Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Beata Szydło przyjechała do Jastrzębia, aby wesprzeć kandydatów PiS do europarlamentu [WIDEO, ZDJĘCIA]

Przed Carbonarium w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się konferencja prasowa, podczas której kandydaci PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego - Grzegorz Matusiak i Izabela Kloc, a także była premier Beata Szydło podkreślali wagę zachowania bezpieczeństwa energetycznego. 

Beata Szydło przyjechała do Jastrzębia, aby wesprzeć kandydatów PiS do europarlamentu [WIDEO, ZDJĘCIA]ska
Konferencja prasowa przed wyborami do Parlamentu Europejskiego w Jastrzębiu-Zdroju z udziałem byłej premier Beaty Szydło, posła Grzegorza Matusiaka, europosłanki Izabeli Kloc i posła Marka Wesołego.

Beata Szydło przyjechała do Jastrzębia, aby wesprzeć kandydatów PiS do europarlamentu [WIDEO, ZDJĘCIA]

W konferencji prasowej udział wzięli działacze PiS z Jastrzębia-Zdroju i regionu, a także poseł Grzegorz Matusiak, europosłanka Izabela Kloc, europosłanka i była premier Beata Szydło oraz poseł Marek Wesoły. 

- Dziś pani premier ponownie przyjechała na moje zaproszenie i mam nadzieję, że nasza batalia o górnictwo - czy w Polsce, czy w Brukseli, przyniesie oczekiwany sukces. Chciałbym tu podziękować pani premier, że w europarlamencie walczyła z głupimi pomysłami Brukseli, która przede wszyskim narzuca nam inne warunki funkcjonowania górnictwa, przez co staje się to nieopłacalne i drogie. Mam nadzieję, że nasz sukces, ale sukces Polaków w Brukseli będzie doceniony - mówił poseł Grzegorz Matusiak, który kandyduje do Parlamentu Europejskiego. 

Była premier Beata Szydło podkreśliła wagę zachowania bezpieczeństwa energetycznego kraju. 

To jedna z priorytetowych kwestii, która dla nas - europosłów PiS, a także kandydatów i parlamentarzystów jest niezwykle istotna. Wpisuje się to w bardzo szeroko pojętą kwestię bezpieczeństwa. My dzisiaj odmieniamy słowo bezpieczeństwo na wszystkie sposoby. Wiadomo, że za naszą wschodnią granicą na Ukrainie trwa wojna, a to również potęguje różnego rodzaju problemy i zagrożenia z tego płynące - zaznaczyła Beata Szydło

Głos zabrała także europosłanka Izabela Kloc, mówiąc o negocjacjach rozporządzenia metanowego. - Razem z panią poseł Anną Zalewską, która reprezentowała Komisję Środowiska prowadziłyśmy negocjacje i udało nam się dokonać rzeczy właściwie niemożliwej, takiego cudu nad górnictwem, bo Komisja Europejska przygotowała rozporządzenie, które miało doprowadzić do tego, aby w 2027 roku zamknąć kopalnie metanowe. To się nie udało. Wspólnie doprowadziliśmy do tego, aby głosowanie w Parlamencie Europejskim przebiegło pomyślnie i dla PGG i dla JSW - mówiła Izabela Kloc

Z kolei poseł Marek Wesoły odniósł się do tzw. zielonego ładu. - To są wybory, które mówią o waszej zamożności i waszych portfelach. To wybory, które mówią o tym, czy będzie was, nas wszystkich Polaków i Europejczyków stać na energię, którą chce nam zafundować ideologia zielonego ładu - informował Marek Wesoły, zachęcając do oddania głosu na kandydatów PiS. 

