Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Nie idziemy do Sejmu po miliony dla swoich". Poseł Krzysztof Gadowski o drużynie Koalicji Obywatelskiej

Zapytaliśmy posła Krzysztofa Gadowskiego m.in. o to, dlaczego na liście Koalicji Obywatelskiej pojawiają się wciąż te same nazwiska. Oto, co odpowiedział lider listy KO w naszym regionie.

"Nie idziemy do Sejmu po miliony dla swoich". Poseł Krzysztof Gadowski o drużynie Koalicji ObywatelskiejWojciech Żołneczko
Poseł Krzysztof Gadowski z Jastrzębia-Zdroju otwiera listę Koalicji Obywatelskiej w naszym regionie. W poprzednich wyborach kandydował z drugiego miejsca.

- Pan reklamuje się jako najaktywniejszy poseł w regionie. To stąd ta "jedynka" na liście Koalicji Obywatelskiej?

- Swoją pracę traktuję poważnie. "Jedynka" to dla mnie obowiązki i odpowiedzialność - za całą grupę, za kampanią wyborczą. To dla mnie zaszczyt, że ktoś dostrzegł moją pracę i umieścił mnie na "jedynce" w tym okręgu wyborczym.

- Jeden z internautów napisał o waszej liście "nazwiska wciąż te same, tylko numerami się zmieniają przy kolejnych wyborach".

- Część osób, która kandyduje sprawdziła się - zostali wybrani przez mieszkańców. To są posłowie, to są prezydenci, to są starostowie, to są nauczyciele - to są ludzie, którzy cieszą się wielkim szacunkiem społeczności lokalnej. Dlatego znaleźli się na tych listach. Nie zgadzam się z tym, że są te same nazwiska - są te, które były, sprawdziły się, ale są też nowi kandydaci.

- Na których "nowych" kandydatów warto zwrócić uwagę?

- Nie chcę nikogo specjalnie wyróżniać. Proszę na nich popatrzeć, ile w nich jest energii, ile w nich jest zapału do tego, żeby zmieniać tę Polskę. Żeby Polska była demokratyczna, żebyśmy mieli wolne sądy, żebyśmy mieli wolne szkoły. Ci ludzie po to tam idą - żeby służyć mieszkańcom. Nie idą po miliony dla swoich. Taka jest nasza drużyna. Drużyna spod biało-czerwonego serduszka Koalicji Obywatelskiej.

- W poprzednich wyborach granicę 2 tysięcy głosów przekroczyło aż 14 kandydatów z naszego okręgu na liście PiS. U was ta sztuka udała się zaledwie 8 osobom. Wasza lista była słabsza.

- Trudno. PiS w ostatnich wyborach miał przewagę. Wykorzystywał różne instrumenty dla propagowania swoich idei i propagowania swoich kandydatów. Tak samo było w kampanii prezydenckiej - PiS wykorzystuje telewizję, instytucje państwowe. To widać na co dzień.

- Jak w takim razie chcecie zneutralizować, albo przebić się ponad działania waszych głównych konkurentów?

- Robimy, co możemy. Widzimy zapał mieszkańców do ochrony tych wyborów. To jest ponad 50 tys. osób, które chce być na tych listach. W naszym okręgu wyborczym mamy już ponad 200% ludzi potrzebnych do ochrony wyborów.


Zobacz również:


Ludzie

Krzysztof Gadowski

Poseł na Sejm RP

276 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Do_nizej (94.254. * .75) 15.09.2023 12:59

Nie męczcie go, wczoraj na tvpis nie było o tym ani słowa wiec skąd ma wiedzieć ?

norud 15.09.2023 12:41

Objektywny
słyszałeś może ostatnio
coś o aferze wizowej ?

alexachililover 15.09.2023 11:13
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@Objektywny, w sumie PIS sprowadził 600 tys. emigrantów (nie liczę Ukraińców) Dzięki Wawrzykowi grozi nam zawieszenie udziału w strefie Schengen, spoko?

MichalGR 15.09.2023 10:58
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@Objektywny
Przeciez to PiS wprowadzil ponad 200 tys emigrantów...

