Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Górnik z Jastrzębia zatrzymany podczas sprzedaży narkotyków

Policjanci CBŚ i jastrzębskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podczas transakcji, której przedmiotem były substancje zabronione.

Górnik z Jastrzębia zatrzymany podczas sprzedaży narkotykówKMP Jastrzębie-Zdrój
Bezrobotny 34-latek na pomysł handlu narkotykami wpadł po powrocie z Holandii, gdzie pracował. Z kolei 33-latek, wcześniej niekarany, jest zatrudniony na kopalni.

Wszystko działo się we wrześniu, nocą na stacji benzynowej przy ulicy Rybnickiej w Jastrzębiu-Zdroju. Śledczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej mieli informacje, z których wynikało, że jeden z mieszkańców może przewozić w samochodzie narkotyki. Skoordynowane działania funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego i kryminalnych komendy zakończyły się aresztowaniem 33- i 34-latka, których zatrzymano na gorącym uczynku, tuż po transakcji, której przedmiotem były nielegalne substancje.

- Mężczyźni byli kompletnie zaskoczeni widokiem policjantów, nie spodziewali się, że są przez nich obserwowani - przekazuje oficer prasowa jastrzębskiej komendy, st. asp. Halina Semik.

34-latek miał przy sobie reklamówkę, którą chwilę wcześniej przekazał mu 33-latek. Wewnątrz znajdował się pojemnik.

- W środku była płynna amfetamina, tzw. pekursor, z którego można wyprodukować 4 kilogramy narkotyków. Podczas dalszych przeszukań w mieszakniu starszego z mężczyzn znaleziono również niewielką ilość innych substancji psychoaktywnych - wyjaśnia prokurator Prokuratury Rejonowej Arkadiusz Kwapiński.

Bezrobotny 34-latek na pomysł handlu narkotykami wpadł po powrocie z Holandii, gdzie pracował. Z kolei 33-latek, wcześniej niekarany, jest zatrudniony na kopalni.

- Obaj, ze względu na zagrożenie wysoką karą i obawę matactwa, zostali aresztowani na trzy miesiące. Starszy z podejrzanych będzie odpowiadał za posiadanie znacznych ilości środków odurzających za co grozi do 10 lat więzienia. Z kolei 33-latek odpowie za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków zabronionych, co jest zagrożone karą do 12 lat więzienia - dodaje prokurator Arkadiusz Kwapiński.

Śledczy przyznają, że sprawa ma charakter rozwojowy, ustalają do kogo miały trafić substancje zabronione.

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

10 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Baran (85.202. * .230) 01.01.2024 16:24
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

W firmie dźwigi anteny w Jastrzębiu Zdroju też zarabia się najniższą krajową a reszta do ręki.
A szkoda bo Tusk patrzy i się uczy.

~DoNiewolników (89.64. * .28) 29.12.2023 13:41
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Wszyscy jadą po górniku no dobra a w takim razie co z bezrobotnymi. Wziąć się za nich bo od nieróbstwa im się w głowie pomieszało i jeszcze pewnie bierze zasiłki za które robi transakcje... Poprostu żal w dupę ściska że ktoś ma a ty nie i robisz u prywaciarza i narzekają jękiem do życie mają nędzne

~RiGCz (93.179. * .203) 11.11.2023 12:53
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Wszystkim komentującym że górnik dobrze zarabia przypominam że istnieją jeszcze firmy górnicze na maksa eksploatujące człowieka, a płacą tak mało jak się da.

~Nieryl (94.254. * .227) 18.10.2023 18:35
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Związki zawodowe go wybronią a jak nie to będzie pikieta i palenie opon.

~12miras (188.137. * .95) 17.10.2023 13:27
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~PeOwiec (155.133. * .231) 17.10.2023 12:43
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~KretyńskiTytuł (46.204. * .237) 17.10.2023 12:29
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Co za kretyński tytuł..

~NienawidzacyGornikow (5.173. * .93) 17.10.2023 12:22
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Kuźwa jakie to żalosne właśnie widać jak oni cieżko Muszą pracować skoro na tak głupie pomysły wpadają a dać im jak każdemu obywatelowi min 40 lat pracy uciąć płacę o 50% zabrać wszystkie możliwe dodatki to odrazu głupota ta ich wrodzona im przejdzie jak ręką odjąć

~Hejejej (46.204. * .25) 17.10.2023 08:27
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Chyba były górnik heheh

~Pył (89.25. * .86) 17.10.2023 08:22
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Górnicy tak mało zarabiajo i tak mało socialu majo, że za dilerke się zabierajo