Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
2 grudnia 2017

Powstał film o pracy górników. Bohaterami - górnicy z "Boryni"

  • Powstał film o pracy górników. Bohaterami - górnicy z "Boryni"
  • Powstał film o pracy górników. Bohaterami - górnicy z "Boryni"
  • Powstał film o pracy górników. Bohaterami - górnicy z "Boryni"
  • Powstał film o pracy górników. Bohaterami - górnicy z "Boryni"
Więcej zdjęć:
fot. Discovery Chanel Polska

Ukończono prace nad filmem, który przedstawia prace górników pod ziemią. Bohaterami jednego z odcinków są górnicy z kopalni „Borynia”, należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej - uznanego za jeden z najbezpieczniej pracujących oddziałów G4b

W środę, 6 grudnia, Kanał Discovery Channel o godzinie 22:00 przedstawi zapowiedź dokumentalnego filmu z serii Górnicy PL. W jednym odcinku wystąpią górnicy z kopalni „Borynia” oraz „Budryk”.

 Na głębokości niemal kilometra pod ziemią każda minuta jest dla ludzkiego organizmu jak doświadczenie piekła. Jest ciemno i niesamowicie gorąco. Temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza, a wilgotność wynosi ponad 98%. W powietrzu unosi się metan oraz toksyczne i drażniące gazy. Te ekstremalne warunki to codzienność górników - bohaterów programu Górnicy PL. Codziennie tysiące z nich: strzałowi, kombajniści czy ładowacze zjeżdżają pod ziemię, by wydobywać węgiel kamienny, sól i miedź. Słabi ludzie nie mają tu czego szukać. Jak sami bohaterowie powtarzają: „Kto był pod ziemią, ten się piekła nie boi". W tym zawodzie liczą się wytrwałość, silna psychika, odwaga i solidarność. Jeden błąd czy niedopatrzenie może kosztować życie wielu ludzi. Czas zejść pod ziemię i zobaczyć jak faktycznie wygląda praca ludzi, dla których pojęcie strachu nie istnieje.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zjadą po ciała zmarłych górników Zjadą po ciała zmarłych górników

Więcej pieniędzy dla górników? Więcej pieniędzy dla górników?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (66)
Boryniok07.12.2017 10:05

Szczęść Boże !!! Chłopaki !!!

Waliczek06.12.2017 15:07

Pewnie w roli głównej Saleta będzie przodowym, a reszta to statyści bez prawa głosu .

ABDUL06.12.2017 12:53

no to teraz prawda wyjdzie na jaw

Gość04.12.2017 19:51

Większość komentarzy przez jedne i te same tępe klawiatury pisane. Dobry jest gościu co o tym samym pod rożnymi podpisami pisze. A jeszcze lepszy ten co odpowiada na swoje wypociny których to admin nie wstawił.

Hiob04.12.2017 18:40

Alle jaja. Kto wymyślił ten tekst? Nikt nie pracuje , kiedy jest metan i toksyczne gazy. Za komuny tak się pracowało. Ale teraz mamy pis i dalej tak pracujemy?

Gruber04.12.2017 17:08

Najlepsze czasy fedrunku to były czasy kat 70-tych a zwłaszcza na tej pierwszej ścianie strugowej i nie do pobicia w czasach sztyg. Zająca - późniejszeo szefa JSW i sztygara Kasprowskiego -Templera.

KazKas04.12.2017 17:01

A mało kto mnie pamięta z lat 70/72 i ta nasza praca na 1-szej ściany strugowej w JSW u sztygara Templera! Piszę o tym bo tyle już lat upłynęło po moim na dole wypadku a potem po pracy dzięki poparciu nacz. inż JSW Beciuka już na innej i już teraz nieistniejącej kopalni, bo wysadzonej MW w powietrze dzięki tow. Buzkowi kopalni!

Pokaż wszystkie opinie (66)