Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Beata Szydło przyjechała do Jastrzębia, aby wesprzeć kandydatów PiS do europarlamentu [WIDEO, ZDJĘCIA]

Przed Carbonarium w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się konferencja prasowa, podczas której kandydaci PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego - Grzegorz Matusiak i Izabela Kloc, a także była premier Beata Szydło podkreślali wagę zachowania bezpieczeństwa energetycznego. 

Beata Szydło przyjechała do Jastrzębia, aby wesprzeć kandydatów PiS do europarlamentu [WIDEO, ZDJĘCIA]ska
Konferencja prasowa przed wyborami do Parlamentu Europejskiego w Jastrzębiu-Zdroju z udziałem byłej premier Beaty Szydło, posła Grzegorza Matusiaka, europosłanki Izabeli Kloc i posła Marka Wesołego.

Beata Szydło przyjechała do Jastrzębia, aby wesprzeć kandydatów PiS do europarlamentu [WIDEO, ZDJĘCIA]

W konferencji prasowej udział wzięli działacze PiS z Jastrzębia-Zdroju i regionu, a także poseł Grzegorz Matusiak, europosłanka Izabela Kloc, europosłanka i była premier Beata Szydło oraz poseł Marek Wesoły. 

- Dziś pani premier ponownie przyjechała na moje zaproszenie i mam nadzieję, że nasza batalia o górnictwo - czy w Polsce, czy w Brukseli, przyniesie oczekiwany sukces. Chciałbym tu podziękować pani premier, że w europarlamencie walczyła z głupimi pomysłami Brukseli, która przede wszyskim narzuca nam inne warunki funkcjonowania górnictwa, przez co staje się to nieopłacalne i drogie. Mam nadzieję, że nasz sukces, ale sukces Polaków w Brukseli będzie doceniony - mówił poseł Grzegorz Matusiak, który kandyduje do Parlamentu Europejskiego. 

Była premier Beata Szydło podkreśliła wagę zachowania bezpieczeństwa energetycznego kraju. 

To jedna z priorytetowych kwestii, która dla nas - europosłów PiS, a także kandydatów i parlamentarzystów jest niezwykle istotna. Wpisuje się to w bardzo szeroko pojętą kwestię bezpieczeństwa. My dzisiaj odmieniamy słowo bezpieczeństwo na wszystkie sposoby. Wiadomo, że za naszą wschodnią granicą na Ukrainie trwa wojna, a to również potęguje różnego rodzaju problemy i zagrożenia z tego płynące - zaznaczyła Beata Szydło

Głos zabrała także europosłanka Izabela Kloc, mówiąc o negocjacjach rozporządzenia metanowego. - Razem z panią poseł Anną Zalewską, która reprezentowała Komisję Środowiska prowadziłyśmy negocjacje i udało nam się dokonać rzeczy właściwie niemożliwej, takiego cudu nad górnictwem, bo Komisja Europejska przygotowała rozporządzenie, które miało doprowadzić do tego, aby w 2027 roku zamknąć kopalnie metanowe. To się nie udało. Wspólnie doprowadziliśmy do tego, aby głosowanie w Parlamencie Europejskim przebiegło pomyślnie i dla PGG i dla JSW - mówiła Izabela Kloc

Z kolei poseł Marek Wesoły odniósł się do tzw. zielonego ładu. - To są wybory, które mówią o waszej zamożności i waszych portfelach. To wybory, które mówią o tym, czy będzie was, nas wszystkich Polaków i Europejczyków stać na energię, którą chce nam zafundować ideologia zielonego ładu - informował Marek Wesoły, zachęcając do oddania głosu na kandydatów PiS. 

Przypomnijmy, że wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca. Na liście PiS w okręgu 11 (Śląsk) znaleźli się następujący kandydaci:

1. Jadwiga Wiśniewska (obecna europosłanka ze Śląska)

2. Patryk Jaki (obecny europoseł z okręgu opolskiego)

3. Izabela Kloc (obecna europosłanka ze Śląska)

4. Grzegorz Matusiak (poseł na sejm)

5. Małgorzata Mańka-Szulik (była prezydent Zabrza)

6. Grzegorz Puda (poseł na sejm, były Minister Rolnictwa)

7. Ewa Malik (posłanka z Sosnowca)

8. Andrzej Kalata (senator z powiatu żywieckiego)

9. Dorota Tobiszowska (była żona europosła Grzegorza Tobiszowskiego)

10. Jarosław Wieczorek (były wojewoda śląski, obecnie poseł na sejm)

ZOBACZ TAKŻE:

Izabela Kloc nie szczędzi słów krytyki wobec Grzegorza Tobiszowskiego po jego zawieszeniu

Ludzie

Grzegorz Matusiak

Poseł na Sejm RP

Izabela Kloc

Senator VIII kadencji, posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, od lipca 2019 europosłanka.

