Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
12 września 2017

W ręce policjantów wpadli włamywacze

W ręce policjantów wpadli włamywacze
fot. Policja Śląska

Dwóch włamywaczy wpadło w ręce policji. Okradali altanki działkowe. Ich łupem padły elektronarzędzia, radioodtwarzacze i inne przedmioty. Złodzieje usłyszeli aż 10 zarzutów, do których się przyznali. W więzieniu mogą spędzić nawet 10 lat. 

Mundurowi wpadli na trop włamywaczy dzięki informacji, jaką otrzymali od jednego z mieszkańców. Jastrzębianin widział, jak dwóch mężczyzn uciekało z terenu ogródków działkowych trzymając w rękach torbę.

- Wywiadowcy natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców. Już po chwili stróże prawa zauważyli w okolicy lasu namiot, a przy nim dwóch mężczyzn. Wywiadowcy podczas przeszukania znaleźli przy 19-latkach m. in. wiertarkę, wkrętarkę, szlifierkę kątową, dwa odtwarzacze CD, kamerę samochodową oraz inne narzędzia. Amatorzy cudzego mienia usłyszeli już 10 zarzutów, do których się przyznali. Okazało się, że młodzi jastrzębianie nocą z 7 na 8 września włamali się do przypadkowo wybranych altanek, wybijając młotkiem szybę w oknie oraz kradli najbardziej wartościowe rzeczy. Z działek kradziony był najczęściej sprzęt ogrodniczy, AGD i RTV, narzędzia i przewody elektryczne, jak również namiot, w którym spali i przechowywali swój łup. Policjanci odzyskali mienie pochodzące z tych włamań. Ponadto, okazało się, że jeden z 19-latków był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Teraz o dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

 Sprawa jest rozwojowa i śledczy nie wykluczają kolejnych zarzutów wobec podejrzanych. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat więzienia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Wnuczek (znowu) zaatakował Uwaga! Wnuczek (znowu) zaatakował

Ukradł kobiecie portfel z tysiącem złotych Ukradł kobiecie portfel z tysiącem złotych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
działkowicz12.09.2017 22:37

Za wszystko co zniszczyli i ukradli muszą zapłacić. Zabrać im wszystko co mają zaczynając od telefonu komórkowego, gaci, reszty ubrania i tak zostawić w zimnej celi. Jak nie zapłacą za jakieś pomyje raz dziennie, to sorry.

DOB12.09.2017 12:29

Do obozu pracy. Aż tam padną. Wtedy będzie i prawnie i sprawiedliwie. Ale nie ma obozów pracy. To my musimy zlikwidować tych złodziei. Okradani nie dostali tego co im ukradli w formie podarunku. Musieli na to zarobić.

bazar12.09.2017 9:20

hehehe bandyterka za grosz , karać karać karać.

gosc 12.09.2017 9:19

po co do wiezienia??? jedna reke upier*****

Jan12.09.2017 9:01

Dobra robota , brawo Policja ,trzeba zatrzymywac i adekwatnie karać łamiących prawo!!

Gość12.09.2017 6:12

U....ć łapy