Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

Starosta Wodzisławski

Wybrano nowe władze w Subregionie Zachodnim. Piotr Kuczera i Leszek Bizoń będą współprzewodniczyć 

21 maja 2024 r. w Galerii Sztuki Rzeczna w Rybniku odbyło się Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku. 

Karnawał jest też dla niepełnosprawnych. 20. edycja Powiatowego Balu Maskowego w Wodzisławiu Śl. [ZDJĘCIA]  

Trwa karnawał, więc musi być hucznie i elegancko. W rytm muzyki niepełnosprawni wraz z opiekunami poddali się tanecznemu szaleństwu. Z zaproszenia do udziału we wspólnym balu karnawałowym skorzystało ponad 100 osób.

Wojsko Polskie ponownie przeszło przez bramę powitalną na 100-lecie włączenia Śląska do Polski [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Wzorem przemarszu wojsk w 1922 roku na 100. rocznicę włączenia Górnego Śląska oraz ziemi wodzisławskiej do Polski także na wodzisławskim rynku odbył się pochód grup rekonstrukcji historycznej. Przemarsz wojsk tłumnie oglądali na rynku mieszkańcy miasta. ZOBACZ ZDJĘCIA!

Konkurs "List do Taty" rozstrzygnięty. "W listach rysowały się silne emocje" [ZDJĘCIA]  

24 listy dzieci ze szkół z regionu napłynęły na senacki konkurs "List do Taty", organizowany na etapie regionalnym przez senator Ewę Gawędę. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, bo w pracach dzieci pojawiło się wiele różnych spojrzeń na ojca czy wyobrażenia ojca, bo niektóre z dzieci emocjonalnie opisywały swoje życie bez rodzica. 

Dziś dzień bez telefonu. Czy samorządowcy i parlamentarzyści wyobrażają sobie takie nietypowe święto?  

15 lipca obchodzony jest Dzień bez telefonu. Nietypowe święto pozwala nam jednak zastanowić się nad tym, czy konieczne jest obecnie całodobowe połączenie ze światem? Zapytaliśmy samorządowców, parlamentarzystów i kierowników jednostek o to, czy potrafią wyobrazić sobie dzień bez telefonu.

Kuchnia On-Line, czyli wielki finał projektu "Kupuję-smakuję. Wybieram polskie produkty" [RELACJA]  

Od kilku tygodni w ramach projektu "Kupuję-smakuję. Wybieram polskie produkty" zachęcaliśmy Was do kupowania polskich produktów od lokalnych producentów i sprzedawców żywności. We wtorek 15 grudnia zaprosiliśmy naszych widzów do Restauracji Młyn w Raciborzu na finał projektu, w trakcie którego wyśmienici kucharze pokazali, jak z polskich...

AKTUALIZACJA

Starostwo udzieli wsparcia Sanepidowi 

Starosta Leszek Bizoń zdecydował o wsparciu działań Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wodzisławiu Śląskim. Od listopada kilku urzędników wodzisławskiego starostwa będzie pomagać sanepidowi w realizacji zadań tej instytucji. Właśnie zawarto porozumienie w tej sprawie.

Jedna szkoła w Jastrzębiu pracuje normalnie mimo zagrożenia. Dlaczego? 

Mimo tego, że placówki oświatowe w całym regionie są obecnie zamknięte, a zajęcia odbywają się online, jest jedna szkoła, która pracuje nadal w miarę normalnie. To Zespół Szkół Specjalnych przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju. Dla rodziców i nauczycieli to trudna sytuacja, jednak nie ma przepisów,...