Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Nie idziemy do Sejmu po miliony dla swoich". Poseł Krzysztof Gadowski o drużynie Koalicji Obywatelskiej

Zapytaliśmy posła Krzysztofa Gadowskiego m.in. o to, dlaczego na liście Koalicji Obywatelskiej pojawiają się wciąż te same nazwiska. Oto, co odpowiedział lider listy KO w naszym regionie.

"Nie idziemy do Sejmu po miliony dla swoich". Poseł Krzysztof Gadowski o drużynie Koalicji ObywatelskiejWojciech Żołneczko
Poseł Krzysztof Gadowski z Jastrzębia-Zdroju otwiera listę Koalicji Obywatelskiej w naszym regionie. W poprzednich wyborach kandydował z drugiego miejsca.

- Pan reklamuje się jako najaktywniejszy poseł w regionie. To stąd ta "jedynka" na liście Koalicji Obywatelskiej?

- Swoją pracę traktuję poważnie. "Jedynka" to dla mnie obowiązki i odpowiedzialność - za całą grupę, za kampanią wyborczą. To dla mnie zaszczyt, że ktoś dostrzegł moją pracę i umieścił mnie na "jedynce" w tym okręgu wyborczym.

- Jeden z internautów napisał o waszej liście "nazwiska wciąż te same, tylko numerami się zmieniają przy kolejnych wyborach".

- Część osób, która kandyduje sprawdziła się - zostali wybrani przez mieszkańców. To są posłowie, to są prezydenci, to są starostowie, to są nauczyciele - to są ludzie, którzy cieszą się wielkim szacunkiem społeczności lokalnej. Dlatego znaleźli się na tych listach. Nie zgadzam się z tym, że są te same nazwiska - są te, które były, sprawdziły się, ale są też nowi kandydaci.

- Na których "nowych" kandydatów warto zwrócić uwagę?

- Nie chcę nikogo specjalnie wyróżniać. Proszę na nich popatrzeć, ile w nich jest energii, ile w nich jest zapału do tego, żeby zmieniać tę Polskę. Żeby Polska była demokratyczna, żebyśmy mieli wolne sądy, żebyśmy mieli wolne szkoły. Ci ludzie po to tam idą - żeby służyć mieszkańcom. Nie idą po miliony dla swoich. Taka jest nasza drużyna. Drużyna spod biało-czerwonego serduszka Koalicji Obywatelskiej.

- W poprzednich wyborach granicę 2 tysięcy głosów przekroczyło aż 14 kandydatów z naszego okręgu na liście PiS. U was ta sztuka udała się zaledwie 8 osobom. Wasza lista była słabsza.

- Trudno. PiS w ostatnich wyborach miał przewagę. Wykorzystywał różne instrumenty dla propagowania swoich idei i propagowania swoich kandydatów. Tak samo było w kampanii prezydenckiej - PiS wykorzystuje telewizję, instytucje państwowe. To widać na co dzień.

- Jak w takim razie chcecie zneutralizować, albo przebić się ponad działania waszych głównych konkurentów?

- Robimy, co możemy. Widzimy zapał mieszkańców do ochrony tych wyborów. To jest ponad 50 tys. osób, które chce być na tych listach. W naszym okręgu wyborczym mamy już ponad 200% ludzi potrzebnych do ochrony wyborów.


Zobacz również:

Wywiady Nowin z kandydatami w wyborach do Sejmu i Senatu 2023 21 wiadomości, 655 komentarzy w dyskusji

Ludzie

Krzysztof Gadowski

Poseł na Sejm RP

276 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Worm (46.204. * .32) 06.09.2023 13:52
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Stanowcze NIE, dla sprzedawczyków i zdrajców z PO.

~ciekawy (188.137. * .95) 06.09.2023 13:33
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

"Przez 8 lat rządów PiS inflacja wyniosła ponad 40 procent" - stwierdził premier na wspólnej z szefem ministerstwa zdrowia konferencji prasowej w Wołominie - nawet pinokio się do tego przyznał - taki to mamy pisowski dobrobyt
Jak podał GUS (szybki szacunek) w okresie lipiec 2022 r. - lipiec 2023 r. żywność zdrożała o 15,6 proc., a nośniki energii o 16,7 proc - aż chce się żyć,
czyżby tego w tvpis nie mówili ?