Jarosław Wieczorek

Poseł na Sejm, były Wojewoda Śląski

56 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Pioter666 (165.225. * .77) 29.05.2024 14:56
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Pioter666 (165.225. * .77) 29.05.2024 14:51

Do
~Ryl (46.134. * .34)
Kolejna sprawa ,że to co tam się działo to bandytyzm w czystej postaci. Pijany tłum demolował przestrzeń publiczną ( w promieniu kilometra nie została ani jedna flaszka , ani jeden jabol) . A taki jeden poseł miejscowy (pewnie wiecie który) namawiał i zagrzewał do zadymy młodych górników kiboli z gieksy i jeszcze obiecywał pomoc prawną jak ktoś będzie miał zarzuty. Potem oczywiście ich wystawił.
Pewnie wiecie o jakim pośle piszę drodzy górnicy.

~Pioter666 (165.225. * .77) 29.05.2024 14:46
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Do
~Ryl (46.134. * .34)
Kolegami to na pewno nie jesteśmy. Wyobraź sobie ,że kilku Rylom w życiu już powiedziałem co o nich myślę. I co i nic. Mądrzy to jesteście w ekipie a jak nie macie wsparcia grupy to cienkie bolki.
Byłem podczas strajków w szpitalu i to co tam pijani górnicy wyprawiali to wstyd. No ale jeszcze jakieś poczucie wstydu i honor to trzeba mieć.

~Zofiia (178.43. * .203) 29.05.2024 04:49
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Czy poza paradowaniem w mundurze górniczym potrafi cokolwiek więcej?
Większość ludzi z którymi rozmawiam, ma negatywne postrzeganie jego jako górnika i uważają, że ośmiesza siebie i stan górniczy paradując w mundurze.

~BrawoPO (37.30. * .144) 28.05.2024 22:58
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Nad morzem jestem i coca cola 0,2 litra do kebsa 10 zł kosztuje. Także słuszna jest linia naszego stfu rządu .

~do_karpat (46.204. * .237) 28.05.2024 22:57
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Niestety nie zostanie też w najbliższym czasie rozpoznana sprawa przyjmowania przez senatora Grodzkiego nienależnych korzyści materialnych. Po wyborach prokuratura wycofała wniosek o uchylenie immunitetu. Akt oskarżenia był poparty zeznaniami 209 osób w tym 15 które przekazały Grodzkiemu pieniądze.

~do_karpat (46.204. * .237) 28.05.2024 22:21
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

W latach 2010-2014 R.Giertych uczestniczył w wyprowadzeniu ze spółki (czyli inaczej mówiąc w kradzieży) 92 milionów PLN. Po wyborach prokuratura wycofała wielotomowy akt oskarżenia wobec niego i jeszcze drugiej osoby. Jeśli szukasz prawdziwej kradzieży to to jest taki przypadek.

~do_karpat (46.204. * .237) 28.05.2024 22:04
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Wiesz może na jakim etapie są śledztwa dotyczące wyprowadzenia z naszego systemu podatkowego za czasów platformy 250 miliardów należnego VAT?

~takpytam (46.204. * .237) 28.05.2024 21:58
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@karpat Te wszystkie kwoty ktore wymieniłeś ktoś ukradł? Na czyich kontach są?

~Ryl (46.134. * .34) 28.05.2024 21:00
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

~Pioter666
Ty kolego chyba masz jeszcze mleczne zęby, co? Przyjdź bohaterze pod KWK i powiedz to górnikom w twarz, zobaczymy jakie jesteś hojrak.

~Pioter666 (147.161. * .122) 28.05.2024 20:48
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Normalny1 (46.112. * .11) 28.05.2024 20:19
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Ważne że przyjechała broszka..byłemu księdzu u obajtka robota,ale do kościoła chodzi,kloc rodzinę ustawiła,nasi od budowniczego stadionu,i budowniczego kop,dwa razy otwieranej też swoich w spółkach poustawiali,ale co się dziwić jak to wszystko co piS to z drugiej strony Wisły przyjechało.

