Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
29 września 2017

Ważą się losy sali koncertowej przy szkole muzycznej

Ważą się losy sali koncertowej przy szkole muzycznej
wizualizacja: Mariusz Komraus i Aleksander Bednarski

W ubiegłym roku powstał projekt sali koncertowej przy Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Jastrzębiu-Zdroju. Funduszu na jej cel mają pochodzić ze środków europejskich, którymi dysponuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Prezydent Anna Hetman oraz poseł Krzysztof Gadowski prowadzili w czwartek rozmowy w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie dotacji na budowę sali koncertowej przy jastrzębskiej szkole muzycznej.

-  Ważą się losy budowy sali koncertowej przy Państwowa Szkoła Muzyczna w Jastrzębiu-Zdroju. Rozmawiałam w czwartek na ten temat z dr Moniką Smoleń-Bromską, dyrektor Departamentu Funduszy i Spraw Europejskich Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mam nadzieję, że moja wizyta przyniesie oczekiwany efekt - komentuje całą sprawę prezydent Anna Hetman.

Sala koncertowa ma pomieścić ponad 300 miejsc. Jest powiązana z zapleczem dla muzyków oraz strefą dostaw, posiada korzystne proporcje i relacje sceny do widowni, a rozwiązanie jej wnętrza rokuje dobre parametry akustyczne. Skromna i zwarta bryła nowego budynku ma szansę na realizację w niewygórowanym budżecie inwestycji, jak również na racjonalne koszty eksploatacji obiektu w przyszłości. Budynek sali koncertowej ma znajdować się tuż koło obecnej siedziby szkoły pomiędzy ulicami Żeromskiego i Kościuszki.

Dyrektor PSM I i II stopnia w Jastrzębiu-Zdroju Stanisław Śmietana zapewnia, że sala koncertowa będzie dostępna nie tylko dla szkoły, ale całej społeczności miasta. Mają się w niej odbywać koncerty, spektakle teatralne itp. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Trwa budowa sali koncertowej Trwa budowa sali koncertowej

Instrumenty dęte zabrzmią w szkole muzycznej Instrumenty dęte zabrzmią w szkole muzycznej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
Gość10.03.2018 6:46

A czemuż politycy PIS nie pomogą w uzyskaniu kasy? Nie ich pomysł? Nie obchodzi ich to miasto?

seboc01.10.2017 10:52

Wszystko budowane po kosztach. Wstydze sie tego miasta.

DO gość01.10.2017 9:54

Jarzębskim gorolom i hanysom z SWD trzeba wyasfaltować pod parkingi całe miasto żeby skorzystali z sali koncertowej. W cywilizowanym kraju na koncert przyjeżdżasz komunikacją miejską (tramwaj, metro , autobus) ewentualnie taxi. Jeżeli Cię stać wtedy podwozi prywatny kierowca w limuzynie KTÓRA czeka na parkingu na brzeżach miasta.

Gość30.09.2017 11:20

@wolf

A gdzie. W Jastrzebiu tylko mandaty SM potrafi wystawiac. Miasto zaklada, ze samochody lewituja.

wolf30.09.2017 11:09

Będzie parking?

Gość30.09.2017 7:52

Pomysł jak najbardziej trafiony, ale znając zapał naszych władz i preferencje muzyczno - kulturalne dyrektora moku i jego kolegów będą tam organizowane kolejne gale disco polo. Poza tym lokalizacja jest mocno nie trafiona że względu na brak miejsc parkingowych. Wyobraźcie sobie że przyjeżdża Zenek do takiej pięknej filharmonii... No i cały Zdrój będzie zakorkowany ????

BUSIA29.09.2017 22:47

Nie jestem z Jastrzębia Zdroju i nie wiem między jakimi budynkami ma być wybudowana ta piękna, nowoczesna sala koncertowa ,ale życzę wszystkim Waszym mieszkańcom ,aby te plany jak najszybciej zostały zrealizowane . W moim mieście też jest wiele zabytkowych budynków i teraz wybudowano po między nimi nowy nowoczesny budynek banku, jest ok nie razi ,a bank jest lokalny można powiedzieć że jest żywicielem miasta, może w taki sposób popatrzmy na tą sprawę, że w tym budynku będą nowe miejsca pracy,ktoś tam zagra swój pierwszy koncert ,rolę lub piosenkę... pozytywnie popatrzmy na siebie i bliskich.

Pokaż wszystkie opinie (25)