~tencopaczy (5.184. * .28) 06.09.2023 13:28

Pan Gadowski- długodystansowiec parlamentarny- nie idzie o po miliony dla swoich on idzie po raz kolejny po miliony dla siebie ( gaża poselska, utrzymanie biura, diety przez kolejne 4 lata) hipokryzja w najczystrzej postaci..

~takaprawda (188.137. * .26) 06.09.2023 13:22
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

"Polski dług publiczny na koniec I kwartału 2023 r. wyniósł 48,1 proc. PKB wobec 49,1 proc. PKB w IV kw. 2022 r. i wobec 51,9 proc. PKB w I kw. 2022 r. - podał Eurostat." - czyli zadłużenie wobec PKB maleje. Za platformy - nie do pomyślenia. Żeby nie przekroczyć 50% Tusk musiał przeksięgować 150 mld z OFE.
Rok 2015: budżet NFZ 70mld, budżet MON 33mld - przy deficycie 43 mld czyli prawie 50% PKB.
Rok 2023: budżet NFZ 144mld(+74 mld), budżet MON 100mld (+66 mld) - przy deficycie 48% PKB. Czyli przy tym samym procentowym deficycie nasze PKB za osiem lat wzrosło o 100%. To akurat nie są cuda tylko fakty.

~ciekawy (188.137. * .95) 06.09.2023 12:59
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

"Dziennikarskie śledztwo. Luksusowe apartamenty i milionowe transakcje europosła PiS Tomasza Poręby "- uff na szczęście mamy takie to przykłady tych którzy pojechali do brukseli za darmo pracować dla dobra Polaków
a to jeszcze lepsze :
"Tajemnice majątku nowej minister zdrowia. Zaoszczędziła więcej niż zarobiła " cuda panie same cuda w tym pisie

~solo (188.137. * .178) 06.09.2023 12:52
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A gdzie spec od polskości jako nienormalności oraz rzecz jasna praworządności. Praworządnie rozwalił armie, wyprzedał majątek narodowy .zajumał kasę z OFE ,kazał Polakom pracować za grosze do śmierci ,nie dopilnował obowiązku premiera po zbrodni smoleńskiej, w końcu zwiał do Brukseli na ciepłą posadkę od zwolenniczki Putina, pełniącej funkcję kanclerza Niemiec. Dziś walczy o praworządność w Polsce (czyli wolne sądy) by sobie i kumplom zapewnić bezpieczeństwo. Jako przewodniczący EPL nadal szkodzi Polsce To nie użyteczny idiota jakich wielu wśród jego zwolenników. To wychodowany ,dopieszczany, nagradzany w różny sposób AGENT WPŁYWU Niemieckiego i rosyjskiego. Wyjątkowo odrażający typ..

~ciekawy (188.137. * .95) 06.09.2023 12:42
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

"inflacja wyniosła 16,6 proc., licząc rok do roku."
"Rząd właśnie ogłosił rzekomo "Bezpieczny budżet 2024". Pokazał w nim deficyt budżetu państwa w kwocie 164,8 mld zł."
"GUS przyznał to oficjalnie: rozpoczął się kryzys demograficzny w Polsce"- itd itd
a tymczasem :
90 osób związanych z PiS zarobiło łącznie prawie pół miliarda złotych. -
pewnie tego w tvpis nie mówią ?

~tencopaczy (5.184. * .28) 06.09.2023 12:25
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

ciekawy- 8 letnie niszczenie? ty chyba nie chodzisz ulicami , nie bywasz w miastach i miasteczkach kraju, ty błąkasz się nocą i patrzysz co pod latarnią...a tam twoi faryzeusze made in germany und rasija, co to olewali Polskę ze wszystkich stron patrz słowa i wulgaryzmy PełOwców i ich herszta ryżego...

~ciekawy (188.137. * .95) 06.09.2023 12:01
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Aż się miło czyta ten kwik pisuarów, ten ból że 8 letnie niszczenie i rozkradanie Państwa już się niedługo skończy, ale faktycznie jeżeli takie postacie jak m.in. suski, kowalski, sasin, mejza i niedzielski niczego was nie nauczyły, no to naprawdę nie ma już dla was żadnej nadzei

~tencopaczy (5.184. * .28) 06.09.2023 11:59

MichalGR... o czym ty piszesz? Chiny 1,4 mld ludzi tam nie opłaca się stosować mechanizacji bo ludu w trzy doopy , gospodarka kwitnie kosztem mas pracujących którzy dalej dostają miskę ryżu, jest elita ale to kropla morzu rak do pracy, no ale popłynąłeś ze Szwajcarią, kraj neutralny, obojętny na losy innych, szowinistyczny który żyje kosztem innych, skarbce, banki, lokaty i depozyty , jeszcze te z czasów II wojny św. nie wspominając o walutach, kruszców z nielegalnych źródeł i pochodzeń.

