Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°18°
28 sierpnia 2017

Czy w Ruptawie powstanie krematorium? Mieszkańcy się boją

Czy w Ruptawie powstanie krematorium? Mieszkańcy się boją
fot. pixabay

Niedawno społeczność sołectwa Ruptawa obiegła wiadomość, że przy ul. Okrzei powstanie krematorium. Mieszkańcy nie chcą takiej inwestycji w sąsiedztwie swoich domów. 

W Ruptawie powstanie krematorium. Taka informacja dotarła do mieszkańców sołectwa, którzy nie kryją swoich obaw z tym związanych.

- Mieszkańcy sprzeciwiają się temu, aby w Ruptawie przy ul. Okrzei powstała spalarnia zwłok. Mamy informację, że inwestor z Żor zamierza prowadzić taki obiekt. Nie jesteśmy z gruntu przeciwko spalarni zwłok, ale uważamy, że nie powinna się znajdować w bezpośrednim sąsiedztwie domów mieszkalnych. Mamy w naszym sołectwie tereny, które są oddalone od zabudowań i nie widzimy przeszkód, aby właśnie tam umiejscowić taki zakład - wyjaśnia Dorota Ledwoń, sołtys sołectwa Ruptawa.

Co na to wszystko Urząd Miasta, czy potwierdza to, że tego typu działalność ma być prowadzona w Ruptawie?

- Do rozpoczęcia inwestycji uprawnia inwestora pozwolenie na budowę bądź zgłoszenie robót budowlanych. Do tej pory do organu administracji architektoniczno-budowlanej nie wpłynęły żadne wnioski od inwestora, które dotyczyłyby zabudowy działek - skomentowała cała sprawę rzecznik jastrzębskiego magistratu Katarzyna Wołczańska.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Niebezpiecznie na Libowcu. Samochód wyleciał z drogi Niebezpiecznie na Libowcu. Samochód wyleciał z drogi

Firma Google przeszkoli jastrzębskich przedsiębiorców Firma Google przeszkoli jastrzębskich przedsiębiorców

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (46)
Rick31.08.2017 21:29

wybudowałem się obok cmentarza, a nie obok krematorium !

Rick31.08.2017 21:10

do ernesta:
Weź się lepiej puknij w ten kapuściany łeb. Jakbyś był z Ruptawy, to tak byś nie chrzanił.
Miejsca pracy, to będą, ale dla rodziny i innych pociotków tego "inwestora", a dym i syf będzie leciał na całe Jastrzębie nie tylko na Ruptawę. Poza tym ludzie kupujący tutaj domy pisali się na cmentarz, a nie spalarnie zwłok.
Poza tym tu nie Niemcy, a jak Ci ich brakuje, to wracaj skąd przybyłeś.

krokodyl 30.08.2017 19:13

jak masz coś Hanysów, nie podoba ci się to wyp....... laj do Gorolowic :) tyle w temacie !!!!

mieszkaniec zx30.08.2017 16:55

Do gość 16 .23 kup sobie 1m gumy i strzel sobie w głowę może nabierzesz rozumu.

gość30.08.2017 16:23

Czy się wam podoba czy nie właściciel gruntu może sobie wybudować co zechce i nikt go nie powstrzyma.Jeżeli plan zagospodarowania miasta przewiduje w tym miejscu tego typu inwestycje to nikt nie będzie was pytał o zgodę. Możecie jedynie sprzedać te swoje domy, a kupcy się znajdą i nie będą marudzić!!!

wiki29.08.2017 17:32

ludzie z bloków myślą że mają ekogiczne spalanie bo nie widzą komina z którego idzie dym aby ich ogrzać ja nakazalabym zaplacic za zmiane CO na gaz niech zaplaca za przyłącze i płacą za gaz wtedy porozmawiamy o kosztach ludzie w blokach nie mieszkaja w Eco domach tylko udaja ze tego nie widzą zawiść i nic więcej szkoda gadać a w Źorach krematorium jest 100 metrów od domów mieszkalnych

Leszek29.08.2017 12:40

Znowu inwestor z Żor jak nie asfalt to kremacja a może niech u siebie zrobią w Żorach.

Pokaż wszystkie opinie (46)