~karpat (188.137. * .64) 28.05.2024 19:19
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

@Taaa jeszcze nie ma ale będą sprawy w sądzie i wyroki bo nie da się usprawiedliwić i "olać" 2 miliardów straconych na Elektrowni Ostrołęka, 1,6 miliarda dla Samera A. i jego szwajcarskiej spółki od Orlenu, 70 milionów na niezrealizowane wybory kopertowe, ok. 200 milionów rocznie z Funduszu Sprawiedliwości i wiele wiele innych przekrętów i strat. To były działania które można porównać do grupy przestępczej. Strata NBP tylko w 2023 roku to 20,8 miliardów zł. Tym razem społeczeństwo będzie się domagało ukarania PiSowców. Czemu Obajtek spieprzył z kraju? Boi się?

~Bulerbyn (79.59. * .29) 28.05.2024 19:13
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Spieszcie się głosować na pisiorow bo niedługo większość będzie siedzieć

~Hardy@12 (89.64. * .153) 28.05.2024 18:58
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Pioter666 (147.161. * .0) 28.05.2024 17:06
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Do
~Hardy@12 (89.64. * .153)
Dla niektórych mundur górniczy ubrany tu na SLĄSKUjest problemem ,to co ma nosić mundur ZOMO by przypomnieć platformersom strzelanie do górników pod JSWSA,TUSK Tto mianiak władzy robili wszystko,MROZILI kasę to są słowa ich polityków teraz dostali ochłapy i tyś uchodzcow używać pamięć to pomaga

Strzelali do bandytów i chuliganów. Jak dla mnie i tak byli za delikatni.

~Pioter666 (147.161. * .0) 28.05.2024 17:03
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Strzelali do bandytów i chuliganów. Jak dla mnie i tak byli za delikatni.

~Soul (46.204. * .205) 28.05.2024 16:46

Nie było Prezydenta z Bzia, tylko pierwszy górnik Jastrzębia reprezentował górnicza osadę ?

~do_nizej (79.59. * .29) 28.05.2024 16:44
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Hardy@12 (89.64. * .153) 28.05.2024 14:01
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Słuchajcie POpaprancy rząd Tuska wyjdzie wam bokiem ale tego nie przyznacie już zobacz ceny paliwa,Orlen już rok do roku strata prawie 8 mldzl i wszystko gra tvp tv w stanie likwidacji sędziowie szpiedzy ,natuftany minister MSW elektrownie atomowe Be CPK Be zwijanie polski ,szparagi już czekają polacy na saksy a ciapaci do Polski na seks ubogacanie bez granic ha ha ha

~ankA_pisankA (80.188. * .23) 28.05.2024 13:38

Zresztą tak na dobrą sprawę to po co mu jakiś język w ogóle?
Tłumacza zatrudni, albo nawet kilku. Bez konkursu.
Bo kto to widział, żeby żonie, koledze, czy innym znajomym egzamin z języka ustnego robić ;-)

~Adio (93.179. * .248) 28.05.2024 13:04
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Buzek tez był i Hetmance nie pomógł. Szkoda, ze ci politycy przyjeżdżają, żeby wesprzeć posłów, a nie wspierają zwykłych ludzi.

~wicenty (89.64. * .209) 28.05.2024 12:57
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A co wam POpaprańce zrobił dla Jstrzebia wasz oszołom Gadowski i to przez 30 lat ? zwykły karierowicz który nawet dyplom sobie gdzieś kupił, żonie mało było być dyrektorką szkoły to do sejmiku śląskiego a on teraz marzy o Brukseli...wstyd i hańba!!!

~Wercia17 (46.204. * .50) 28.05.2024 12:55
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Tak gada po angielsku jak Gadowski

~PISlove (188.137. * .1) 28.05.2024 11:51

Każdy z tych dziadów powinien mieć robiony test z angielskiego. Jeśli nie masz poziomu co najmniej B2/C1 to nie możesz kandydować do europarlamentu. Ciekawe jak taki Musiak po angielsku gada?

~ankA_pisankA (80.188. * .23) 28.05.2024 10:17

Fragles do parlamentu UE, serio?
A ile zna języków? Bo jakoś na ten temat się nie zająknął. Polskiego dobrze nie zna, a co dopiero śląskiego.

~do_nizej (188.137. * .26) 28.05.2024 10:16

To samo słyszałem w 2007. Powstała też wtedy specjalna komisja Pitery - minister d/s zwalczania korupcji za rządów PiS która znalazła ogromną nieprawidłowość - zakup porcji dorsza za publiczne pieniądze (dokładnie 8,16 zł) . Koszty działania tej komisji to 1,5 mln ówczesnych złotych. Raport komisji dot. działalności CBA który miał posłużyć do oskarżenia Kamińskiego został na polecenie Tuska zniszczony. Widocznie byłaby to bardziej laurka dla Kamińskiego niż oskarżenia.

