Urzędnicy apelują o przekazywanie 1,5% podatku dla organizacji działających w Jastrzębiu-Zdroju 

Przekazując tę część podatku z własnego rozliczenia PIT, nie tracisz ani złotówki, a wspierasz organizacje w mieście - argumentują w jastrzębskim magistracie.

JAK SIĘ ŻYJE? Osiedle Jastrzębie Górne i Dolne 

Osiedle Jastrzębie Górne i Dolne to specyficzne osiedle. Historycznie ten teren jest starszy niż samo miasto. Korzeniami sięga czasów średniowiecznych, kiedy był wsią. O pozytywnych, ale i negatywnych aspektach życia w tej części Jastrzębia...

Rodzinny dramat w Pawłowicach. Kobieta raniona nożem kuchennym w plecy zabrana LPR-em do szpitala w Katowicach 

Policjanci zbierają materiał dowodowy, sprawą zajmie się sąd rodzinny. Do dramatycznego zdarzenia doszło w poniedziałek (30.01.) w Pniówku przy ul. Kruczej. 16-letni syn dwukrotnie ugodził matkę nożem kuchennym w plecy. Służby wezwano...

Dlaczego lampy święcą w dzień? 

Lampy przy ulicy Wielkopolskiej świecą w dzień. Sytuacja ta nieco dziwi mieszkańców i niektórzy mogą nawet uważać to za marnotrawstwo prądu i pieniędzy. Przewodnicząca Zarządu Osiedla Gwarków Ewelina Auguścik podjęła interwencję w tej sprawie.  

W sobotę rusza akcja poszukiwawcza w KWK Pniówek. To będzie pierwszy etap [LIVE] 

W KWK Pniówek w Pawłowicach odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowano szczegóły akcji poszukiwawczej, która jest planowana, aby odnaleźć zaginionych górników po serii wybuchów metanu, do której doszło w 2022 roku. 

WOŚP w Jastrzębiu-Zdroju. Jest rekord! [ZDJĘCIA, VIDEO] 

WOŚP zagrała również w Jastrzębiu-Zdroju. Już od wczesnych godzin porannych sztab rozpoczął pracę. Od kilku lat jego siedzibą jest Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego. Organizator przedsięwzięcia to stowarzyszenie działające...

Jastrzębie-Zdrój ma ogień w sercu! Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [ZDJĘCIA] 

Jastrzębianie mają wielkie serce. Podczas 31 finału WOŚP do godziny 20:50 zebrano 148.793,48 zł i jest rekord. To jednak nie koniec - licznik zbiórki nadal się kręci, bo wciąż trwają licytacje na allegro. 

W Jastrzębiu 31. finał WOŚP zaczęli już w sobotę. Był koncert w pubie Chimera [ZDJĘCIA] 

Niedziela przyniosła 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jednak w Jastrzębiu-Zdroju już w sobotę 28 stycznia można było wesprzeć wolontariuszy, dzięki koncertowi, zorganizowanemu w pubie Chimera. 

Jastrzębski Węgiel wygrał z Treflem Gdańsk 3:0 [ZDJĘCIA] 

Sobotnie spotkanie siatkarzy Jastrzębskiego Węgla z drużyną Trefla Gdańsk zakończyło się wygraną 3:0 dla jastrzębian. 

Wierzyłam, że 26 stycznia stanie się cud - mówi mama Mikołajka 

Tysiące oczu wpatrzone w zielony pasek zbiórki, który z minuty na minutę, z sekundy na sekundę zbliżał się do upragnionego celu. Rodzice Mikołaja Kubali, bliscy, przyjaciele i tysiące osób zaangażowanych w zbiórkę, życzliwych, śledziło...

Przygotowania do Pływadeł 2023 ruszyły. Wymyśl hasło tegorocznej imprezy 

Pływadła, czyli impreza miłośników pływania na wszystkim, co się da, odbędzie się w czerwcu. Już teraz można szykować oryginalną łódź i zgłosić propozycję hasła tegorocznej imprezy. Można zdobyć nagrodę.

Bronił bramki z zamkniętymi oczami  

Młodzi mieszkańcy osiedla Gwarków zmierzyli się z zawodnikiem GKS Jastrzębie i strzelali mu bramki. Wszystko to w ramach akcji „Gwarkowe Gole” mającej urozmaicić dzieciom ferie.

Taniec Kamila zachwycił jurorów You Can Dance [VIDEO] 

Podczas piątkowego występu w programie You Can Dance młody jastrzębianin Kamil Dominik zachwycił jurorów i zdobył bilet do szkoły tańca.

OWN z kawiarenką, ale bez przystani kajakowej  

Latem mieszkańcy mają doczekać się zmodernizowanej kawiarenki w Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego. Stara konstrukcja, rodem z lat 70. zostanie przebudowana. Czy, znajdujący się nieopodal staw, również może liczyć na odnowienie?

