Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Nie idziemy do Sejmu po miliony dla swoich". Poseł Krzysztof Gadowski o drużynie Koalicji Obywatelskiej

Zapytaliśmy posła Krzysztofa Gadowskiego m.in. o to, dlaczego na liście Koalicji Obywatelskiej pojawiają się wciąż te same nazwiska. Oto, co odpowiedział lider listy KO w naszym regionie.

"Nie idziemy do Sejmu po miliony dla swoich". Poseł Krzysztof Gadowski o drużynie Koalicji ObywatelskiejWojciech Żołneczko
Poseł Krzysztof Gadowski z Jastrzębia-Zdroju otwiera listę Koalicji Obywatelskiej w naszym regionie. W poprzednich wyborach kandydował z drugiego miejsca.

- Pan reklamuje się jako najaktywniejszy poseł w regionie. To stąd ta "jedynka" na liście Koalicji Obywatelskiej?

- Swoją pracę traktuję poważnie. "Jedynka" to dla mnie obowiązki i odpowiedzialność - za całą grupę, za kampanią wyborczą. To dla mnie zaszczyt, że ktoś dostrzegł moją pracę i umieścił mnie na "jedynce" w tym okręgu wyborczym.

- Jeden z internautów napisał o waszej liście "nazwiska wciąż te same, tylko numerami się zmieniają przy kolejnych wyborach".

- Część osób, która kandyduje sprawdziła się - zostali wybrani przez mieszkańców. To są posłowie, to są prezydenci, to są starostowie, to są nauczyciele - to są ludzie, którzy cieszą się wielkim szacunkiem społeczności lokalnej. Dlatego znaleźli się na tych listach. Nie zgadzam się z tym, że są te same nazwiska - są te, które były, sprawdziły się, ale są też nowi kandydaci.

- Na których "nowych" kandydatów warto zwrócić uwagę?

- Nie chcę nikogo specjalnie wyróżniać. Proszę na nich popatrzeć, ile w nich jest energii, ile w nich jest zapału do tego, żeby zmieniać tę Polskę. Żeby Polska była demokratyczna, żebyśmy mieli wolne sądy, żebyśmy mieli wolne szkoły. Ci ludzie po to tam idą - żeby służyć mieszkańcom. Nie idą po miliony dla swoich. Taka jest nasza drużyna. Drużyna spod biało-czerwonego serduszka Koalicji Obywatelskiej.

- W poprzednich wyborach granicę 2 tysięcy głosów przekroczyło aż 14 kandydatów z naszego okręgu na liście PiS. U was ta sztuka udała się zaledwie 8 osobom. Wasza lista była słabsza.

- Trudno. PiS w ostatnich wyborach miał przewagę. Wykorzystywał różne instrumenty dla propagowania swoich idei i propagowania swoich kandydatów. Tak samo było w kampanii prezydenckiej - PiS wykorzystuje telewizję, instytucje państwowe. To widać na co dzień.

- Jak w takim razie chcecie zneutralizować, albo przebić się ponad działania waszych głównych konkurentów?

- Robimy, co możemy. Widzimy zapał mieszkańców do ochrony tych wyborów. To jest ponad 50 tys. osób, które chce być na tych listach. W naszym okręgu wyborczym mamy już ponad 200% ludzi potrzebnych do ochrony wyborów.


Zobacz również:

Wywiady Nowin z kandydatami w wyborach do Sejmu i Senatu 2023 21 wiadomości, 655 komentarzy w dyskusji

Ludzie

Krzysztof Gadowski

Poseł na Sejm RP

276 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Objektywny 07.09.2023 12:53
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

MichalGR....Co do waloryzacji emerytur to mógłbym się zgodzić , ale co do reszty - ty to tak na poważnie ????.Szczególnie co do NFZ, dobrowolna składka ( czyli kto da więcej należy mu się więcej ) a może coś na styl Amerykański ??? Ty albo jesteś bardzo młody albo nigdy poważnie nie chorowałeś ,chociaż jak czytam twoje komentarze to jeden specjalista byłby ci potrzebny i to na cito ! ....