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .29) 15.09.2023 08:34

no dobra - jest wesoło - a więc ja proponuję konkurs przepisów kulinarnych - najlepiej takich do słoika bo wnuk wraca na studia i nie mogę robić mu ciągle tego samego. A dezubekizacji kościoła katolickiego i tak nie będzie

Objektywny 15.09.2023 08:25
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Chciałbym wiedzieć co z emigrantami o których dzisiaj tak głośno jeżeli dzisiejsza opozycja wygrała by wybory ???? Opozycja była przecież za przyjmowaniem emigrantów co głośno mówili i pokazywali ? Też głośno się mówi że Niemcy zostawią sobie tylko tych wartościowych a resztą się podzielą , To chciałbym wiedzieć czy dzisiejsza opozycja gdyby wygrała wybory nie zaserwowała by nam drugiej Lampetuzy , czy może zmieniła już zdanie w sprawach emigrantów ????????????........

MichalGR 14.09.2023 22:34
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

I bardzo dobrze! Zapamietaj, ze konfa nie wejdzie w koalicje z pisem, bo wtedy nie mieliby po co isc do wyborow za 5 lat ;) zrob sobie zdjecie, zebys nie musial o tym kolejny raz pisac. Nie wolnk przedluzac wladzy ani Pisu ani PO!

~8gwiazdek (185.104. * .78) 14.09.2023 21:59
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

ty mnie irytujesz jak już z tymi swoimi dennymi komentarzami

a pis zacznij kochać bo bez pis-u konfa idzie na śmietnik

MichalGR 14.09.2023 21:53
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

@(185.232. * .18)
Wczesniej jako Profesur. Pieknie zmieniasz nicki i wklejasz jakies teksty o PiSie. Ja tylko dodam, ze PO to te same szambo co PiS, a Gabi Nicnierobicz do garów a nie do Sejmu! :) Bardzo dobrze, ze masz mnie dosc. To znaczy, ze irytują Cie komentarze nie pochlebiajace PO :)

~Do_trolla_i_niemoty_michalgr (185.232. * .18) 14.09.2023 21:23
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

póki co ciebie trollu mamy dość tutaj
o czym ci już wszyscy pisali a Ty dalej te swoje pierdy walisz

MichalGR 14.09.2023 21:16
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

@~do_MichalGR (193.169. * .48)
A po co komentujesz dwa razy? Przeciez nie zdazylem odpowiedzieć nawet. Gabi i tak sie nie dostanie do koryta. Ona to do garów a nie do Sejmu. Nicnierobicz juz wszyscy maja dosc w Raciborzu.

~do_MichalGR (193.169. * .48) 14.09.2023 18:22
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

"Ja nie jestem wyborca PiSu ani PO"
MichalGR
a czy ktoś cię o to pytał ?
a może się masturbujesz ?
czy ktoś cię o to zapytał ?

~Profesur (185.232. * .18) 14.09.2023 16:23
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Prawdziwą zapaść przeżywają obecnie w Polsce kopalnie węgla (spadek produkcji o 27,6 proc. rdr), firmy chemiczne (-19,6 proc. rdr), producenci drewna (-15,5 proc.) i mebli (-11 proc.). Znacząca część produkcji szła tu na eksport do Niemiec.
Aż o 7,8 proc. rdr zmalała produkcja półwyrobów, a nie da się ukryć, że liczne fabryki w Polsce są podwykonawcami fabryk w Niemczech. W górę idzie głównie przemysł odzieżowy (+27,2 proc. rdr), naprawy maszyn (+20,7 proc.) i usługi wsparcia dla górnictwa (+31,7 proc.).