~Do_ruskiej_onucy_nizej (5.173. * .55) 06.09.2023 11:50
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Szwajcaria ????? Dawno się tak nie uśmiałem :))))))))))))))))))
nie kompromituj się trollu,
wiem ze wszyscy cie tu niszczą a ty biedaku dalej piszesz głupoty

MichalGR 06.09.2023 11:38
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

@~Do_ruskiej_onucy_nizej (5.173. * .55)
Albo Szwajcaria lub Chiny. 30 lat temu mielismy gospodarke na poziomie Chin i zobacz teraz jak nam odjechały. Szwajcaria tez nie nalezy do UE, a rozwija sie i poziom zycia jest znacznie wyzszy niz u nas.

~Do_ruskiej_onucy_nizej (5.173. * .55) 06.09.2023 11:29
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Taaaa…. np Białoruś Korea pl
jak ci tak źle z kimś mieszkać to se idz do lasu mieszkać

~do_w84u (188.137. * .26) 06.09.2023 10:19
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Na świecie jest wiele krajów które nie należą do unii, rozwijają sie często lepiej niż kraje unijne a nie ma w nich zjawisk które opisałeś. Nie masz się czego bać. Życie poza unią istnieje i ma się znacznie lepiej.

~tencopaczy (5.184. * .28) 06.09.2023 09:40

Pan Gadowski poseł V,VI,VII,VIII,IX kadencji i dalej chrapka na X i pewnikiem dostanie to posłowanie co dla niego to nie posługa ojczyźnie (jakiej)( jakie buńczuczne hasła)lecz niestety dobrze płatny zawód, bez wysiłku i jakiegokolwiek obciążenia fizycznego czy psychicznego...czysta kalkulacja faceta co nie ma wizji swojego miejsca na rynku pracy , ją zastąpił posłowaniem i ględzeniem, biadoleniem i szczekaniem... a wystarczy u donka wpaść w łaskę i proszę X kadencja w kabzie....ech jastrzębioki jednak nie potrafią myśleć racjonalnie i wybór jest jaki jest... Pamiętam 2015r... i górnicy też powinni o tym pamiętać! wystarczy głupi krzyżyk nie w tym miejscu.

~Aga91 (46.204. * .238) 06.09.2023 09:34

O Panu Pośle powiedziałabym żartobliwie - prawdziwe "aktywiszcze" polskiej polityki.
A przechodząc do spraw poważnych - już wróble na mieście ćwierkają o realizacji planu "B" Tuska, który już wie, że jego partia wespół z całym lewactwem nie przejmą władzy po wyborach - w związku z tym chce dogadać się z Konfederacją do stworzenia technicznego rządu pod przewodnictwem T. Siemoniaka, którego zadaniem byłoby spacyfikowanie niezależnych od postkomuny polskich mediów i wykonanie szybkich zmian w różnego rodzaju instytucjach, a potem przeprowadzenie kolejnych szybkich wyborów. Taki scenariusz w opinii partii Mentzena co prawda miałby spowodować oddanie władzy Tuskowi ale dla nich samych otwarłby szersze perspektywy za kilka lat i doraźnie jakąś tekę ministerialną dla nich samych.
Niestety młokos nie zdaje sobie sprawy z kim być może paktuje i jakie szkody na całe dziesięciolecia może to przynieść Polsce i jemu samemu.
Głosowanie 15X staje się niezmiernie proste - albo głos oddany na kondominium niemiecko-rosyjskie pod zarządem powierniczym namiestnika Tuska, albo głos oddany na Polskę Jarosława Kaczyńskiego.

~OtoprawdziwaPO (87.207. * .70) 06.09.2023 09:28
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Poszukuje do pracy seniorów powyżej 60 lat do lekkiej pracy na dachach budynków przy fotowoltalice 10-12 godzin dziennie .Mogą być osoby z cukrzycą czy nadciśnieniem oraz po udarach.

