Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tragedia w Jastrzębiu-Zdroju. Nie żyje 39-letnia kobieta

Kobieta została znaleziona przez swojego męża. Ratownicy medyczni, którzy prowadzili resuscytację, na miejsce wezwali strażaków. Detektory pomiarowe wskazały obecność tlenku węgla w ilości przekraczającej skalę. Przyczyna śmierci zostanie ustalona w sekcji.

Tragedia w Jastrzębiu-Zdroju. Nie żyje 39-letnia kobieta

Tragiczny wieczór dla jednej z rodzin przy Szarych Szeregów w Jastrzębiu-Zdroju. W poniedziałek (24.04.) około 21:00 mąż zwrócił uwagę, iż przez dłuższą chwilę z łazienki, gdzie żona brała kąpiel, nie dochodzą żadne odgłosy. Zaniepokojony sprawdził, czy wszystko w porządku. Wtedy znalazł nieprzytomną kobietę.

Zespół ratownictwa medycznego walczył o życie 39-latki. Ratownicy, podejrzewając, że zdarzenie jest następstwem zatrucia tlenkiem węgla, wezwał na miejsce straż pożarną.

- Okazało się, że w mieszkaniu był niesprawny piecyk gazowy, doszło do uwolnienia tlenku węgla. Stężenie było tak duże, że przekroczyło zakres skali, która na urządzeniach pomiarowych kończy się na 1000 ppm - przekazuje rzecznik jastrzębskiej komendy PSP, st. kpt. Łukasz Cepiel.

Strażacy pomagali w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Nie udało się jednak przywrócić czynności życiowych.

- Bezpośrednia przyczyna śmierci kobiety będzie ustalona w czasie sekcji - dodaje oficer prasowa komendy policji, st. asp. Halina Semik.

Ratownicy przypominają, by regularnie kontrolować piecyki gazowe, nie zatykać kratek wentylacyjnych i wywietrzników na oknach. Warto również zakupić czujkę tlenku węgla, których ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~KMario (46.134. * .4) 27.04.2023 23:27
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Do Lkdkd (87.239. * .85
Ogarnij się istoto zwana potocznie człowiekiem. Zdarzyła się tragedia . Umarła śmiercią tragiczną młoda kobieta. Na pewno matka, żona a zarazem córka lub siostra .
Trochę szacunku dla rodziny , bo dla nich to ewidentnie jest trauma nie do opisania . Czujnik na pewno by zaradził tej tragedii - tylko w ilu mieszkaniach on jest ? 10 - 15 % ????
Uczmy się na cudzych błędach....
:(:(:(

~Lkdkd (87.239. * .85) 25.04.2023 17:38
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Mieszkanie dostali z UM to myśleli że czujnik również a tu zonk. 50 zł faktycznie szkoda na czujnik ??? Janusze biznesu.

~Raperkaklasztorna (89.64. * .248) 25.04.2023 12:20
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

kupujcie te czujniki, to naprawdę śmieszne pieniądze a może uratować życie