Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sensacja na liście PiS do Sejmu w okręgu nr 30. Nie ma tam ani posła Adama Gawędy, ani senator Ewy Gawędy

Redakcja portalu Nowiny.pl nieoficjalnie dotarła do listy PiS w okręgu 30. Wiemy, którzy politycy z naszego regionu zajmą zarówno czołowe, jak i dalsze miejsca. Jest sporo niespodzianek.

Sensacja na liście PiS do Sejmu w okręgu nr 30. Nie ma tam ani posła Adama Gawędy, ani senator Ewy Gawędyarch. Nowiny.pl, UM Żory, Fundacja Elektrowni Rybnik
Posłenka Teresa Glenc, prezes spółdzielni "Jas-Mos" i Przewodniczący Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój Piotr Szereda, wiceprezydent Żor Daniel Wawrzyczek, poseł Bolesław Piecha, wiceminister Paweł Jabłoński, wiceminister Michał Woś, poseł Grzegorz Matusiak, rybnicki radny Karol Szymura, była posłanka a obecnie prezes Fundacji Elektrowni Rybnik Katarzyna Dutkiewicz - to tylko część kandydatów PiS w jesiennych wyborach parlamentarnych w naszym okręgu wyborczym.

Lista PiS w wyborach do Sejmu (nieoficjalnie)

1.

"Jedynką" na liście PiS jest poseł Bolesław Piecha z Rybnika, o czym Jarosław Kaczyński poinformował oficjalnie 31 sierpnia: Bolesław Piecha "jedynką" w okręgu 30. Jarosław Kaczyński zaprezentował liderów list.

2.

Z drugiego miejsca w wyborach do Sejmu RP wystartuje pochodzący z Raciborza Paweł Jabłoński - obecnie wiceminister spraw zagranicznych. Paweł Jabłoński w swojej dotychczasowej prekampanii wyborczej podkreśla dobrą współpracę z prezydentem Raciborza Dariuszem Polowym.

3.

Trzecie miejsce ma przypaść Michałowi Wosiowi - bliskiemu współpracownikowi Zbigniewa Zbiory. Obecnie M. Woś jest posłem i wiceministrem sprawiedliwości. Pochodzi z Raciborza, jest sprzymierzony z byłym wiceprezydentem Michałem Fitą i jego ugrupowaniem w radzie miasta Racibórz, które obecnie razem z radnymi skupionymi wokół byłego prezydenta Raciborza Mirosława Lenka posiada większość w radzie i stanowi opozycji wobec prezydenta Dariusza Polowego. W przeszłości Michał Woś był Członkiem Zarządu Województwa Śląskiego oraz raciborskim radnym. Tak jak Paweł Jabłoński, jest absolwentem I LO w Raciborzu.

4.

Z czwartego miejsca w wyborach do Sejmu startować będzie Teresa Glenc - posłanka, a w przeszłości radna powiatu wodzisławskiego.

5.

Z piątego miejsca o mandat posła walczyć będzie Grzegorz Matusiak z Jastrzębia-Zdroju - obecnie poseł, a w przeszłości radny i Przewodniczący Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Z naszego regionu na liście PiS znajdują się jeszcz m.in.:

Sejm i Senat bez Ewy i Adama Gawędów. Kto kandydatem do Izby Wyższej?

Na liście nie ma posła Adama Gawędy - posła VI i IX kadencji, senatora IX kadencji, byłego wiceministra energii oraz byłego wiceministra aktywów państwowych odpowiedzialnego za górnictwo.

Jeszcze niedawno w kuluarach mówiło się, że Adam Gawęda ma być kandydatem PiS do Senatu w okręgu 72 (powiaty raciborski, wodzisławski, Jastrzębie-Zdrój i Żory), a jego żona Ewa Gawęda (obecna senator) ma kandydować do Sejmu. Tymczasem Ewy Gawędy również nie ma na liście w wyborach do Sejmu. Kandydatem do Senatu w okręgu 72. ma być Dariusz Domański z Żor - zastępca Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach.

