Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
6 listopada 2017

Wademar Stachura został dyrektorem kopalni

Wademar Stachura został dyrektorem kopalni
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jest nowy dyrektor kopalni Borynia-Zofiówka- Jastrzębie. Ponownie został nim Waldemar Stachura. JSW uznała, że spełnia on kryteria stawiane osobom zajmującym kierownicze stanowiska w Spółce.  

O obecnym dyrektorze kopani zespolonej było głośno, kiedy będąc głównym inżynierem kopalni Jas-Mos, miał wyłudzić odszkodowanie za fikcyjny wypadek w pracy, który wydarzył się w zupełnie innym miejscu.

W lutym 2017 roku rzecznik JSW Katarzyna Jabłońska-Bajer tak komentowała całą sytuację:

- Waldemar Stachura został odwołany ze stanowiska dyrektora kopalni w związku z powzięciem przez zarząd JSW informacji o prawomocnym wyroku sądu. Ze względu na konieczność formalnego wyjaśnienia wszelkich prawnych aspektów mogących mieć wpływ na sprawowanie przez niego funkcji kierowniczych został przeniesiony na  stanowisko doradcy w biurze zarządu - powiedziała rzecznik prasowy JSW Katarzyna Jabłońska-Bajer.

Obecnie, kiedy Waldemar Stachura otrzymał nominację na dyrektora kopalni Borynia-Zofiówka-Jastrzębie rzecznik JSW przedstawiła stanowisko Spółki w tej sprawie.

- Nowo powołany dyrektor kopalni spełnia wymagania stawiane osobom zajmującym stanowiska kierownicze w JSW. Nie ma przeszkód prawnych do sprawowania przez niego tej funkcji. Przedłożył wymagane naszymi wewnętrznymi przepisami  świadectwo o niekaralności - mówi rzecznik JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW chce wybudować nową kopalnię? JSW chce wybudować nową kopalnię?

JSW zbudowała siłownię plenerową przed siedzibą zarządu JSW zbudowała siłownię plenerową przed siedzibą zarządu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (97)
Do kolegi anonimowego 03.01.2018 11:13

Do anonimowego :-) wpisu 07.11.2017 20:29 . O MW wiem więcej od "Pana" :-)))) i wcale nie spadłem bo Jestem Najlepszy :-))))))
Nie spadałem jesze Nigdy i nikt mi nie musiał pomagać a również, nigdy pod drzwiami prezesa, nie skamlałem jak bura suka, że za mało zarabiam !!!!!
Zawsze byłem uczciwy i nie okradałem towarzystwa ubezpieczeniowego ani pracodawcy a kawałów o szczytach beszczelności nie znam gdyż kieruję sie zdrowymi chrześcijańskimi zasadami w swoim życiu , kolego !

Do wyborcy07.11.2017 23:57

Co to kogo obchodzi co Ty zrobisz.

do kurdefelka07.11.2017 20:29

Musi Cię boleć jakaś urażona duma, skoro Wiesz o MW widocznie byłeś kiepski , że spadłeś.

wyborca07.11.2017 19:54

Dzięki TAKIEJ decyzji już nigdy Ja i Moja rodzina nigdy nie zagłosuje na bliźniaków ba na żadnych samorządowców PiS z Jastrzębia i Rybnika Szczęść Boże

Do Kurdefelka07.11.2017 19:20

Panie Kurdefelek Pan to mi przypominasz dowcip o szczycie beszczelnosci. "Nasrać komuś pod drzwiami i poprosić o papier" Straszysz ABW a później udajesz niewinnego

Obserwator07.11.2017 18:04

Bardzo dobra decyzja. Tam juz buta przerastała kierownictwo. Rządził drukarz. Nie majacy pojecia o robotach na dole.

Go Kurdefelek07.11.2017 17:50

Poczytaj sobie w internecie co się z takim wyrokiem dzieje po pewnym czasie.

Pokaż wszystkie opinie (97)