~Pył (89.25. * .86) 28.05.2024 10:00

~Taaa (188.137. * .26)

spokojnie poczekaj, zaraz będą xD

~Taaa (188.137. * .26) 28.05.2024 09:13
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@karpat "mówili "wystarczy nie kraść", a kradli na potęgę" - są w związku z tą tezą jakieś wyroki sądu? Czy tylko powtarzasz bełkot tefałenu? Może tam tego nie powiedzieli ale komisja europejska swego czasu stwierdziła , że za rządów platformy straciliśmy z tytułu przekrętów vatowskich ( i to faktycznie była kradzież naszego majątku) około 250 miliardów. żeby nie być gołosłownym cytat z wrzesnia 2015: "Kilka tygodni temu Komisja Europejska podała, że luka w VAT w Polsce w 2013 r. wyniosła ok. 42 mld zł, czyli ponad 26 proc. potencjalnych wpływów do budżetu (luka w VAT to różnica między potencjalnymi a rzeczywistymi wpływami z tego podatku do kasy państwa)."

~Mamydosc (79.59. * .29) 28.05.2024 09:09
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

żenada ten pis !!!
i bezczelnie jeszcze startują do wyborów
kiedy zdelegalizują tą bandę kaczora?

~wyborcawodzisław1 (188.137. * .95) 28.05.2024 08:48
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Wyobrażacie sobie tego kolesia z piórami z PE ? Jak jakiś indianin

~Hardy@12 (89.64. * .153) 28.05.2024 08:41
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ja nie potrzebuje republiki ,tak jak ty tvn pyle marny, a kawę pije bardzo ,bardzo rzadko !!!!

~homosowieticus (91.222. * .137) 28.05.2024 08:29

GM to bardzo nieszczęśliwy jegomość...

~MariaS (78.31. * .141) 28.05.2024 08:29

A P. Kloc poobsadzała już całą rodzinę na posadach ?

~Pył (89.25. * .86) 28.05.2024 08:25
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Hardy@12 (89.64. * .153)

uspokój się, dopij "kakało", wyłącz tv republika i napisz wszystko raz jeszcze, zrozumiale...

~Hardy@12 (89.64. * .153) 28.05.2024 07:33
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Dla niektórych mundur górniczy ubrany tu na SLĄSKUjest problemem ,to co ma nosić mundur ZOMO by przypomnieć platformersom strzelanie do górników pod JSWSA,TUSK Tto mianiak władzy robili wszystko,MROZILI kasę to są słowa ich polityków teraz dostali ochłapy i tyś uchodzcow używać pamięć to pomaga

Objektywny 28.05.2024 07:19

Mnie natomiast dziwi zmotoryzowany że niektórzy patrzą i nic nie widzą,dobrze było by zacząć używać tego co ma się pod tym gdzie powinny być włosy , przypomnę ci że są ludzie których ty i ja obchodzisz jak powietrze .Byle władza ,bo to władza daje wielkie bogactwo i pieniądze , i jak tu na stronach ktoś ciągle przypomina że - lud głupi wszystko kupi -to prawda ty i ja należymy do tego ludu, co widać słychać i czuć . Takie małe śledztwo sobie przeprowadź kto tak naprawdę stał za blokowaniem kasy dla nas ? Nikt ci nie powiedział że ludzie wybierają tych co kasę im dają , nie tych którzy jej nie mają że potem są w tym podziale pomijani - jest nieważne .Ważne że Oni ją mają !!!!!!...Zrozumiałeś Ok. Nie wkrótce zrozumiesz że to działa najpierw -Oni potem drudzy Oni . A po zakończeniu ostaje zawsze to samo pytanie gdzie w tym wszystkim jesteśmy My? ???? A taaaaak, przecież my takich wybieramy ....

~NigdyWiecejpis (79.59. * .29) 28.05.2024 06:53
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~kasakasakasadawaćkase (87.207. * .75) 28.05.2024 06:43

Miałem głosować na Krzyśka ale nikt nie potrafi powiedzieć co on przez 30 lat bycia w sejmie zrobił dla Jastrzębia,województwa śląskiego czy w końcu co zrobił dla Polski a głupia uśmiechnięta mina i serduszko naklejone na koszuli to za mało mnie osobiście takie aktorstwo nie przekona .

~ankA_pisankA (80.188. * .23) 28.05.2024 06:20
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Decydując się na kandydowanie do UE powinno się NATYCHMIAST zrezygnować z mandatu poselskiego.
A nie, tak jak to jest teraz, kilka srok za ogon.
Jak nie tu, to tu.