Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
26 września 2017

Ukradli alkomat z siedziby Straży Miejskiej

Ukradli alkomat z siedziby Straży Miejskiej
fot. KMP Jastrzębie

W niedzielę w godzinach przedpołudniowych dwóch mężczyzn zgłosiło się do straży miejskiej w celu przebadania alkomatem. Jednak ich zamiarem była kradzież urządzenia wartego 3,5 tys. zł. 

W niedzielę w godzinach porannych (ok.9-10) rano dwóch mieszkańców Jastrzębia zgłosiło się do siedziby Straży Miejskiej z prośbą o przebadania alkomatem. Mężczyźni nie posiadali przy sobie dokumentów tożsamości. Strażnicy umożliwili przebadanie ich, spisując odpowiednie oświadczenie dotyczące ich nazwisk. U jednego z nich badanie wykazało zawartość alkoholu w organizmie. 

- W pewnym momencie, jeden z mężczyzn stał się arogancki i na pytanie mundurowego o dane personalne odpowiedział kpiąco -„nazywam się szybki Bill". Kiedy dyżurny zwrócił im uwagę, jeden z mężczyzn zabrał z okienka alkomat i zaczął uciekać. Strażnik natychmiast ruszył w pieszy pościg za złodziejami. Mężczyźni widząc, iż stróż prawa biegnie za nimi odrzucili alkosensor w rejonie ulicy Turystycznej. W międzyczasie o powyższym fakcie strażnik powiadomił oficera dyżurnego jastrzębskiej jednostki. W wyniku podjętych czynności wywiadowcy udali się do jednego z bloków przy ulicy Turystycznej, gdzie na jednym z pięter, na klatce schodowej zauważyli dwóch śpiących mężczyzn. Okazało się, że odpowiadali oni rysopisem sprawcom kradzieży alkotestu. Wywiadowcy zatrzymali złodziei. Byli to mieszkańcy Jastrzębia w wieku 21 i 22 lat. Za popełnione przestępstwo grozi im teraz do 5 lat więzienia - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dodatkowy strażnik, tylko na jeden dzień Dodatkowy strażnik, tylko na jeden dzień

Znakowanie rowerów odbędzie się w sobotę Znakowanie rowerów odbędzie się w sobotę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
gość28.09.2017 10:50

Ile Mieszkańców liczy obecnie tut. Miasto? Masa ludzi oprócz pobytu stałego ma jednocześnie pobyt czasowy więc proszę ich nie liczyć podwójnie.

Do Cesarski27.09.2017 19:15

To pierwszy przypadek takiej głupoty. A miasto liczy sobie około 90 tysięcy. Czy dwóch głupków dyskwalifikuje wszystkich mieszkańców? Czy jesteś pewny tego co piszesz? A może chciałeś połączyć się z głupotą tych dwóch palantów?

Cesarski27.09.2017 16:00

Jastrzebska patologia. Gorzej niz na Bronxie. Jastrzebie powinno byc otoczone zasiekami i z pacyfikowane bo tyle nalazlo sie gorolstwa ze glowa mala. Jak nie kradzieze to pobicia, zabostwa, samobojstwa...

1226.09.2017 23:57

Kto to jest ,,wywiadowca,,?

Do mobi26.09.2017 17:55

To prawda. Ci co popierają platformę są zaszokowani zachowaniem przestępców. Dzięki PiS czują się pewni swego. Czy tobie "mobi" to się podoba i dlaczego? Lubisz bandytów, złodziei i tym podobnych typów, prawda?

Do: do słowa prawdy26.09.2017 15:42

Było jeszcze gorzej. Czy Pan(ni) jest osobą bliską Janeckiego, a może to sam Janecki podszywa się pod kogoś.
A swoją drogą, w ramach kary powinni odkupić to urządzenie. Pieniądze dostaną od jednej z tych wspaniałych firm o nazwach: Provident, Kredyty, szybka gotówka, itp. Jak nie spłacą z należnymi procentami, to zajmą się nimi fizycznie rozwinięci, rośli zleceniobiorcy tych firm kredytowych. Oni, nie żartują. Żeby nie mieć kłopotów ze zdrowiem, będą musieli zniknąć z naszego miasta. A oto włśnie chodzi.

mobi26.09.2017 15:21

platoformiane oszołomy

Pokaż wszystkie opinie (16)