Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
22 listopada 2017

Górnictwo: Afera wagonowa ogranicza wydobycie węgla

Górnictwo: Afera wagonowa ogranicza wydobycie węgla
fot. pixxabay

Jastrzębska Spółka Węglowa mocno stawia na wzrost wydobycia węgla, jednak zbyt mała ilość wagonów tzw. węglarek, powoduje, że kopalnie mają problemy z wysłaniem węgla i muszą ograniczać wydobycie. 

Z powodu braku odpowiedniej ilości wagonów, które są potrzebne do wyeksportowania węgla z kopalni i zwolnienia miejsce na hałdach, trzeba ograniczać wydobycie. W Jastrzębskiej Spółce Węglowej miały miejsce takie sytuacje.

- Potwierdzam, że mieliśmy problemy z wystarczająca ilością wagonów – węglarek. Z tego powodu w wydobyciu węgla zaburzona była rytmiczność i zdarzały się przestoje, ale w tym czasie wykonywano inne niezbędne czynności związane z zapewnieniem produkcji. Natomiast pojawiły się nieprawdziwe informacje, że kopalnie musiały wstrzymywać wydobycie w weekendy – komentowała całą sprawę rzecznik JSW Katarzyna Jabłońska-Bajer.

Według szacunków, do których dotarli dziennikarze portalu dziennik.pl  chodziło o ok. 600 wagonów PKP Cargo, ok. 300 DB Schenker i ok. 100 CTL Logistic. Sytuacja jest bardzo poważna. Np. koksownie Jastrzębskiej Spółki Węglowej wykorzystują już tylko 85 proc. swoich mocy, ponieważ brakuje im węgla, bo nie ma jak dowieźć surowca z kopalni do koksowni.

Sprawa była na tyle poważna, że zainteresowała się nią premier Beata Szydło, która powołała specjalny zespół do rozwiązania tego problemu. Brak węglarek był na tyle poważny, że przedstawiciele górniczych związków zawodowych mówili, istnieje nawet groźba zaprzestania wydobycia węgla. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Konstruktorzy z JSW wynalazek stworzyli w garażu Konstruktorzy z JSW wynalazek stworzyli w garażu

W kopalni JSW strop zawalił się na górników W kopalni JSW strop zawalił się na górników

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
do wodnik26.11.2017 12:38

Póki co gospodarka jednak ma się dobrze i nie bankrutuje co druga spółka skarbu państwa jak za twoich ziomków co kwartał afera i co pół roku sprzedana za złotówkę spółka skarbu państwa POpaprańce

Rylgang23.11.2017 8:42

Po co nam weglarki? Podscianowy przelaczamy do tylu i jedziemy na zawal. Ciachy sie zgadzaja i wszyscy zadowoleni

zaznajomiony w temacie23.11.2017 8:02

Pewnego dnia na Boryni mieli węglarki ale nia ładowali bo im się kolor nie podobał

mobi22.11.2017 22:41

do KLOC człowieku TY pojdziesz predzej do SRK niz Borynia

Max22.11.2017 21:27

A kedy płaca nima pinindzy juz

pakowacz22.11.2017 20:27

A może do worków pakować

Smolka22.11.2017 20:15

Nie ma no po prostu nie ma ani wagonów ani tak do pracy !

Pokaż wszystkie opinie (24)