Oznacza to, że zarówno Adam Gawęda jak i Ewa Gawęda nie będą kandydatami PiS w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Wszystko wskazuje na to, że poseł Adam Gawęda oraz senator Ewa Gawęda nie będą kandydatami PiS w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Przypomnijmy, w 2019 roku Adam Gawęda kandydował do Sejmu RP z 4. miejsca na liście PiS, ale uzyskał 3. wynik - zdobył 26 291 głosów, wyprzedzając rozstawionego z numerem 3 Czesława Sobierajskiego (3 907 głosów) oraz Teresę Glenc (14 274 głosy, kandydowała z 7. miejsca) oraz Grzegorza Matusiaka (11 195 głosów, kandydował z 5. miejsca).

Ewa Gawęda zwyciężyła w wyborach do Senatu z pochodzącym z Raciborza politologiem Markiem Migalskim. Senator Ewa Gawęda zdobyła 54,05% głosów (97 412), a Marek Migalski 45,95% (82 830).

Dariusz Domański kandydatem PiS w wyborach do Senatu w okręgu 72

Kandydatem PiS do Senatu w okręgu 72. będzie Dariusz Domański - absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, wieloletni nauczyciel historii w I Liceum Ogólnokształcącym im. Karola Miarki w Żorach oraz radny Żor, w latach 2006 oraz 2010-2014 wiceprzewodniczący rady miasta. Jego kontrkandydatem będzie Henryk Siedlaczek z PO: Pakt senacki opozycji. Henryk Siedlaczek i Piotr Masłowski kandydatami do senatu.

Kandydatem PiS do Senatu w okręgu 72. będzie Dariusz Domański - absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, wieloletni nauczyciel historii w I Liceum Ogólnokształcącym im. Karola Miarki w Żorach oraz radny Żor, w latach 2006 oraz 2010-2014 wiceprzewodniczący rady miasta. Jego kontrkandydatem będzie Henryk Siedlaczek z PO.

Ostateczna decyzja i tak należy do prezesa

Niezależnie od nieoficjalnego charakteru tych ustaleń trzeba pamiętać, że rada polityczna PiS upoważniła Jarosława Kaczyńskiego do dokonywania jednoosobowych zmian na listach aż do momentu rejestracji.


Ludzie

Adam Gawęda

były poseł i senator

Bolesław Piecha

Polityk Prawa i Sprawiedliwości, były europoseł i senator, aktualnie poseł.

Dariusz Domański

Wicekurator oświaty w Katowicach

Dariusz Polowy

Radny, były prezydent Raciborza

Ewa Gawęda

Była senator.

Grzegorz Matusiak

Poseł na Sejm RP

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, radny sejmiku śląskiego, senator XI kadencji

Karol Szymura

Radny Miasta Rybnika (klub PiS).

Katarzyna Dutkiewicz

samorządowiec i polityk, obecnie prezes Fundacj Elektrowni Rybnik

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza, radny Raciborza

Michał Woś

Poseł na Sejm RP

Paweł Jabłoński

Poseł na Sejm RP

Teresa Glenc

Była posłanka na Sejm RP.

137 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~dziocha (78.31. * .41) 17.10.2023 14:45
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ludzie jak można głosować na takiego człowieka! To, że nie pobrałam karty referendalnej to tylko wyłącznie moja osobista sprawa! Nie godzę się na gierki pisowskie. Wasza pisowska polityka starchu i nienawiści jest chora. Wstyd, że na śląsku wygrywają takie osoby! PIS nienawidzi śląska. W głosowaniu o uznanie języka śląskiego za regionalny głośno powiedzieli NIE. Kaczyński nazwał ślązaków zakamuflowaną opcją niemiecką, bredził jeszcze o wysokiej patologi. Tak wysoka frekwencja mówi tylko jedno, wszyscy mają dość tej hipokryzji, dziadostwa i pierd...

~do_nizej (193.161. * .11) 08.10.2023 19:51

ile dostałeś za ten żenujący wpis?