"W przemyśle zaczyna się robić to, o czym pisałem od dłuższego czasu. Gwałtowny spadek zamówień, niekiedy miesiąc do miesiąca po 20-30 proc. Szczególnie źle mają przedsiębiorstwa mocno związane z koniunkturą w Niemczech"

Polskie spadki są tylko nieco wyższe od średniej unijnej (odpowiednio -2,4 proc. rdr i 1,1 proc., mdm) i od Niemiec (-2,5 proc. rdr i -1,6 proc. mdm). W Niemczech o aż 42,5 proc. rdr spadło wydobycie węgla. Najgorsze wyniki w zestawieniu rocznym prezentują: Bułgaria, kraje bałtyckie, Szwecja oraz Holandia. Tam nastąpiło prawdziwe tąpnięcie.
W Bułgarii zapaść przeżywają kopalnie węgla, których produkcja obniżyła się o 56,8 proc. rdr. W tym samym kraju o aż 50,8 proc. zmalała produkcja wyrobów tytoniowych a o 42,6 proc. spadły obroty firm dostarczających elektryczność i gaz.

a pis swoje....................ale zapowiada się jazda
rozwalili już doszczętnie naszą gospodarkę

~do_MichalGR (193.169. * .48) 14.09.2023 16:03
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

MichalGR
twój komentarz potwierdza że tu komentują głupcy jak ty
jak kiedyś sam napisałeś
"Komentarze tutaj potwierdzają tezę, ze glupich jest więcej niz mądrych."

MichalGR 14.09.2023 15:54
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Ja nie jestem wyborca PiSu ani PO. Twoja Gabi Nicnierobicz i tak sie nie dostanie.

~do_niżej (193.169. * .48) 14.09.2023 15:06
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

MichalGR
to po co tu komentujesz w tym temacie ?
dopisz siebie do tych głupich bo Was jest więcej razem z tobą

MichalGR 14.09.2023 13:58
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Komentarze tutaj potwierdzają tezę, ze glupich jest więcej niz mądrych. Niestety nadal mamy ludzi, ktorzy chca zeby rzadzil PiS lub PO.

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .29) 14.09.2023 10:19
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

Amapola 14.09.2023 09:09
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .29) 14.09.2023 08:17
oceniono 2 razy
-2

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .29) 14.09.2023 07:19
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

no właśnie jak to jest Merkel i Tusk walczyli przeciw ruskim w jednym okopie ( tak tu napisał PeOwiec) a pan papież popiera ruską interwencję, w Farnym w Raciborzu do mszy służy ksiądz Zdzisław będący szwagrem ubeka z Jaztrzębia Zdr. i w 2018 wraz z nim swego syna tam na księdza wyświęcił. Poproszę o ocenę - 1 bo wiem że to wam zakamuflowana opcjo sowiecka nie w nos co napisałem

~ciekawy (188.137. * .95) 14.09.2023 07:10
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Aliant - dlaczego Jarosław Kaczyński nazwał Rosjan przyjaciółmi ? nie wydaje ci się że odpowiednie służby powinny to sprawdzić ?

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .29) 14.09.2023 03:00
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

no hejka ja już nie muszę czytać komentów aby wiedzieć kto co napisał - wystarczy zerknąć na oceny i tak pro PiS +1 przeciw -1. Fajna demokracja !

~Aliant (46.204. * .177) 13.09.2023 22:59
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Rosja i Niemcy to były zawsze zbrodnicze kraje.
Czy dzisiaj coś się zmieniło?
Dlaczego tusk z tymi krajami układał się przeciwko Polsce?

MichalGR 13.09.2023 21:46
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

Komentarze tutaj potwierdzają tezę, ze glupich jest więcej niz mądrych. Niestety nadal mamy ludzi, ktorzy chca zeby rzadzil PiS lub PO i nadal beda komentowac tego typu posty.

~NigdyWiecejPis (185.213. * .111) 13.09.2023 20:25
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

nigdy nie zagłosuję na tchórza który boi się uczciwej debaty publicznej,rządzi sam przy pomocy swoich miernych ale wiernych maszynek do głosowania

~ciekawy (188.137. * .185) 13.09.2023 17:48
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

"Na dzisiejszej konferencji prasowej komitet kandydata na prezydenta Jarosława Kaczyńskiego opublikował film, w którym prezes PiS zwraca się "do przyjaciół Rosjan"
ciekawe czy odpowiednie służby i komisje zajmą się tym

~solo (188.137. * .178) 13.09.2023 17:43
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

PALANTY PONIŻEJ -tłumacze i objaśniam-" To co powiedziała tępa pihowicz' jeśli zbyt trudne do zrozumienia to mam pewnośc że jesteście PO-ko--dami

~solo (188.137. * .178) 13.09.2023 17:40
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Czytaj ze zrozumieniem. To są słowa tępego POKODA na spędzie lemingów.

