Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
8 grudnia 2017

OSP w Jastrzębiu Górnym będzie mieć siedzibę

OSP w Jastrzębiu Górnym będzie mieć siedzibę
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Ochotnicza Straż Pożarna Jastrzębie Górne od 2007 roku pozbawiona jest swojej siedziby. Zdecydowano, że na nową siedzibę zostanie zagospodarowany budynek obiektu handlowego znajdującego się przy ulicy Pszczyńskiej. 

Rada Miasta przyjęła uchwałę na mocy, której prezydent miasta może wykupić budynek usługowo-handlowy, dwukondygnacyjny, położony przy ulicy Pszczyńskiej 142 z przeznaczeniem pod realizację wieloletniego zadania inwestycyjnego pn. „Budowa obiektu ul. Pszczyńska 140”. Nabyta nieruchomość zostanie przeznaczona na potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej.

- Cieszy to, że OSP Jastrzębie Górne ma w końcu realną szansę doczekać się siedziby z prawdziwego zdarzenia. Z budynku, który zostanie zmodernizowany będą korzystać nie tylko strażacy, ale również społeczność lokalna. Strażnica ma być centrum, z którego będą mogli korzystać okoliczni mieszkańcy, jak na przykład koła gospodyń wiejskich i innych stowarzyszeń – mówi wiceprzewodniczący Rady Miasta Ryszard Piechoczek.

Przyjęta przez radnych uchwała upoważnia miasto do wykupu budynku. Później będzie przeprowadzona w nim gruntowna modernizacja.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pogotowie ratunkowe ma nową siedzibę Pogotowie ratunkowe ma nową siedzibę

Co z siedzibą OSP w Jastrzębiu Górnym? Co z siedzibą OSP w Jastrzębiu Górnym?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
Gość09.12.2017 21:12

Tak się zastanawiam o tym przedszkolu i moście obok. Niedawno była demontowana zabytkowa tablica z wiaduktu. Był reportaż o tym. Teraz tam tablicy nie ma to i kto udowodni że most zabytkowy? A jak nie zabytkowy to można rozebrać bez problemu? Coś tam w okolicy śmierdzi i to nie jest smog choć i to lekko zalatuje.

Gość09.12.2017 16:45

Budynek przedszkola ma ponad 100 lat od początku to była szkoła a teraz przedszkole, budynek w bardzo dobrym stanie, nie widać po nim swoich lat ale komuś przeszkadza i go wykończą tak jak dworzec PKP ?

Leszek09.12.2017 16:30

Na Górnym mieszkają wandale na chodniku wszystkie kosze betonowe powywracane na Warszawskiej,na wysokości boiska do Pszczyńskiej i w kierunku Dolnego.

Do Mieszkam w pobliżu09.12.2017 13:15

U nas na Górnym ostatni radny taki z powołania to chyba zginą podczas okupacji. Bo te pseudo radne co teraz są w szczególności nasz kochany sąsiad to porażka ale tak to jest jak się drze kota za wszystkie łapy na raz. Radny powinien być radnym a nie związkowcem i w innych jeszcze korytkach umaczany.
Z radnym z Górnego jak rozmawiają 2 osoby to jednej obiecuje a drugiej to samo gada ale że się nie da taki fałszywy.
Co do Kaszy nie dość że nie z naszego rejonu bo bziok to tez porażka. Miałem kiedyś styczność z nim. Pytałem o pewną sprawę dowiadywał się pytał i wiedział mniej niż dzieci w szkole na przerwie opowiadały.
Wszak to radny od kapliczek.

Do Ada09.12.2017 13:06

Co d kwiaciarni to masz na parkingu przy kościele i na przeciw piekarni Kopertowski. I to są kwiaciarnie 200 razy lepsze niż ten kiosk co był i wstążki sprzedawał. A na dodatek pani co tam niby była do obsługi wiecznie gdzieś po domach łaziła i trza było czekać.

Gość09.12.2017 12:13

Że Radio Maryja a teraz jeszcze Radio Teheran na usługach pisiorków to coś nowego ?

Mieszkam w pobliżu09.12.2017 10:20

Gdzie wasi radni. Co robią? Pewnie politykują. W naszej małej ojczyźnie nie ma miejsca na politykę. Radni mają pracować na naszą rzecz. Pogońcie swoich radnych do roboty. Na Pszczyńskiej reklamuje się nijaki Łukasz Kasza. Twiedzi, że nie powinniśmy sobie dać dmuchać przez tego człowieczka. Co on zrobił dla mieszkańców Pszczyńskiej? Nic, zero, zupełne dno. Zbliżają się wybory do samorządów. Możemy to zmienić. Rozliczymy Łukasza Kaszę z jego działania na naszą rzecz. Przewodniczący Rady Miasta działający przeciw swemu miastu. To pomyłka. A wybrali go mieszkańcy czy to był przekręt?

Pokaż wszystkie opinie (21)