~solo (188.137. * .178) 07.09.2023 12:12
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

coś niebezpiecznego dzieje się z Tuskiem. Czuje się coraz bardziej bezradny. Może powodem jest to, że wytrącono mu główną jego broń jaką jest ciągle JĄTRZENIE i JĄTRZENIE. Brak mu charyzmy i wizji na przyszłość. Nie ma swojego TWÓTRCZEGO zdania . Stąd próbuje się wpasowywać czy też wkomponować w GUSTA zachodnich polityków i to kosztem Polski i Polaków. Na szczęście jego protektorzy powoli wypadają z europejskiej polityki. Jest to znaczne z jego polityczną śmiercią...


~solo (188.137. * .178) 07.09.2023 12:08
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

coś niebezpiecznego dzieje się z Tuskiem. Czuje się coraz bardziej bezradny. Może powodem jest to, że wytrącono mu główną jego broń jaką jest ciągle JĄTRZENIE i JĄTRZENIE. Brak mu charyzmy i wizji na przyszłość. Nie ma swojego TWÓTRCZEGO zdania . Stąd próbuje się wpasowywać czy też wkomponować w GUSTA zachodnich polityków i to kosztem Polski i Polaków. Na szczęście jego protektorzy powoli wypadają z europejskiej polityki. Jest to znaczne z jego politycznśmiercią.


~Do_nizej (5.173. * .55) 07.09.2023 11:49
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Tak se to tłumacz …….
I nie zapomnij wpłacić składki na rydzyka jak również nie zapomnij o dzienniku tvp,który cie tak inspiruje

~takaprawda (188.137. * .26) 07.09.2023 10:36
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Brak jakiejkolwiek konkretnej oferty programowej oraz kontrowersyjne decyzje personalne na listach wyborczych świadczą o tym, że platforma chce za wszelką cenę te wybory przegrać.

~Bankier (31.179. * .1) 07.09.2023 10:01
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@analityk
Świetna robota. Dawaj więcej.
Aż mi się humor poprawił na resztę dnia.

~Do_analityk (5.173. * .55) 07.09.2023 09:47
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Skoro już chcesz być objektywny to napisz to samo o kowalskim,suskim,bąkiewiczu,piotrowiczu itd
cytując „Ta lista jest bardzo długa i nie wystarczyło by dnia żeby ją zapełnić. To tak na szybko”

Wiec jak ?

MichalGR 07.09.2023 09:15
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

@~analityyk (46.204. * .32)
Genialna analiza.

~analityyk (46.204. * .32) 07.09.2023 09:09
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Twarze PO:
Joanna Parniewska-lecząca się psychiatrycznie, wywołała poród tabletką wczesnoporonną. Kłamiąca na każdym kroku bez mrugnięcia okiem.

Sławomir Nitras bardzo chamski i nadzwyczaj nadpobudliwy(ciekawe po czym?) awanturnik. Chce piłować katolików

Klaudia Jachira IQ jednocyfrowe

Michał Kołodziejczak niezrównoważony gość, zmieniający zdanie i poglądy co godzinę. Obecnie największy wróg rolników, których najzwyczajniej wydymał.
Roman Giertych kiedyś narodowiec, dzisiaj lewak i komuch
Joanna ochojska nienawidząca Polski tak samo jak Putin Angela Merkel i Tusk.

Ta lista jest bardzo długa i nie wystarczyło by dnia żeby ją zapełnić. To tak na szybko.

MichalGR 07.09.2023 08:57
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

@Objektywny
Normalnie bym to ogarnal. Waloryzacja emerytur o inflacje, a nie 13stki i 14stki. Dobrowolny zus dla przedsiebiorcow. Obowiazkowy budzet obywatelski w kazdej gminie. Dobrowolna skladka na NFZ. Masz 4 przyklady z miejsca. Bede wdzięczny jak sie "rzeczowo" odniesiesz. Licze na zmiany w Polsce a nie zagranica.