~Sawcia (89.64. * .235) 08.10.2023 18:18

Może i Gawędów nie ma na liście ale za to jest bardzo ceniona wśród mieszkańców Teresa Glenc. Trzymamy kciuki za jej wygraną

MichalGR 13.09.2023 21:46
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

PiS PO jedno zło.

~Nigdywiecejpis (185.213. * .111) 13.09.2023 21:27
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Nie daruję pis-owi zniszczenia naszej telewizji publicznej i radiowej "trójki"
o innych popsutych przez nich rzeczach nawet nie wspominam

~DoMarynaaaaa (46.134. * .103) 13.09.2023 18:49
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Marynaaaaa nie pouczaj mądrzejszych od ciebie. A sensacją dużego kalibru jest to, że chcąc wyautowac z listy Panią Senator PIS sam się wyautował.

~Marynaaaaa (185.213. * .111) 13.09.2023 08:08
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

objekywny do szkoły!!!!!!!
naucz się pisać po polsku!!!!
choć w sumie pis stawia na takich mało kumatych i niepiśmiennych

Objektywny 13.09.2023 07:34
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

(185.213.*.111) A może ty czytać po Polsku nie potrafisz ???? Te malutkie czarne kreseczki na białym tle to są literki starczy je poskładać i będzie miało sens , inaczej nadal będziesz analfabetą jak dotychczas .... Pozdrawiam .....

MichalGR 12.09.2023 22:58
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

A Kaczynski to, a Tusk tamto... Ilez mozna glosowac na tych emerytow...

~o_so_ci_objektywny_chodzi (185.213. * .111) 12.09.2023 22:12
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

A tak po polsku i z sensem potrafisz coś napisać bo wyszedł ci strasznie niezrozumiały bełkot
a taki z ciebie niby polak.........a nawet po polsku nie potrafisz pisać

Objektywny 12.09.2023 21:59
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

(185.104.*.78) To co młody mama ci nie powiedziała że ludzie są różni niezależnie do jakiej opcji ktoś należy są ludzie lojalni i są kto da więcej ,polityka to też wielkie ......... nic więcej . Zastanawia mnie że tak bardzo zabolało cię to co napisałeś---- to jak , co ty -sam- z tym zrobisz ? Przynajmniej co zamierzasz z tym zrobić ?????? .domyślam się że nic bo nic nie możesz ją też nie ,wiesz w czym jest siła —przede wszystkim masach ludzi — , potem popularności i kasie tych lepszych , a ty do których należysz ? Ale masz coś z przyszłego polityka potrafisz słuchać , tylko żebyś jeszcze myślał !...

~Do_objektywny (185.104. * .78) 12.09.2023 20:41
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

objektywny nie napisałeś co dla LUDZI zrobił pis........ nie muszisz pisać bo i tak nie zrobili nic-przekupili ale sam napisałes nie kasa tylko ludzie!!!

Taki teraz przykład Agnieszka Holland zrobiła film "Zielona granica"
i mamy komentarze pis-iorów (dodam,że nikt jeszcze z tych niby komentujących filmu nie obejrzał)

""Zielona granica" jak "Smoleńsk"? Nie. Takiej szczujni jeszcze w historii polskiego kina nie było. Czy państwo, które hejtuje film Agnieszki Holland, wystawi go do oscarowego wyścigu?
"Kiedy ta stara klempa nakręci film z granicy palestyńsko-izraelskiej? Niech pokaże, jak jej rodacy strzelają do palestyńskich dzieci albo burzą im domy"."Holland nakręciła gniota za ruble Putina i Łukaszenki". "Jednak judeo-komuna to zakała całej ludzkości". "ŻYCZĘ CI Z CAŁEGO SERCA OBRZYDLIWA ANTYPOLSKA ŻYDÓWO ABYŚ SCZEZŁA JAK NAJSZYBCIEJ I CAŁE WASZE ŻMIJOWE PLEMIĘ!!!". "Ostaszewska, Stuhr, Kulesza. Stała ekipa funkcjonariuszy partyjnych". "Już widzę, że to będzie gówno roku, a może dekady. Antypolskie plucie"
Pewnie ty też bez oglądania podpisałbys się pod tymi słowami ,mam rację???

