Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°11°
6 listopada 2017

Wademar Stachura został dyrektorem kopalni

Wademar Stachura został dyrektorem kopalni
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jest nowy dyrektor kopalni Borynia-Zofiówka- Jastrzębie. Ponownie został nim Waldemar Stachura. JSW uznała, że spełnia on kryteria stawiane osobom zajmującym kierownicze stanowiska w Spółce.  

O obecnym dyrektorze kopani zespolonej było głośno, kiedy będąc głównym inżynierem kopalni Jas-Mos, miał wyłudzić odszkodowanie za fikcyjny wypadek w pracy, który wydarzył się w zupełnie innym miejscu.

W lutym 2017 roku rzecznik JSW Katarzyna Jabłońska-Bajer tak komentowała całą sytuację:

- Waldemar Stachura został odwołany ze stanowiska dyrektora kopalni w związku z powzięciem przez zarząd JSW informacji o prawomocnym wyroku sądu. Ze względu na konieczność formalnego wyjaśnienia wszelkich prawnych aspektów mogących mieć wpływ na sprawowanie przez niego funkcji kierowniczych został przeniesiony na  stanowisko doradcy w biurze zarządu - powiedziała rzecznik prasowy JSW Katarzyna Jabłońska-Bajer.

Obecnie, kiedy Waldemar Stachura otrzymał nominację na dyrektora kopalni Borynia-Zofiówka-Jastrzębie rzecznik JSW przedstawiła stanowisko Spółki w tej sprawie.

- Nowo powołany dyrektor kopalni spełnia wymagania stawiane osobom zajmującym stanowiska kierownicze w JSW. Nie ma przeszkód prawnych do sprawowania przez niego tej funkcji. Przedłożył wymagane naszymi wewnętrznymi przepisami  świadectwo o niekaralności - mówi rzecznik JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW kupiła firmę. Zapłaciła za nią ponad 200 mln zł JSW kupiła firmę. Zapłaciła za nią ponad 200 mln zł

JSW: Pierwszy kwartał z zyskiem ponad 400 mln zł JSW: Pierwszy kwartał z zyskiem ponad 400 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (97)
Do kolegi anonimowego 03.01.2018 11:13

Do anonimowego :-) wpisu 07.11.2017 20:29 . O MW wiem więcej od "Pana" :-)))) i wcale nie spadłem bo Jestem Najlepszy :-))))))
Nie spadałem jesze Nigdy i nikt mi nie musiał pomagać a również, nigdy pod drzwiami prezesa, nie skamlałem jak bura suka, że za mało zarabiam !!!!!
Zawsze byłem uczciwy i nie okradałem towarzystwa ubezpieczeniowego ani pracodawcy a kawałów o szczytach beszczelności nie znam gdyż kieruję sie zdrowymi chrześcijańskimi zasadami w swoim życiu , kolego !

Do wyborcy07.11.2017 23:57

Co to kogo obchodzi co Ty zrobisz.

do kurdefelka07.11.2017 20:29

Musi Cię boleć jakaś urażona duma, skoro Wiesz o MW widocznie byłeś kiepski , że spadłeś.

wyborca07.11.2017 19:54

Dzięki TAKIEJ decyzji już nigdy Ja i Moja rodzina nigdy nie zagłosuje na bliźniaków ba na żadnych samorządowców PiS z Jastrzębia i Rybnika Szczęść Boże

Do Kurdefelka07.11.2017 19:20

Panie Kurdefelek Pan to mi przypominasz dowcip o szczycie beszczelnosci. "Nasrać komuś pod drzwiami i poprosić o papier" Straszysz ABW a później udajesz niewinnego

Obserwator07.11.2017 18:04

Bardzo dobra decyzja. Tam juz buta przerastała kierownictwo. Rządził drukarz. Nie majacy pojecia o robotach na dole.

Go Kurdefelek07.11.2017 17:50

Poczytaj sobie w internecie co się z takim wyrokiem dzieje po pewnym czasie.

Pokaż wszystkie opinie (97)