Objektywny 07.09.2023 07:11
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

MichalGR....Skoro tobie tak źle i wszyscy rządzący źle rządzili i rządzą ,to po pierwsze granicę otwarte możesz zmienić nawet obywatelstwo . Cały czas tylko oni ,oni i oni ,to napisz nareszcie TY jak byś to ogarnął , Fakty ,fakty synku , nie pi......... o dup.. Maryni jak przedstawiasz w tych mdłych twoich komentarzach ! ....

~tencopaczy (5.184. * .28) 07.09.2023 06:25
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

cybyłkja- ty nie byłeś głupi ty jesteś głupi bo takie bzdety tylko głupiszcze pisze... no takie PełOwszcze../

MichalGR 07.09.2023 06:12
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Glupi glosowali na PO a pozniej plakali ze im emerytury zabrali. Glupi glosowali na PiS, bo emerytury dodatkowe i 500+ a pozniej placza, ze prąd drogi i że muszą piece wymieniać na 5 klase. Tylko glupi narod zaglosuje na te dwie partie.

~Cybułka (5.173. * .55) 07.09.2023 06:01
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Ale byłem głupi głosując kiedyś na pis
Nigdy już nie dam się oszukać
Nigdy więcej nie będą w tym kraju rządzić pisiory
Przeraża mnie ze nadal 30% ludzi daje się nabrać na ich kłamstwa,no ale jak dają się nabrać na wnuczka,garnki bez wartości i leczenia prądami czy paski z tvp to nie dziwota że i na pis zagłosują
Biedni ludzie,biedne te nasze dzieci

~vbnm (178.219. * .176) 07.09.2023 01:23

@"Za PO pinindzy nie bedzie na nic!!!" - oczywiście. Bo PiS je już wydał. Mamy taki dług, jak nigdy w historii. Jesli PiS utrzyma sie u władzy, pieniędzy tym bardziej nie będzie. Albo staniemy się drugą Grecją. Tyle, że nie mamy euro, więc nikt nas ratować nie będzie. @"A PO, SLD czy PSL to co?" - nic. Nie kradli. A PiS kradnie. Wszystko w temacie.

~Orban (83.22. * .70) 06.09.2023 21:03
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Jak czytam komentarze typu PIS kradnie, rozdaje nasze pieniądze itd.to
zastanawiam się ludzie czy Wy macie mózgi????
A PO, SLD czy PSL to co??? Pewnie dokładali Wam posłowie z swoich diet!!! I z niemieckich subwencji.
Naprawdę ciemny naród w dodatku głupi i daje sobą manipulować kosztem koryta dla PO PISu.

MichalGR 06.09.2023 20:36
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Gabi Nicnierobicz.

~Bankier (31.179. * .1) 06.09.2023 20:07
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Za PO pinindzy nie bedzie na nic!!!

~Koniecpisubliski (37.235. * .61) 06.09.2023 19:54
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

a programy pisu ? to MISZCZOSTWO POLSKI

Po 8 latach władzy rząd zauważa, że posiłki w szpitalach są fatalne. „Dobry posiłek”

Wedle zapewnień Prawa i Sprawiedliwości program “Dobry posiłek” zostanie wprowadzony dla wszystkich pacjentów w polskich szpitalach. Placówki otrzymają dodatkowe środki, a Narodowy Fundusz Zdrowia zadba o to, aby jakość żywienia była znacznie lepsza. Takie zmiany zapowiedziała we wtorek minister zdrowia Katarzyna Sójka. Zdaje się jednak, że to tylko kiełbasa wyborcza.

Ministerstwo Zdrowia przelało 1 mln zł w 2022 dla fundacji T. Rydzyka. Tytułem emisji spotów..

programy bo zbóju
auta elektryczne,przekopy dla żaglówek .......za dużo tego

~Hardy@12 (89.64. * .27) 06.09.2023 17:19
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Pani Lenartowicz to jest gwiazda polityki widziałem ja w paru programach tv że tacy politycy mają poparcie u wyborcow to dla mnie szok,logika dziecka w wieku przedszkolnym

MichalGR 06.09.2023 17:09
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Ludzie sie przekrzykują czy lepszy PiS czy PO, jakby za którychś bylo dobrze... Haha!

