Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
12 sierpnia 2017

Patrol Straży Miejskiej będzie lokalizowany dzięki sygnałowi GPS

Patrol Straży Miejskiej będzie lokalizowany dzięki sygnałowi GPS
fot. Damian Hetman / JastrzebieOnline

Patrol Straży Miejskiej będzie można zlokalizować dzięki nadajnikom GPS. To tylko jeden z elementów,  jaki będzie wdrożony w ramach programu polsko-czeskiej współpracy pomiędzy tymi jednostkami po obu stronach granicy. 

„Łączność ponad granicami – zintensyfikowanie komunikacyjnego potencjału SM Jastrzębie-Zdrój z MP Karwina” to projekt, na realizację którego przyznane zostało dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 33 321,02 euro. Koszt całkowity projektu to 39 201,20 euro, a dodatkowo działania Jastrzębia-Zdroju wsparte zostały kwotą 1176,46 euro z budżetu państwa.

- Zintensyfikowaniu współpracy transgranicznej straży miejskich w Jastrzębiu-Zdroju i Karwinie pomóc ma stała, stabilna i pozbawiona ograniczeń technicznych łączność pomiędzy jednostkami po obu stronach granicy. Dzięki realizacji zaplanowanych działań nastąpi zmiana pasma dystrybucji sygnału z analogowego na cyfrowy oraz wymiana techniczna radiostacji nasobnych, samochodowych i bazowych. Kompatybilny system łączności obu jednostek niewątpliwie przyczyni się do usprawnienia pracy, w szczególności w sytuacjach kryzysowych. Proponowane rozwiązania, dzięki wykorzystaniu systemu lokalizacji GPS, umożliwią również koordynację i nadzór nad patrolami - informuje jastrzębski magistrat. 

Dodatkowo zainicjowane zostaną działania profilaktyczne, mające na celu zapobieganie eksperymentowaniu z substancjami psychoaktywnymi przez młodzież. Istotnym elementem będzie także wypracowanie i podpisanie porozumienia o współpracy w zakresie wspólnych działań prewencyjnych.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Smog to nie tylko kominy. Również samochody Smog to nie tylko kominy. Również samochody

Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję? Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Gość15.08.2017 17:45

Do gojek. Zamiast pisać głupoty na temat o którym nie masz pojęcia skorzystaj ze słonecznej aury. W zakresie informacji których Ci brakuje polecam lekturę BIP-u.

Do gojek15.08.2017 11:09

A ty kim jesteś jak nie popaprańcem. Poparłeś organizację przestępczą, która podaje się za partię prawicową. A nic w tej szmatławej organizacji się nie zgadza. Ani jest uczciwa, ani prawicowa. Codziennie wypływają nowe wieści pokazujące do czego dąży ta organizacja, prześmiewczo powołująca się na prawo i sprawiedliwość. Tak jak nazwa Straż Miejska zabawnie ogłasza, że stoi na straży miasta. A niewiele robią w tym kierunku. Ich pracownik siedzi (lub: czyta, śpi, rozmawia z kimś) przed monitorami i na nic nie reaguje. Ile ocalili śmietników, przystanków, spokoju mieszkańców? Może zareagowali na pojedyncze zdarzenia. "Może" ale nie na pewno. Nic nie wiemy o czynach Strażników w obronie naszego spokoju i bezpieczeństwa. Ciekawe, że wyczyny SM są trzymane w tajemnicy choć to my im płacimy za to robią. Czyżby się wstydzili? Czy wyjdą kiedyś na jaw ich działania i wtedy włos nam się przerzedzi z rozpaczy. Tak jak się to dzieje, gdy dowiadujemy się jak bardzo zostaliśmy już zniszczeni przez dzisiejszą władzę.

seboc14.08.2017 13:32

@gojek

"Policja ma służyć narodowi i aktualnej władzy"

Albo jednemu, albo drugiemu.

seboc14.08.2017 12:44

"Wykonywanie przez straże miejskie zadań które powinna wykonywać policja jest błędem"

A to niby czemu?
Nie bylo strazy miejskiej i swiat mial sie dobrze. Potem wymyslono SM i dlugo kombinowano, by jakos tych ludzi zagospodarowac. Niektore rozsadne miasta zorientowaly sie wczesniej, ze SM jest zbedna.

"Powinien być ścisły podział kompetencji i odpowiedzialności"

Ale nie ma. SM szlaja sie bez konkretnego celu od bardzo wielu lat.

A14.08.2017 10:06

Zlikwidować,

Gość14.08.2017 9:38

Dlaczego porównujecie straż miejską do policji i oczekujecie że będzie wykonywała zadania które należą do policji ? Równie dobrze można żądać żeby straż graniczna, straż rybacka, lub straż leśna zastępowała policję. Każda formacja ma swoje zadania i zakres uprawnień. Wykonywanie przez straże miejskie zadań które powinna wykonywać policja jest błędem. Powinien być ścisły podział kompetencji i odpowiedzialności. Obecnie jak pogarsza się bezpieczeństwo to obwinia się prezydenta miasta, straż miejską i urzędników, zamiast odpowiedzialne za taki stan służby państwowe (policję, straż pożarną , sanepid) .

gojek14.08.2017 0:11

A która władza to zrobi?
Policja ma służyć narodowi i aktualnej władzy. PO-paprańcom to się dziś nie podoba...
A co do gps... Szkoda mi SM, nadzór i kontrola... nadzór i kontrola...
Masakra.... Może jeszcze kamery z głośnikami na czoło?!

Pokaż wszystkie opinie (16)