Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
EkoOkna
5 września 2017

Po 10 latach starań w Bziu ruszyła świetlica środowiskowa

Po 10 latach starań w Bziu ruszyła świetlica środowiskowa
fot. pixabay

Od nowego roku szkolnego w sołectwie Bzie, a dokładnie w siedzibie OSP, ruszyła świetlica środowiskowa dla dzieci. Po 10 latach starań dzieci z sołectwa będą miały, gdzie spędzić wolny czas. 

- Otwarcie tej świetlicy to ukoronowanie działań, jakie Komisja Edukacji Rady Miasta prowadziła od 10 lat i moich osobistych. Cieszymy się, że po tylu latach dzieci mają zapewnioną opiekę w godzinach popołudniowych. W świetlicy pracuje pani, która organizuje im czas. Dotychczas Bzie było jedynym sołectwem pozbawionym takiej placówki - mówi radna Anna Toborowicz, mieszkanka sołectwa Bzie.

Świetlica jest wyposażony w komputery, gry planszowe oraz niezbędny sprzęt, tak aby dzieci mogły w ciekawy sposób spędzić czas po szkole. 

Radna podkreśla wzorową współpracę z Ochotniczą Strażą Pożarną w Bziu, które wygospodarowało w swojej siedzibie miejsce na świetlicę. Dziękuje także Miejskiemu Ośrodkowi Kultury za pomoc organizacyjną oraz prezydent miasta Annie Hetman. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW będzie mieć nową kopalnię JSW będzie mieć nową kopalnię

JSW: Dowiercono się do nowych pokładów węgla JSW: Dowiercono się do nowych pokładów węgla

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
Magda15.05.2018 20:49

Fajnie, że na Bziu otwarto świetlicę MOK, a nie środowiskową, ale z tego co pamiętam, to Bzie nie optowało oficjalnie za tym, by tam otworzyć filię MOK'u. Oficjalne pisma były na pewno wysyłane z "szóstki". Tam jest więcej dzieci i bardziej by się przydała. Jak widać nawet takie rzeczy tylko po znajomości.

Max14.09.2017 9:40

ahahha Dzieci ten wolny czas spedza nie w nowej swietlicy tylko na placu Zabaw za przedszkolem .Tam tez mozna posłuchac "Łacinę" normalnie szok .Preciez ksiadz z Bzia tez głosił ze salki pod kosciołem sa udostepnione dla dzieci i jakos tam chętnych nie ma no ale tam rządzi pan Pu.....c i wszystkich przepędził hahahahahhahahahahah

Axd06.09.2017 22:45

Niech się jeszcze zajmą szkolnymi boiskami. Przy szkole w bziu nie ma żadnego nadzoru a gdyby ktoś chciał zagrać w siatkowke na orliku(nie każdy lubi grac na piasku). Od oddania do użytku siatka była psez 2 miesiace wakacji... Skoro tego jeszcze nikt nie zauważył to niech wkoncu szanona pani radna R. Zajmie się czymś bardziej pożytecznym niż strojeniem za pieniadze podatnikow i fitnessem dla starych on.

co mieszkaniec zx06.09.2017 18:55

No zazdrośnik się odezwał, dobrze ze pani radna przyczyniła się do założenia swietlicy, precz ze sługusami Bzianeckiego!

mieszkaniec zx06.09.2017 18:14

Do Oli tej wiekowej radnej T. należy się jeszcze jedna zasługa / lobbowanie i popieranie budowy dwóch kurników przy ul. Rolniczej .A sołtys niech się opamięta po czyjej jest stronie.

jastrzebianin 7406.09.2017 15:07

Aby na sesjach nadzwyczajnych zwoływanych kilka razy w miesiącu przez pis nie oszaleć to trzeba się zająć czymś pozytywnym. Młócenie słomy do niczego nie doprowadzi natomiast krzyżowka rozwija intelekt. I taki z tego pożytek. Ja tez bym krzyżówki rozwiązywał. Ha, ha, ha.

mecenas06.09.2017 15:03

Do hehe: To łączenie komisji kosztowało podatników ponad 3 tys. zł. A że krzyżówki ta Pani rozwiązuje to tylko świadczy o jej wysokiej inteligencji i podzielnej uwadze. Ktoś musi tej Pani bardzo nie lubić albo ktoś się boi konkurencji.

Pokaż wszystkie opinie (30)