Rozbili szybę, aby wydostać dziecko z samochodu

Rodzice nie mogli wydostać swojego dziecka z samochodu z powodu zatrzaśnięcia drzwi.  Życie i zdrowie 1,5 rocznego dziecka było zagrożone.

Rozbili szybę, aby wydostać dziecko z samochodu

Zrozpaczona matka tłumaczyła, że przypadkowo zostawiła kluczyki w samochodzie i drzwi zatrząsnęły się. Kobieta zadzwoniła po policję.

- Mundurowi podjęli błyskawiczną decyzję i wybili szybę w przednich drzwiach, a następnie wydostali chłopczyka z wnętrza błyskawicznie nagrzewającego się pojazdu - relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policjanci przestrzegają, że wystarczy kilkanaście minut, aby w szczelnie zamkniętym, pozostawionym na słońcu pojeździe temperatura wrosła do poziomu, który może zagrażać życiu pasażerów! Szczególnie małe dzieci i zwierzęta pozostawione w samochodzie mogą być narażone na przegrzanie organizmu, które może zakończyć się śmiercią.

- Widząc zagrożenie, nie bądźmy obojętni i poinformujmy o wszystkim Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 -  apeluje policjantka.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Do hm (37.30. * .8) 18.05.2022 18:54

Nie przejmuj się pajacem bo hm sam nie ma takiego samochodu a szpanuje ????

~do hm (89.72. * .16) 16.05.2022 17:52

Chłoooopie kto ma dziś auto z dostępem bezkluczykowym. 10% społeczeństwa max.

~hm (31.179. * .5) 16.05.2022 16:31

Jakis zabytek? Przeciez wspolczesne samochody przy dostepie bezkluczykowym nie pozwola zamknac auta gdy kluczyk znajduje sie w srodku.