Kajakowe wyzwanie. Z Jastrzębia (znowu) nad morze  

Dawid Wita i Grzegorz Sypniewski są znani z tego, że w ubiegłym roku dopłynęli kajakami z Jastrzębia nad Bałtyk. Swoją przygodę rozpoczęli na rzece Szotkówce. Także w tym roku jastrzębianie chcą dopłynąć nad morze. Jednak trasa ich spływu będzie inna.

Na placu WOŚP powstanie mały park  

Przed kinem „Centrum”, na placu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, powstanie mały park. Przedsięwzięcie będzie zrealizowane w ramach Budowy Ogrodów i Parków Kieszonkowych.

PTTK „Krokus” rozpoczął sezon turystyczny   

PTTK Koło „Korokus” Jastrzębie-Zdrój rozpoczęło nowy sezon turystyczny. W styczniu wyruszono do Wisły, aby w wiosenno-zimowej aurze delektować się pięknem Beskidu Śląskiego. Miał być kulig, ale jastrzębianie poradzili sobie z brakiem śniegu.

Jastrzębscy biegacze dla Mikołaja [VIDEO] 

Jastrzębscy biegacze postanowili przyłączyć się do akcji pomocy dla Mikołaja Kubali. Chłopca, który potrzebuje najdroższego leku na świecie. We wtorek, 17 stycznia, na bieżni Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego przeprowadzono akcję wspierającą małego Mikołaja.

Sport i ciekawe zajęcia, a może zakrapiane ferie? 

Jakie będę te ferie? Młodzież zajmie się czymś ciekawym i rozwijającym czy może wybierze imprezy zakrapiane alkoholem. Pewnie, ktoś powie, że nie każdy wyjedzie, a w mieście nic się nie dzieje. Czy jednak na pewno Jastrzębie i inne miasta nic nie oferują młodym ludziom?

Wolontariusze w nagrodę pojadą do Warszawy 

Ponad 200 wolontariuszy kwestowało na rzecz potrzebujących podczas akcji „Święta dla Wszystkich”. Przytłaczająca większość z nich to młodzież jastrzębskich szkół. W „Korfantym” zorganizowano spotkanie, podczas którego podziękowano wszystkim za zaangażowanie.

Jastrzębska 10. Najważniejsze inwestycje miejskie na 2023 rok  

Przedstawiamy 10 najważniejszych inwestycji Miasta Jastrzębie-Zdrój na 2023 rok, według Anny Hetman. Prezydent podkreśla, że mają kształtować świadomość i tożsamości. Nawiązują do dziedzictwa kulturowego i tworzą przyjazne przestrzenie.

„Oszczędzanie jest konieczne”. Wywiad z prezydent Jastrzębia-Zdroju Anną Hetman 

O tym, czy będzie bezpłatna komunikacja, rozwoju gospodarczym, przemyśle 4.0 i jubileuszu 60-lecia Miasta Jastrzębie-Zdrój - mówi prezydent Anna Hetman. Zapewnia, że mimo trudnej sytuacji realizowane są najważniejsze inwestycje.

Skarby Jastrzębskich Targów Różności  

Jastrzębskie Targi Różności gromadzą w Jarze Południowym wielbicieli dawnych artefaktów.  Jeśli dobrze przyjrzeć się stoiskom, to można dostrzec prawdziwe perełki. Choćby pobieżne zapoznanie się z oferowanymi przedmiotami, jest podróżą w głąb czasów i całkiem niezłą lekcją historii.

Koncert noworoczny w kinie „Centrum”  

Nie jeden a dwa koncerty noworoczne zostały zagrane w kinie „Centrum”. Artyści wykonali znane arie operetkowe i operowe oraz popularne utwory muzyczne. Tylu było chętnych do udziału w wydarzeniu, że niektórzy odeszli z kwitkiem z powodu braku biletów.

Nie żyje ceniony nauczyciel Edward Czapla  

Edward Czapla (1933-2023) był cenionym nauczycielem I Liceum Ogólnokształcącego w Jastrzębiu-Zdroju. Pedagog wychował wielu jastrzębian, a także zaszczepił im zamiłowanie do języka francuskiego.  

Kto rządzi w mieście? [FELIETON] 

Pobazgrali ściany, kiedy indziej pozostawili w windzie odchody. Inni „bohaterzy” zdewastowali „zieloną klasę”, przy jednej ze szkół. Czy to już dyktatura wandali w mieście? Mamy kamery, ale oko Wielkiego Brata wydaje się bezsilne. Kto tak naprawdę rządzi Jastrzębiem - oni czy mieszkańcy?

W krainie zamków i wina, czyli tuż za miedzą 

Kraina zamków i wina - to najlepsze określenie dla czeskich Moraw. Tej właśnie krainie było poświęcone spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Agnieszka Witczak podzieliła się swoimi doświadczeniami z podróży do tej bliskiej, choć może mało znanej części Europy.

Zobacz więcej