Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
2 grudnia 2017

Powstał film o pracy górników. Bohaterami - górnicy z "Boryni"

  • Powstał film o pracy górników. Bohaterami - górnicy z "Boryni"
  • Powstał film o pracy górników. Bohaterami - górnicy z "Boryni"
  • Powstał film o pracy górników. Bohaterami - górnicy z "Boryni"
  • Powstał film o pracy górników. Bohaterami - górnicy z "Boryni"
Więcej zdjęć:
fot. Discovery Chanel Polska

Ukończono prace nad filmem, który przedstawia prace górników pod ziemią. Bohaterami jednego z odcinków są górnicy z kopalni „Borynia”, należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej - uznanego za jeden z najbezpieczniej pracujących oddziałów G4b

W środę, 6 grudnia, Kanał Discovery Channel o godzinie 22:00 przedstawi zapowiedź dokumentalnego filmu z serii Górnicy PL. W jednym odcinku wystąpią górnicy z kopalni „Borynia” oraz „Budryk”.

 Na głębokości niemal kilometra pod ziemią każda minuta jest dla ludzkiego organizmu jak doświadczenie piekła. Jest ciemno i niesamowicie gorąco. Temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza, a wilgotność wynosi ponad 98%. W powietrzu unosi się metan oraz toksyczne i drażniące gazy. Te ekstremalne warunki to codzienność górników - bohaterów programu Górnicy PL. Codziennie tysiące z nich: strzałowi, kombajniści czy ładowacze zjeżdżają pod ziemię, by wydobywać węgiel kamienny, sól i miedź. Słabi ludzie nie mają tu czego szukać. Jak sami bohaterowie powtarzają: „Kto był pod ziemią, ten się piekła nie boi". W tym zawodzie liczą się wytrwałość, silna psychika, odwaga i solidarność. Jeden błąd czy niedopatrzenie może kosztować życie wielu ludzi. Czas zejść pod ziemię i zobaczyć jak faktycznie wygląda praca ludzi, dla których pojęcie strachu nie istnieje.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Minister dziękuje górnikom za hart ducha Minister dziękuje górnikom za hart ducha

JSW: Dodatkowe brygady przodkowe JSW: Dodatkowe brygady przodkowe

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (66)
Boryniok07.12.2017 10:05

Szczęść Boże !!! Chłopaki !!!

Waliczek06.12.2017 15:07

Pewnie w roli głównej Saleta będzie przodowym, a reszta to statyści bez prawa głosu .

ABDUL06.12.2017 12:53

no to teraz prawda wyjdzie na jaw

Gość04.12.2017 19:51

Większość komentarzy przez jedne i te same tępe klawiatury pisane. Dobry jest gościu co o tym samym pod rożnymi podpisami pisze. A jeszcze lepszy ten co odpowiada na swoje wypociny których to admin nie wstawił.

Hiob04.12.2017 18:40

Alle jaja. Kto wymyślił ten tekst? Nikt nie pracuje , kiedy jest metan i toksyczne gazy. Za komuny tak się pracowało. Ale teraz mamy pis i dalej tak pracujemy?

Gruber04.12.2017 17:08

Najlepsze czasy fedrunku to były czasy kat 70-tych a zwłaszcza na tej pierwszej ścianie strugowej i nie do pobicia w czasach sztyg. Zająca - późniejszeo szefa JSW i sztygara Kasprowskiego -Templera.

KazKas04.12.2017 17:01

A mało kto mnie pamięta z lat 70/72 i ta nasza praca na 1-szej ściany strugowej w JSW u sztygara Templera! Piszę o tym bo tyle już lat upłynęło po moim na dole wypadku a potem po pracy dzięki poparciu nacz. inż JSW Beciuka już na innej i już teraz nieistniejącej kopalni, bo wysadzonej MW w powietrze dzięki tow. Buzkowi kopalni!

Pokaż wszystkie opinie (66)