~Franek7 (46.204. * .129) 06.09.2023 17:05
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

......Pralka "frania" ma lepszy program, niż program PO :) :) :)....

Jak to przeczytałem, to yebłem na glebę ze śmiechu.

~JanuszTracz (89.200. * .30) 06.09.2023 16:25
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Najwięcej to spindoliła PO jak rządziła 8 lat ale ludzie ja wyrzucili do kosza na zawsze

~Do_nizej (5.173. * .55) 06.09.2023 16:16
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Wystarczy nie psuć jak pis
Bo czego się nie złapią to spindolą
Tylko tyle i aż tyle

~Do_trolla_nizej (5.173. * .55) 06.09.2023 16:12
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

No to niedługo zobaczysz jak ludzie mają już dość pis-u nawet im tem razem tvpis nie pomoże
A nadzieje se możesz mieć :)))))))

~BolesnaPrawda (87.239. * .85) 06.09.2023 16:11
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Jaki macie program za wyjątkiem tego żeby odsunąć PiS od władzy ? Interesuje mnie reforma zdrowia ! Wybudowanie nowych baz LPR, krótkie kolejki do lekarzy, większe uprawnienia w POZ itp. Co może.oan obiecać ?

~Seboc (46.204. * .125) 06.09.2023 15:37
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

PO co nam polski sejm, jak mamy bundestag w Berlinie. Oni już wiedzą, jak nami rzadzić.
Mam nadzieję, że peowscy zdrajcy, już NIGDY nie dojdą do władzy.

~Realia (89.200. * .21) 06.09.2023 15:12
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Tych kłamstw Gadowskiego nie idzie czytać .

~ciekawy (188.137. * .95) 06.09.2023 14:56
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

JanuszTracz - koleś chyba ma płacone za swoje wysrywy, ale to jakiś pożyteczny głupek,

~JanuszTracz (89.64. * .249) 06.09.2023 14:54
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

jak sie czyta te zalosne wypociny to zygac sie chce

~RAUS (5.173. * .8) 06.09.2023 14:54
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

PO do Berlina dość rozkradania Polski złodzieje, złodzieje, złodzieje

~ciekawy (188.137. * .95) 06.09.2023 14:40
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Kowalski Sasin i reszta bandy, do korei południowej - tam możecie sobie rządzić

~Do_Reichstagu (5.173. * .26) 06.09.2023 14:36
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Gadowski i reszta tej złodziejskie bandy do Berlina tam możecie rządzić

~ciekawy (188.137. * .95) 06.09.2023 14:27
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

koniec z bezkarnym rozkradaniem i zadłużaniem Polski - pisuary na śmietnik historii

~Koniec_PO (5.173. * .50) 06.09.2023 14:22
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Platforma obywatelska do Berlina i Putina sprzedawczyki Polski

~ciekawy (188.137. * .95) 06.09.2023 14:07
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

ta pisinflacja nas wykończy, nigdy więc pisuarów

MichalGR 06.09.2023 14:05
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Najgorszy okres to okres 2007-2023. Nigdy wiecej PiS i PO.

~Ludmił (31.179. * .1) 06.09.2023 14:04
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Najgorszy okres w dziejach Polski, to lata 2007-2015. Nigdy wiecej PO.

~JanuszTracz (89.64. * .249) 06.09.2023 14:00

i tak sie beda zmieniac na zmiane z pis i nad dym..ć

~ciekawy (188.137. * .95) 06.09.2023 13:58
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Premier Mateusz Morawiecki przyznał, że w związku z Piotrem Wawrzykiem służby prowadzą postępowanie wyjaśniające. "Możliwe, że chodzi o wielką aferę korupcyjną, w wyniku której do Europy napłynęły setki tysięcy migrantów"- dzień bez afery w pisuarze to dzień stracony
Macie do powiedzenia coś pisiaki zamiast wyświechtanych frazesów ?