Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
18 sierpnia 2017

W piątek uważajcie na powietrze. Zaleca się pozostanie w domu

W piątek uważajcie na powietrze. Zaleca się pozostanie w domu
fot. Shutterstock

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach wydało ostrzeżenie przed wysokim stężeniem ozonu w powietrzu na trenie całego Śląska. Zaleca się, aby mieszkańcy ograniczyli swoją aktywność na świeżym powietrzu. 

Jakość powierza w piątek na terenie naszego województwa oceniono zaledwie jako dostateczną. Oznacza to, że osoby cierpiące na przewlekłe choroby układu oddechowego, starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci mogą odczuwać dolegliwości - ucisk w klatce piersiowej, trudności w oddychaniu, a także kaszel i  bóle gardła.

Obecność wysokiego stężenia ozonu w powietrzu jest spowodowana warunkami atmosferycznymi - wysokimi temperaturami, jak również obecnością w powietrzu substancji sprzyjających tworzeniu się ozonu (tlenki azotu i węglowodory). 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga na silne burze z gradem! Uwaga na silne burze z gradem!

Uwaga! Alarm pogodowy - burze Uwaga! Alarm pogodowy - burze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
gojek19.08.2017 12:34

"Awidziałem" - guano widziałeś. Prowokatorze.
Lepsze mniejsze zło (pis) niż antypolskie ścierwa (po-nowoczeni czekiści).
A co do ozonu, może zakazać używania kserokopiarek? ;-)
Lewizna pitolona...

widziałem18.08.2017 18:07

Dziś widziałem film "dokumentalny" na TVP HISTORIA opowiadający kłamstwa o strajku w sierpniu 1980 roku. Byłem uczestnikiem tego strajku i widziałem co się działo. Ale nie widziałem, żeby tam przyjechał Lech Wałęsa i namawiał do przerwania strajku. PiS tworzy nową historię. Jak długo ta następczyni PZPR będzie kłamać. Czy chcą doprowadzić do protestów w całej Polsce?

Grzegorz18.08.2017 18:01

Skąd się wziął ozon w powietrzu. On natychmiast ulatuje w górę bo jest lżejszy od powietrza. To właśnie brak ozonu powoduje, że słońce staje się niebezpieczne, bo ozon w atmosferze to filtr zatrzymujący szkodliwe promieniowanie. Znacie określenie "dziura ozonowa". Polega na zmniejszeniu się warstwy ozonu. Jak można pisać takie bzdury.

Ewa18.08.2017 17:23

Już widzę jak ktoś w ten upał zamyka okna ha ha ha

SJZ18.08.2017 14:28

Tytuł niepełny, Powinno być: W piątek uważajcie na powietrze. Zaleca się pozostanie w domu i "ZAMKNIĘCIE OKIEN"!!!

Krysia18.08.2017 13:17

Nakaz uzywania freonu w lodowkach !

Gość18.08.2017 12:43

Zakaz używania jonizatorów powietrza jak jest ozon. Palić na smog zabronili a smog nie z pieca a w większości ze "stuningowanych" diesli i czeskiej elektrowni.

Pokaż wszystkie opinie (10)