Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
31 października 2017

Kobiece piersi, co może je uratować?

Kobiece piersi, co może je uratować?
fot. Stowarzyszenie Samorządne Jastrzębie

Rak piersi jest często dramatem dla kobiet, które dowiadują się, że nagle zostaną pozbawione tego kobiecego atrybutu, a przecież tego da się uniknąć. Rak piersi nie musi być wyrokiem. 

Stowarzyszenie Samorządne Jastrzębie wraz Atelier Stanika zorganizowało imprezę na temat profilaktyki raka piersi pt. Niech moc będzie w waszych rękach.

- Organizatorzy nie spodziewali się takich tłumów na spotkaniu  - także jastrzębskie kobiety nie zawiodły - pokazały, że temat profilaktyki raka piersi jest dla nich ważny. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Było miło, żartobliwie, ale i wzruszająco. Tematyka jest bardzo delikatna, zwłaszcza, że na sali było kilka Pań borykających się z chorobą- mówi Ewelina Auguścik, inicjatorka imprezy, liderka Stowarzyszenia Samorządne Jastrzębie

Dla uczestniczek były przygotowane warsztaty samobadania na fantomach piersi z guzkami. Panie przeszły także szybki kurs brafittingu i masażu limfatycznego. Jednak Panie z Atelier Stanika i Centrum Rehabilitacyjnego BARTMED zapraszają na indywidualne spotkania w celu poszerzenia wiedzy i umiejętności. Dodatkowo Panie z księgarni BOOK BOOK zaprezentowały recenzję ciekawych pozycji literatury kobiecej.  Jedna z lektur -  Izabela Sakutova - stanikowy zawrót głowy - " Brafitting- Lifting piersi bez skalpela” trafiła w prezencie do Pani Prezydent, która gościła na spotkaniu.

Największy entuzjazm wywołał jednak pokaz bielizny zaprezentowany przez dwie odważne jastrzębianki  p. Izę i p. Renatkę. Panie miały okazję zobaczyć różnego rodzaju biustonosze, przy okazji zobaczyć jak wygląda sylwetka w źle dobranym biustonoszu i dobrym. Brafitterki przedstawiły konsekwencję źle dobranej bielizny m.in. kifoza szyjna, ale także bardziej przyziemne jak bóle głowy, kręgosłupa nawet niestrawność.

Na koniec zorganizowany był konkurs i uczestniczkom zostały zadane dwa pytania:  Jak często wykonujesz samobadanie piersi? Jak często powinno się wykonywać samobadanie piersi?

- Wiele uczestniczek niestety źle odpowiadało na pierwsze pytania, ale nasze spotkanie było po to, aby uświadomić, zachęcić, zwrócić uwagę . I myślę, że udało nam się  i większość z nas po powrocie do domu wykonała samobadanie piersi - tłumaczą organizatorki.

Dla Pań przygotowane były także drobne upominki oraz poczęstunek, które umiliły spotkanie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Karmić piersią czy nie? Karmić piersią czy nie?

Będzie można za darmo przebadać piersi Będzie można za darmo przebadać piersi

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Poradnik01.11.2017 18:22

Tylko delikatny, bardzo częsty masaż, no i badania, co jest oczywiste. Masaż powinien być robiony przez przystojnego mężczyznę, który rozumie i czuje co robi.