Przypomnijmy, że wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca. Na liście PiS w okręgu 11 (Śląsk) znaleźli się następujący kandydaci:

1. Jadwiga Wiśniewska (obecna europosłanka ze Śląska)

2. Patryk Jaki (obecny europoseł z okręgu opolskiego)

3. Izabela Kloc (obecna europosłanka ze Śląska)

4. Grzegorz Matusiak (poseł na sejm)

5. Małgorzata Mańka-Szulik (była prezydent Zabrza)

6. Grzegorz Puda (poseł na sejm, były Minister Rolnictwa)

7. Ewa Malik (posłanka z Sosnowca)

8. Andrzej Kalata (senator z powiatu żywieckiego)

9. Dorota Tobiszowska (była żona europosła Grzegorza Tobiszowskiego)

10. Jarosław Wieczorek (były wojewoda śląski, obecnie poseł na sejm)

ZOBACZ TAKŻE:

Izabela Kloc nie szczędzi słów krytyki wobec Grzegorza Tobiszowskiego po jego zawieszeniu

Ludzie

Grzegorz Matusiak

Poseł na Sejm RP

Izabela Kloc

Senator VIII kadencji, posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, od lipca 2019 europosłanka.

Jarosław Wieczorek

Poseł na Sejm, były Wojewoda Śląski

56 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~DonaldPutinPrzyjaciele (188.147. * .38) 28.05.2024 05:09
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Za Rosją i Białorusią to jest i był Donald T -chcemy dialogu z Rosją taką jaka ona jest a nasz Krzysiu to chyba najbardziej ze wszystkich z tych list jest lasy na pieniądze .

~ZmotoryzowanyPatrol (5.173. * .128) 28.05.2024 00:45
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Dziwni ci ludzie z pisu. Plują na Unię, straszą Unią i Niemcami, blokują kasę dla obywateli. A teraz co - pędzą do Unii po Ojro - które im - w ich kieszeniach już nie śmierdzi (a jakby była możliwość - to jeszcze zebraliby to, co należy się Polsce i jej obywatelom). Dziwne że nie spieprzają do bezpiecznej Białorusi czy Rosji.

~felixxxx (79.59. * .29) 27.05.2024 23:04

Kto jeszcze głosuje na tych niszczycieli Polski?
NIGDY WIECEJ pis !!!

~Ryl (46.134. * .34) 27.05.2024 22:57

~karpat
Zalali Polskę ukraińskim zbożem wprowadzając na nie embargo wbrew UE? Sprzedali lotos Arabom... Jprdl Masz łeb, chłopcze :)

~OBPNŚ (46.134. * .71) 27.05.2024 22:49

Ostatni Bastion PiSu Na Śląsku :)

~Normalny1 (91.204. * .132) 27.05.2024 22:42

Ale i tak te kity które wciska piS ..ciemny lud to kupi,cytat byłego prezesa byłej tvszczujni

~Robq (46.134. * .171) 27.05.2024 20:55

Do SJZ ale były też „wielkie zwycięstwa” np 27:1

~super8gwiazdek (82.212. * .6) 27.05.2024 20:37
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Nie_jestem_z_PO_ani_z_PiS (155.133. * .96) 27.05.2024 20:32

Większość kandydujących do PE ma w du.ie interes Polski. Ważne jest, że dieta w euro się zgadza. Każdy z nas przytuliłby 50 tys. zł co miesiąc nie licząc innych profitów. Większość kandydujących nawet nie umie zamówić drinka w języku angielskim ( łan drink Cola mix), a rwie się do europejskiego koryta. Język to podstawa ponieważ wiele spraw załatwia się w kuluarach, a taki jeden z drugim to na bankiecie czy imprezie stoi przy oknie z drinem i ani be ani me ani kukuryku. Już widzę Matu..aka jak załatwia sprawy dla Polski w PE, a w Polsce za posła to go nawet do mównicy nie dopuścili, bo chłop nie umie się wygadać. Bojkotuję wybory. Miłego weekendu.

