Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
23 sierpnia 2017

Uwaga! Fałszywi policjanci działają w Jastrzębiu

Uwaga! Fałszywi policjanci działają w Jastrzębiu
fot. JastrzebieOnline.pl

Oszuści podający się za policjantów znowu dali o sobie znać. We wtorek udało im się wyłudzić 8 tys. złotych od starszej mieszkanki Jastrzębia. Policjanci ostrzegają, aby nie dawać wiary fałszywym mundurowym. 

We wtorek, w godzinach popołudniowych, 73-letnia mieszkanka Jastrzębia-Zdroju odebrała telefon od osoby, która podała się za policjantkę. Rozmówczyni twierdziła, że jej synowa doprowadziła do poważnego wypadku drogowego. Po chwili "policjantka" przekazała słuchawkę kobiecie podającej się za synową 73-latki, która płakała, wzbudzając w ten sposób zaufanie starszej kobiety.

-  "Policjantka" oświadczyła, że pilnie potrzebuje 25 tysięcy złotych, aby doszło do ugody z potrąconą przez "synową" kobietą, dzięki czemu rzekoma sprawczyni wyjdzie na wolność. Poszkodowana oświadczyła, iż posiada tylko 8 tysięcy złotych. Kiedy starsza pani potwierdziła, że ma pieniądze, oszustka poinstruowała, że po gotówkę przyjdzie kurier, nakazując jednocześnie, aby 73-latka cały czas pozostała "na linii" i nie kończyła telefonicznego połączenia. Gdy tylko mężczyzna zapukał do drzwi jastrzębianki, ta przekazała mu pieniądze – informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policjanci po raz kolejny przestrzegają przed oszustami, przypominając, że metody ich działania są różne. Zdarza się, że złodzieje podają się za krewnych, ale i pracowników administracji, energetyki czy wodociągów, a także policjantów lub księży i zaledwie chwila nieuwagi wystarczy, aby pozbawić kogoś oszczędności.

Każdy, kto zetknie się z podobnym sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji pod numerem 997 lub 112. Pamiętajmy, że szybkie powiadomienie policji przyczyni się do zatrzymania oszustów i przerwania ich przestępczej działalności. Przypominamy także, że policjanci NIGDY nie proszą nikogo o przekazanie gotówki. Jednocześnie apelujemy do dzieci i młodzieży o przekazanie naszych rad starszym rodzicom, babciom i dziadkom, którzy często pozostają sami w domu, a przez to narażeni są na działanie oszustów czy domokrążców.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uważajcie na złodziei w okresie świątecznym Uważajcie na złodziei w okresie świątecznym

Uwaga! Wyłudzają dane przez telefon Uwaga! Wyłudzają dane przez telefon

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Do józwa26.08.2017 22:18

Za chwilę, nawet nie zauważysz kiedy, będziesz takim samym starym głupkiem. Ale sądząc po twojej wypowiedzi będziesz jeszcze większym głupkiem. Czego ci życzę z całego serca. Dam też na mszę, żebyś jak najszybciej dowiedział się jak to jest być starym, schorowanym i w dodatku przygłupem.

józwa25.08.2017 11:15

Jak stare głupki dają to trzeba brać !!!!

Co robic24.08.2017 20:53

Każdy, kto zetknie się z podobnym sposobem działania przestępców, powinien natychmiast powiadomić znajomych i skasować tych przestępców. Jeśli oddamy ich w ręce policji zaczną się korowody prawne, a nasi staruszkowie chcący pomóc swym wnuczkom będą biedować bez pieniędzy i umrą w cierpieniu, że dali się oszukać. A przestępcy. będą opowiadać pod celą, ze śmiechem jak łatwo im się oszukiwało biednych, skołowanych ludzi.

torquemada24.08.2017 13:29

ale ostatnio zrobili tak księdza , właśnie metodą "na wnuczka"

Franek24.08.2017 10:24

Podeszły wiek i naiwni ludzie ale trzymają aż tyle kasy w domu! Za wpadkę zstępnych oddali wszystko i OK. Naiwnych nie potrzeba siać bo sami się rodzą.

Gość23.08.2017 20:53

to pewnie musial bys dzielnicowy **** cesarok oni tam okradaja starszych ludzi

Mikołaj23.08.2017 19:37

"Fałszywi" hehe

Pokaż wszystkie opinie (10)