Objektywny 12.09.2023 20:40
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

(185.104.*.78) ..... Nie wiem jak ty, ale ja już tyle razy w moim życiu wybierałem zacząwszy od rządów za komuny do rządów obecnych że zaczynam porównywać dlatego mogę powiedzieć że zagłosuję na PiS bo ten rząd najbardziej się sprawdził dla Polski i Polaków i w d.... mam twoje zdanie ,dla mnie ty i tobie podobni są ludźmi którzy dopiero odkrywają że bogacenie się niektórych jest między innymi jest ich zasługą , która niestety niczym się dla nich nie odwzajemnia ! . Z tym Rybnikiem to ty tak na poważnie ?? I wiesz że nie dziwię się że wolisz być podlaczkiem bo bycie Polakiem dla ciebie i tobie podobnym staje się coraz trudniejsze ...... Pozdrawiam ....

~Do_objektywny (185.104. * .78) 12.09.2023 19:41
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

no skoro już byłeś w Rybniku .........to zazdroszczę szerokich horyzontów

ty byś chciał jak za komuny żeby wszyscy słuchali I sekretarza kaczynskiego
żeby nie było opozycji i żeby wszyscy ludzie mówili jednym głosem
otóż nawet (albo przede wszystkim wtedy) za komuny ludzie nie zgadzali się z władzą i dlatego komuna upadła tak samo jak wkrótce pis upadnie.
A zrozumiałbyś to dopiero wtedy gdybyś wyjechał poza Rybnik,z np. a granicę i byś zobaczył jak różni ludzie potrafią się jednoczyć bez wzgledu na przekonania,upodobania,preferencje itd
Wiem,że to za trudne dla ciebie dlatego nawet nie mam zamiaru burzyć ci tego twojego "tvpisowego ładu"
zagłosuj sobie na pis, spełnij swój obowiązek i żyj szczęśliwie ale daj nam spokój i nie racz nas swoimi "mądrościami"

~do_niżej (46.134. * .145) 12.09.2023 19:32
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Objektywny
Prezes kaczyński mówi o drugim sorcie Polaków
a Ty piszesz :
"Co by było gdybyśmy przestali się kopać , i zaczęli gadać jednym głosem było by to realne , jak myślisz ? "
to co przestajesz się kopać ?
czy słowa prezesa są dla Ciebie jak Ojcze Nasz ?
Ty objektywny jesteś lepszy sort ?
A reszta to ........ plebs

Objektywny 12.09.2023 19:19
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

A co ty na to do _niżej ???Mnie pytasz co ja na to ? Byś z uwagą przeczytał mój ostatni komentarz to byś wiedział i nie pytał co ja na to,przeczytaj jeszcze raz o i zacznij od słów-kto najwięcej na tym straci ............zrozumiesz dobrze , nie trudno ....

~do_niżej (46.134. * .145) 12.09.2023 18:29
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Objektywny
piszesz o przestaniu się kopania ???
a co powiesz na to :
" W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. (...) To jest jakby w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków - powiedział w prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Telewizji Republika. Wokół słów prezesa PiS rozpętała się burza, a wiele osób uczestniczących w sobotniej demonstracji KOD poczuło się osobiście urażonych. O kim mówił szef obozu rządzącego?"

Objektywny 12.09.2023 18:03
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

(185.104.*.78) ....Byłem poza biedrą i rydami jeszcze w--- Rybniku , myśl ! .Coś ci powiem by ludzie samodzielnie myśleli a nie tym co nam inni podpowiadają żyło by nam się lepiej .Co by było gdybyśmy przestali się kopać , i zaczęli gadać jednym głosem było by to realne , jak myślisz ? kto najwięcej by na tym stracił- MY czy może ci którym zależy na tym byśmy się kopali między sobą. Jest takie powiedzenie zgoda buduje - ale to pewnie znasz ?????

