24°17°
13 stycznia 2013

Brak formy JW. Przegrana z Kędzierzynem 0:3

Po serii zwycięstw Jastrzębskiego Węgla jastrzębianie nie zdołali pokonać ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w niedzielnym meczu 15. kolejki spotkań PlusLigi. W hali przy ul. Jana Pawła II to goście mieli więcej do powiedzenia.

Początek meczu był wyrównany. Najpierw siatkarze z Kędzierzyna-Koźla wypracowali sobie małą przewagę, ale gospodarze cały czas gonili wynik. Jeszcze przed drugą przerwą techniczną tablica wyników wskazywała 8:13 dla gości. Lorenzo Bernardi skorzystał z czasu i zagrzał zawodników do walki, co przełożyło się na odrobienie kilku punktów. W końcówce jastrzębianom udało się zdobyć jeszcze kilka punktów ale mocne ataki Fontelesa zadecydowały o przegranej gospodarzy 20:25.

W drugim secie drużyna ZAKSY nie spuszczała z tonu. Mocne ataki i skuteczne bloki nie pozwoliły jastrzębianom na swobodną grę. Siatkarze z Kędzierzyna ciągle kontrolowali przebieg spotkania. Na drugą przerwę techniczną podopieczni Lorenzo Bernardiego schodzili z siedmiopunktową stratą. Set zakończył się atakiem Rouziera.

Podczas trzeciej odsłony siatkarze Jastrzębskiego Węgla prezentowali się znacznie lepiej, mimo to nie udało się wygrać z dobrze dysponowanymi rywalami. Do połowy seta obie drużyny grały równo. Niestety niecelne zagrywki gospodarzy i mocne ataki kędzierzynian nie dawały szans na wygraną. Mecz zakończył się zwycięstwem ZAKSY 19:25.

Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (20:25, 14:25, 19:25)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Tischer, Czarnowski, Holmes, Kubiak, Gierczyński, Wojtaszek (libero) – Malinowski, Violas, Bontje, Popiwczak

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Rouzier, Zagumny, Gladyr, Wiśniewski, Fonteles, Ruciak, Gacek (libero) – Możdżonek, Kapelus