Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°11°
2 listopada 2017

Jastrzębianie mogą pojechać pociągiem do Pragi

Jastrzębianie mogą pojechać pociągiem do Pragi
fot. Leo Express

Czeski prywatny przewoźnik dostał zgodę na uruchomienie połączenia kolejowego Praga – Kraków i Kraków – Praga. Co ciekawe, do pociągu można wsiąść w pobliskich Zebrzydowicach. 

Jastrzębianie wcale nie muszą jechać do Krakowa, aby wsiąść do pociągu czeskiego przewoźnika relacji Kraków - Praga. Pociąg będzie zatrzymywał się na stacji w pobliskich Zebrzydowicach.

Pociągi wyruszą na trasę od 10 grudnia i będą jeździły pod egidą czeskiej firmy Leo Express. Zgodnie z zapowiedziami ma być uruchomiona codziennie jedna para pociągów na linii Praga – Kraków. Planowane godziny kursowania to wyjazd z Pragi o 16.10 i przyjazd do Krakowa około 23.30. W kierunku powrotnym wyjazd około 4.30 i przyjazd o 11.39. Najtańsze bilety kupowane z dużym wyprzedzeniem mogą kosztować ok. 40 zł.  

Polub i udostępnij
Czytaj też

Plany reaktywacji kolei po ścieżce rowerowej? Plany reaktywacji kolei po ścieżce rowerowej?

Potrzeba 3 mln zł na początek, aby odbudować kolej Potrzeba 3 mln zł na początek, aby odbudować kolej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
do PO14.11.2017 10:13

Nie umiecie tam w PO czytać prostych tekstów ze zrozumieniem? Gdzie ja napisałem, ze jestem z Zebów, a gdybym był to myślisz, ze na dworzec autobusem bym jeździł? Pieszo dojdą w 15 minut spod kościoła, to po co im autobus?
to jastrzębianie, jeśli już dojadą MZK na dworzec w Zebach, mają kłopot, bo rozkład MZK jest zrobiony jakby na złość, tak, żeby żaden autobus nie pasował do żadnego pociągu. Zwykle przyjeżdżają te MZK 5 minut po odjeździe pociągu, odjeżdżają pięć minut przed przyjazdem...
Także korzystanie z połączeń MZK + pociąg nie ma sensu.

ubawiony14.11.2017 9:58

Wszyscy, którzy bywają trochę dalej niż na Ruptawie, od dawna wiedzą, ze mogą tanio pojechać do Pragi. Trzeba tylko jakoś dojechać do Bogumina albo do Czeskiego Cieszyna (własnym autem), więc artykuł śmieszny.
Jakby jednak ktoś dopiero się teraz obudził, to niech wygoogluje: Rozkład jazdy (pociągi + autobusy) na stronie IDOS .
Przez Zebrzydowice nie ma sensu, lepiej podjechać dalej, do Cz. Cieszyna, tam są tańsze bilety niż gdyby kupować w Polsce i są kasy, poczekalnia, knajpa itd., a w Zebrzydowicach - bezdomni i to wszystko..

mobil06.11.2017 9:14

MZK ma gdzieś zapewne swoje rozkłady jazdy inaczej już dawno dostosowali by przyjazdy i odjazdy autobusów pod poszczególne zmiany na kopalniach tak aby pracownicy JSW nie musieli jeździć autami. Jeżeli chodzi o autobus na Dworzec w Zebrzydowicach to będzie tak samo.

Do PO03.11.2017 14:37

Jesteś działaczem PiS. Podszywasz się pod kogoś, komu nie dorastasz do pięt. Pomijając wszystko to co negatywne w ocenie twego człowieczeństwa, to takie udawanie stawiające kogoś w negatywnym świetle, jest przestępstwem i podlega karze. Wiadomo kim jesteś. Teraz wszytko w rękach tych, których udajesz. Mogą powiadomić prokuraturę.

obserwator03.11.2017 14:07

Jeśli chodzi o to, że taniej kupić bilet z Bohumina niż Zebrzydowice to prawda, ale to są absurdy kolei państwowych (polskich i czeskich).
W przypadku prywatnego przewoźnika myślę że nie będzie wielkiej różnicy w cenie.
Ponadto pociąg do Krakowa też może być atrakcyjny jak ktoś musi zabrać coś większego np. studenci
Znając życie to 120 przyjedzie 15 minut po odjeździe.

Jestem za03.11.2017 13:51

To bardzo dobra wiadomość. Czy autobus miejski będzie dostosowany do czasów przyjazdu tego pociągu? A powinien. Radni, pieska wasza niebieska, brać się do roboty a nie pisać do rządzącej, która nic nie może z absurdalnym apelem. Czy wy nie jesteście z PiS? Jeśli tak, to jak was znam, skasujecie wszystkie autobusy w kierunku Zebrzydowice i zaczniecie postulować o autobusy Haźla (cokolwiek przez to zrozumiecie).

do gość z 8;44 03.11.2017 8:47

Przyznasz jednak ze do Warszawy jest znacznie dalej niż do Zebrzydowic, gdzie można wsiąść do pociągu do Pragi, prawda, czy się mylę?

Pokaż wszystkie opinie (15)