Objektywny 12.09.2023 17:38
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Elektryk ... Brawo jeżeli wiesz który Polski rząd najbardziej pomógł , pomaga, i chce pomagać , zwykłym Polakom ????? By nie musieli źi.. Niemca obsługiwać , czy zapi.....
.. w Holandii daleko od swoich rodzin , pomyśl ---- Kto nam najbardziej da tą normalność ,skoro wiesz elektryk to -KTO ????...

~do_objektywny (185.104. * .78) 12.09.2023 15:39
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

objektywny wszystko co zrobili dla ludzi to zrobili tylko dla swoich ludzi
byłeś kiedyś w życiu poza biedrą i poza rydami?
bo z twoich komentarzy wynika,że tvp jest twoim jedynym oknem na świat
bardzo wypaczony świat
nie kompromituj się i NIGDY nie zaczynaj pisać "najpierw myśl" bo tobie by się to przydało

a ty michalcostam nie pisz źle o pis-ie bo bez pisu konfa nie znaczy kompletnie nic a z pisem........to już wogóle lepiej nie myśleć

MichalGR 12.09.2023 15:14
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

PiS PO jedno zło.

~Elektryk66 (5.173. * .95) 12.09.2023 14:45
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Ludzie mówisz nie pieniądze ???
To dlaczego dałeś się kupić za 500+ i 13,14 dla emerytów w imię psucia wszystkiego po kolei przez pis???

pis szanuje ludzi???
pokaż nam w którym miejscu albo przestań juz pisać te twoje głupoty

Objektywny 12.09.2023 11:42
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Michalina ....Najpierw myśl potem pisz i zacznij używać tego w co wyposażona jest twoja głowa ,to może dojdziesz że nie ma nic za darmo nawet po pysku za darmo nie dostaniesz . Piszesz jak unia nic nam nie da a powodem tak zrozumiałem z twoich komentarzy jest że jesteśmy niegrzeczni i nie robimy co nam się nakazuje , a co najważniejsze że chcemy być w Polsce Polakami na swoim ? Piszesz nic nam unia nie da , zapominając ile my odprowadzamy do uni jako jej członkowie ,przeoczenie czy czy o tym lepiej nie mówić ???????? Już nie raz próbowano nas złamać na wszelkie sposoby ale to pewnie wiesz z historii ,i to pewnie też wiesz że historia lubi się powtarzać i szuka różnych do tego sposobów ,ale to powinno do ciebie dotrzeć że to zawsze LUDZIE są najważniejsi nie pieniądze !!!!!!....

MichalGR 12.09.2023 10:29
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

@robi (84.234. * .218)
Ale pierdolety. Walter moze publikowac w swojej tv co chce.

~robi (84.234. * .218) 12.09.2023 09:42
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

do ~doMichalina (188.137. * .10)
zauważ ruski trolu ,że TVN to stacja z kapitałem USA i nie może sobie pozwolić na kłamstwa , manipulacje i nienawiść w przeciwieństwie do bolszewickiej tvpis która wzór ruskiej today łże od rana do wieczora.

~robi (84.234. * .218) 12.09.2023 08:43
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Na jednym z bloków tow. Matusiak powiesił baner z takimi hasłami:
powrót kolei
pomoc górnikom
magazyny energi
sala koncertowa
budowa wiaduktu
niech ktoś ze zwolenników władzy ludu to wyjaśni bo:
kolei nie ma i nie będzie
kopalnie PiS pozamykał - importował ruski wegiel
magazyny energi - ani słychu ani widu
sala koncertowa- zasługa miasta
wiadukt - miasto

~wtf (46.223. * .6) 09.09.2023 08:18
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Woś jest sprzymierzony z Fitą??? Wystarczy przejrzeć fotki, by móc stwierdzić, że to śFita przyczepiła się do ministra!

MichalGR 09.09.2023 07:47
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Przecz z PiS i PO.