~Do_konstytucja (89.71. * .87) 13.09.2023 16:49
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Skoro tak wszystko potrafisz przewidzieć to dlaczego zostałeś biednym trollem ???

~Miettek (94.254. * .116) 13.09.2023 15:49
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

A numery totolotka tez znasz ???
Jednak wyborcy pisu to ……

~kuństytucja (188.137. * .178) 13.09.2023 14:56
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

To co nas czeka gdy opozycja przyjmie władzę to powiedziała przede wszystkim pihowicz głupia baba ale powiedziała to co będziesz robił rudy jak dojdzie do władzy czyli wykonywał polecenia sądów i Unii Europejskiej czyli w pierwszej kolejności zostanie zamknięty Turów potem przyjdzie czas na kopalnie a następnie na tysiące emigrantów które przyjdą z Berlina Oczywiście to nie koniec ponieważ Zostaną zablokowane inwestycje takie jak lotnisko w Radomiu port przeładunkowy kontenerowy w Świnoujściu regulacja Odry itp Czyli mamy świetlaną przyszłość

~Walenrod (31.179. * .1) 13.09.2023 13:51
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Jeszcze tylko miesiąc i znów rozlegnie się po europie, kwik czerwonych świń, po przegranych wyborach.
To już bedzie chyba ósma POrażka z rzędu.

~ciekawy (188.137. * .95) 13.09.2023 13:24
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Donald Tusk został wyróżniony za zasługi na rzecz pogłębienia integracji europejskiej podczas przewodnictwa Polski w UE i zasługi na rzecz polsko-niemieckiego pojednania.

i co kłamiesz pisuarze ?

~Koniecpisublisko (5.173. * .194) 13.09.2023 13:24
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

A kaczynski dostanie medal z kartofla od kartofla bo na nic innego nie zasługuje !!!
Czemu się debaty boi ten wasz „wuc”?
Pluje na Tuska któremu do pięt nie dorasta a ciemnota na niego głosuje

~Brandys (31.179. * .1) 13.09.2023 13:12
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Nowe fakty TVN!!!!-
-Tusk dostał medal od Niemców za gnebienie i zubożenie Polaków.

~ciekawy (188.137. * .95) 13.09.2023 13:05
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

I znów zsasinione miliardy złotych
"NIK uderza w rząd, który miał być nieprzygotowany do walki z pandemią COVID-19. Chodzi o brak odpowiednich przepisów, budowę szpitali tymczasowych i wydanie miliardów zł na dodatki covidowe. NIK zapowiada, że złoży zawiadomienie do prokuratury przeciwko Jackowi Sasinowi"
Czego się wasz idol nie dotknie to spierd.....

~PeOwiec (155.133. * .231) 13.09.2023 12:34
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A czy lewaki z radia z czy z tvnetwork tam byli i nabyli wizy czy znają to z opowiesci bajek lewakow

~TW_Bolek (46.204. * .144) 13.09.2023 12:32
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

@ciekawy
Wyłącz TVN i załącz mózg. He he he :)

~ciekawy (188.137. * .95) 13.09.2023 12:28
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

"Afera wizowa. Media: przed ambasadą było stoisko z podstemplowanymi dokumentami
Sprawa wiz dla pracowników z zagranicy jest badana przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Podejrzenie korupcji może bowiem dotyczyć 350 tys. dokumentów. Jak podaje Radio ZET, w jednym z afrykańskich krajów przed polską ambasadą "stały stoiska, gdzie można było kupić podstemplowane dokumenty"
I po co pisuary kłamiecie ?