~w84u (188.137. * .184) 06.09.2023 09:18
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Coraz częściej zaczynam myśleć o tym, że może dobrze by się stało, gdyby wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość i razem z Konfederacją stworzyło rząd.
Żeby Polska opuściła Unię, żeby wróciły granice, żeby paszporty były wydawane tymczasowo (nielicznym z jednoczesnym obowiązkiem zwrotu), żeby wprowadzono obowiązek pracy młodzieży tylko w Polsce, żeby powróciła obowiązkowa służba wojskowa, żeby ograniczono niekontrolowany dostęp do internetu, żeby zlikwidowano wszystkie wolne media, żeby wprowadzić system kar dla ludzi, którzy nie wpisują się w katolicko-narodowy system wartości. Stary jestem i mam to w d.

~Edwin (31.179. * .1) 06.09.2023 09:10
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Dość rusko-niemieckiej dyktatury!!!
Precz z komuną i PO!!!

~Niepo (46.134. * .66) 06.09.2023 08:36
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Czas pokaże co potraficie

~Gijgkhvh (46.204. * .129) 06.09.2023 08:21
oceniono 6 razy
-2
Zgłoś

PO idzie po miliony dla niemcow

~solo (188.137. * .178) 06.09.2023 07:54
oceniono 7 razy
-3
Zgłoś

Szoł,szoł,i przestał szłać. PAMIĘTAMY-pinindzy ni ma i ni bydzie.

~MatkaPolkaNieEuropejka (46.204. * .133) 06.09.2023 07:11
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Kto wydał rozkaz strzelania pod JSW do Polaków.
Kto z pisiorami rozpoczoł proces likwidacji Polskiego górnictwa,rolnictwa
Dwa lata tyrani covidowej.
STOP .Wszystkie zwierzęta są równe ale są zwierzęta równiejsze.

~Tyryryry (46.134. * .10) 06.09.2023 07:09
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Nie dla swoich, bo dla siebie. Kto wierzy w KO?

~Dddddd (46.204. * .52) 06.09.2023 06:59
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Byłeś przeciwko górnikom i chyba już myślisz, że nikt nie pamięta

~takaprawda (188.137. * .26) 06.09.2023 06:33
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

"Nie idziemy do Sejmu po miliony dla swoich". To akurat prawda, wy się "groszami" nie interesujecie. Za waszych czasów z budżetu wypływały miliardy. Albo w formie przekrętów na VAT, co wykazała komisja europejska, albo w skutek złodziejskich prywatyzacji.

~Ja11 (84.234. * .121) 06.09.2023 06:24
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Tytan pracy po prostu. Niesamowite.

MichalGR 06.09.2023 06:13
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Mam nadzieje, ze ten Babochlop sie nie dostanie.

~Marika16 (46.204. * .70) 06.09.2023 06:01
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

To po co hyhy

~Błeee (5.184. * .114) 05.09.2023 22:26
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Gabi już rano piepszyła farmazony, że na nic nie ma i nie będzie PINIĘDZY

MichalGR 05.09.2023 22:25
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

@~Adasiek531 (195.238. * .214)
Polska Powska wygląda identycznie jak pisowska. Jeden wielki socjalizm i rozdawnictwo. Tfu, z tymi lewakami i politykami po 60tce. Czas na mlodych!

~Lennartt (88.156. * .18) 05.09.2023 22:01
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Polska właśnie teraz jest nowoczesna i się rozwija. Wolna od kompleksów i wiecznego oglądania się na innych.

~Adasiek531 (195.238. * .214) 05.09.2023 21:56
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Wolę Polskę POwską niż kaczystowską. Trzeba zmienić ten ciemnogród pisowski w nowoczesny kraj i żyć w zgodzie z sąsiadami a nie toczyć wojen dyplomatycznych.

expert 05.09.2023 21:37
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Szkoda to komentować. Pamiętamy jak POlitycy rządzili: "piniedzy po prostu nie ma i nie bedzie" to wasze hasło powinno być albo inne hasła do was pasujące: "Für Deutschland". "Po co w Polsce jak jest w Niemczech"

MichalGR 05.09.2023 20:49
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Gabi Nicnierobicz znowu do koryta lgnie. Babochlop co nic nie zrobil.

~POwskiKacyk (89.200. * .30) 05.09.2023 19:45
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

POwska Banda złodziej i kombinatorów lepiej nie można tego ująć