~TAJEMNICZY_ (83.30. * .251) 08.09.2023 21:10
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

PO to PZPR
precz z komuną

~doMichalina (188.137. * .10) 08.09.2023 20:49
oceniono 5 razy
-1
Zgłoś

Jeżeli niemiecki Der Spiegiel i TVN to dla ciebie wiarygodne źródła to absolutnie nie dziwię się, że do cna wyprano ci pod sufitem. Razi cię język uczciwych ludzi. panie ochojska i holland bardziej do twoich antypolskich poglądów pasują. Plucie na Polskę widać w twoich kręgach jest modne. Żałosne kreatury.

~Mihalina (89.174. * .113) 08.09.2023 17:50
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

To za trudne dla ciebie trollu,posłuchaj lepiej dziennika tvp (tam już bez adamczyka) lecą dla ciebie wiadomości które chcesz usłyszeć choć z prawdą nie mają nic wspólnego,podane prostym językiem dla bardzo prostych wyborców

~PeOwiec (5.173. * .229) 08.09.2023 17:33
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Do ponizej przynajmniej nie będę musiał spłacać za lewaków z Niemiec czy innych krajow

~Mihalina (89.174. * .113) 08.09.2023 17:15
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Niemiecki magazyn „Der Spiegel” donosi o utracie przez Polskę miliardów euro z unijnych środków, jeśli rząd PiS nie pójdzie na ustępstwa w sporze o praworządność. Jeśli nie stanie się to jak najszybciej, Polska od 1 stycznia 2024 roku nie otrzyma żadnej pomocy strukturalnej z UE – pisze brukselski korespondent Markus Becker.

Komisja wstrzymuje także wypłatę z Funduszu Odbudowy, z którego przysługuje Polsce 36 mld euro. Powód jest ten sam: konflikt o praworządność. „Na razie raczej nic się nie zmieni. Według unijnych urzędników nie ma obecnie żadnych oznak zmiany kursu w Warszawie” – kończy „Der Spiegel”.

Tak właśnie nie dzięki Tuskowi a dzięki kaczynskiemu miliardy pojadą do Niemiec

Brawo wszystko psujący pis

~cdv (178.219. * .174) 08.09.2023 17:01
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

@"I co właściwie podpisałem" - nie mogłeś podpisać listę z Gawędą. Bo gdy zbierano podpisy, to list jeszcze nie było. Podano ich skład, gdy podpisy były już zebrane. Podpisałeś listę w ciemno. Uwierzyłeś PiS i wyszedłeś na durnia. Będziesz wierzył dalej? Że inflacji już nie ma? Że na wszystkie obietnice pieniądze będą? Że z UE nie wystąpimy? Że imigrantów nie będzie? Podobno wiara nie ma nic wspólnego z rozumem, ale mimo wszystko...

~tencopaczy (5.184. * .28) 08.09.2023 12:49

robi- ale cię piekarz w rogi robi... on po prostu odkłada na czarną godzinę a że to u niego norma więc ... kupuj w biedrze tam po 3 zeta.... a jak nie to micha, munka, łeda i ukulej se sam

~POdPiSany (46.204. * .51) 04.09.2023 20:57
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Podpisałem poparcie listy PiS z Gawędami. I co właściwie podpisałem. POpaprańcy tak robią.

~robi (46.134. * .253) 04.09.2023 09:57
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Ten sam chleb z tej samej piekarni ;
rok 2015 --- 2,19 zł
rok 2023 --- 9,23 zł
jeszcze coś nie jasne...

~robi (46.134. * .253) 04.09.2023 09:54
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

PiS to PZPR
precz z komuną

~TylkoSocjal (91.225. * .2) 03.09.2023 14:58
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

99% ludzi nie wie, ile to jest 1(!) bilion złotych! czego ty oczekujesz od prostego ludu? Kto zapłaci ja? ja nic nie mam i nie zapłacę, mi to jeszcze dają. I tak trzeba żyć !

~Zwono (188.137. * .173) 03.09.2023 14:49
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

No na liście PiS znalazła się Pani z Lysek Radna bezradna