~karpat (188.137. * .64) 27.05.2024 18:42

@SJZ dodam, że mówili "wystarczy nie kraść", a kradli na potęgę. Najlepszym przykładem Fundusz Sprawiedliwości, wypływ środków z NCBiR, łapówkarska afera wizowa itd. Mówili, że dbają o interesy Polski i... sprzedali Lotos Arabom. Mówili, że dbają o polskich przedsiębiorców i załatwili ich Polskim Ładem. Mówili, że dbają o polską wieś i... pozwolili na zalanie Polski ukraińskim zbożem... Takich przykładów można by mnożyć. Obiecywali program mieszkanie plus i zbudowali kilka bloków...

~SJZ (89.72. * .110) 27.05.2024 17:53

To teraz kilka słów prawdy o rządach PiS.
W okresie rządów Prawa i Sprawiedliwości (od grudnia 2015) postawiono w stan likwidacji 14 zakładów:
KWK Brzeszcze-Wschód – w styczniu 2016 roku,
KWK Anna (KWK Rydułtowy-Anna) – w kwietniu 2016 roku,
KWK Jas-Mos (KWK Borynia-Zofiówka-Jastrzębie Ruch Jas-Mos) – w październiku 2016 roku,
KWK Makoszowy (KWK Sośnica-Makoszowy Ruch Makoszowy) – w marcu 2017 roku,
KWK Pokój I (Ruch Pokój z KWK Ruda – kopalni zespolonej) – styczeń 2017,
KWK Krupiński – w marcu 2017 roku,
KWK Wieczorek I (KWK Wieczorek Ruch Wieczorek I) – w kwietniu 2017 roku,
KWK Śląsk (KWK Wujek Ruch Śląsk) – w styczniu 2018 roku,
KWK Wieczorek II (KWK Wieczorek Ruch Wieczorek II) – w marcu 2018 roku,
KWK Piekary I (KWK Boberek-Piekary Ruch Piekary) – w grudniu 2018 roku,
KWK Rydułtowy I (KWK Rydułtowy) – w grudniu 2018 roku,
KWK Mysłowice-Wesoła I (KWK Mysłowice-Wesoła I) – w grudniu 2018 roku,
KWK Jastrzębie III (KWK Jastrzębie-Bzie Ruch Jastrzębie) – w styczniu 2022 roku,
KWK Pokój II (Ruch Pokój z KWK Ruda – kopalni zespolonej) – w marcu 2022 roku.
Zielony Ład to program stworzony i promowany przez Janusza Wojciechowskiego z PiS w UE. Teraz się od niego starają odciąć... ale to Mateusz Morawiecki głosował za tymi rozwiązaniami w radzie UE.

~Ryl (46.134. * .34) 27.05.2024 16:45

Głosowałem na PiS ale nigdy na tego "górnika". Mam odruchy wymiotne jak widzę tą facjatę.

~Jastrzebiak (79.184. * .219) 27.05.2024 15:42

Im się te pensje w Euro po prostu należą. Tak by to ujęła była premier

~Jagna (79.184. * .48) 27.05.2024 15:40

Bożyszcze pisowskie przed Carbonarium.Dlaczego tam, przecież tyle było krytyki i do tej pory jest poco to,komu to będzie służyć itd. Wstydu nie mają tyle jadu wylać a teraz konferencje robic przed tym muzeum.W te chaszcze przy byłej kop. Jastrzebie powinniście zaprosić Szydło i tam konferencje robic.przez wasze machloje i złodziejstwo i podzielenie narodu na nic więcej nie zasługujecie.

~karpat (188.137. * .64) 27.05.2024 14:34
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Baba która zamknęła Kopalnię Krupiński i przyczyniła się do miliardowych strat przy projektowaniu i budowie Elektrowni Ostrołęka (wstrzymanej!). Partia PiS to partia malwersacji, manipulacji, szkodnictwa dla Polski.

~Adasko123 (195.238. * .214) 27.05.2024 14:24
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Nie mogło zabraknąć posła na Sejm w mundurze górniczym XD. Jakby zapytać czy zdążył się w życiu narobić odpowiedź byłaby "yyyyyyyyyyy" Górnictwo jest ważne. Hipokryzja na najwyższym poziomie.