Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
28 sierpnia 2017

Czy w Ruptawie powstanie krematorium? Mieszkańcy się boją

Czy w Ruptawie powstanie krematorium? Mieszkańcy się boją
fot. pixabay

Niedawno społeczność sołectwa Ruptawa obiegła wiadomość, że przy ul. Okrzei powstanie krematorium. Mieszkańcy nie chcą takiej inwestycji w sąsiedztwie swoich domów. 

W Ruptawie powstanie krematorium. Taka informacja dotarła do mieszkańców sołectwa, którzy nie kryją swoich obaw z tym związanych.

- Mieszkańcy sprzeciwiają się temu, aby w Ruptawie przy ul. Okrzei powstała spalarnia zwłok. Mamy informację, że inwestor z Żor zamierza prowadzić taki obiekt. Nie jesteśmy z gruntu przeciwko spalarni zwłok, ale uważamy, że nie powinna się znajdować w bezpośrednim sąsiedztwie domów mieszkalnych. Mamy w naszym sołectwie tereny, które są oddalone od zabudowań i nie widzimy przeszkód, aby właśnie tam umiejscowić taki zakład - wyjaśnia Dorota Ledwoń, sołtys sołectwa Ruptawa.

Co na to wszystko Urząd Miasta, czy potwierdza to, że tego typu działalność ma być prowadzona w Ruptawie?

- Do rozpoczęcia inwestycji uprawnia inwestora pozwolenie na budowę bądź zgłoszenie robót budowlanych. Do tej pory do organu administracji architektoniczno-budowlanej nie wpłynęły żadne wnioski od inwestora, które dotyczyłyby zabudowy działek - skomentowała cała sprawę rzecznik jastrzębskiego magistratu Katarzyna Wołczańska.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Prawdą po oczach: fabryki to nie grzyby po deszczu Prawdą po oczach: fabryki to nie grzyby po deszczu

Jastrzębie szuka inwestora, ale nie samo Jastrzębie szuka inwestora, ale nie samo

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (46)
Rick31.08.2017 21:29

wybudowałem się obok cmentarza, a nie obok krematorium !

Rick31.08.2017 21:10

do ernesta:
Weź się lepiej puknij w ten kapuściany łeb. Jakbyś był z Ruptawy, to tak byś nie chrzanił.
Miejsca pracy, to będą, ale dla rodziny i innych pociotków tego "inwestora", a dym i syf będzie leciał na całe Jastrzębie nie tylko na Ruptawę. Poza tym ludzie kupujący tutaj domy pisali się na cmentarz, a nie spalarnie zwłok.
Poza tym tu nie Niemcy, a jak Ci ich brakuje, to wracaj skąd przybyłeś.

krokodyl 30.08.2017 19:13

jak masz coś Hanysów, nie podoba ci się to wyp....... laj do Gorolowic :) tyle w temacie !!!!

mieszkaniec zx30.08.2017 16:55

Do gość 16 .23 kup sobie 1m gumy i strzel sobie w głowę może nabierzesz rozumu.

gość30.08.2017 16:23

Czy się wam podoba czy nie właściciel gruntu może sobie wybudować co zechce i nikt go nie powstrzyma.Jeżeli plan zagospodarowania miasta przewiduje w tym miejscu tego typu inwestycje to nikt nie będzie was pytał o zgodę. Możecie jedynie sprzedać te swoje domy, a kupcy się znajdą i nie będą marudzić!!!

wiki29.08.2017 17:32

ludzie z bloków myślą że mają ekogiczne spalanie bo nie widzą komina z którego idzie dym aby ich ogrzać ja nakazalabym zaplacic za zmiane CO na gaz niech zaplaca za przyłącze i płacą za gaz wtedy porozmawiamy o kosztach ludzie w blokach nie mieszkaja w Eco domach tylko udaja ze tego nie widzą zawiść i nic więcej szkoda gadać a w Źorach krematorium jest 100 metrów od domów mieszkalnych

Leszek29.08.2017 12:40

Znowu inwestor z Żor jak nie asfalt to kremacja a może niech u siebie zrobią w Żorach.

Pokaż wszystkie opinie (46)