Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
20 grudnia 2017

Jastrzębskie bloki utrzymane są w monotonii kolorystycznej?

Jastrzębskie bloki utrzymane są w monotonii kolorystycznej?
fot. kb /jastrzebieonline

Kolorystyka bloków zainteresowała Piotra Szeredę, który stwierdził, że są one utrzymane w monotonii kolorystycznej. W tej sprawie radny złożył interpelację. 

Radny wskazuje na to, że mieszkańcy zwracają się do niego z uwagami, że bloki są przeważnie pomalowane w kolorze białym, ewentualnie z odcieniami. Piotr Szereda chciałby, aby miasto było kolorowe i przyjazne dla mieszkańców.

Urzędnicy magistraccy zalecają, aby stosować stonowane i zharmonizowane zestawienia kolorystyczne  oparte o gamę kolorów ziemi, takich jak biel, żółć, zieleń chromowana, ciepły, brąz, grafit.

Odnosząc się do zarzutu, że bloki w mieście pomalowane są w kolorach białych zastępca prezydenta miasta Roman Foksowicz napisał.

- W interpretacji nie sprecyzowano, o jakie konkretne „białe” budynki chodzi, dlatego też trudno szczegółowo się do nich odnieść. Należy jednak stwierdzić, że stosunkowo rzadko, ale zdarzają się przypadki, gdzie zarządca sam nieświadomie lub świadomie wprowadza zmiany dotyczące kolorystyki w stosunku do zatwierdzonego projektu budowlanego (…).  Sytuacja taka miała miejsce najprawdopodobniej przy ul. Wrzosowej. Brak porozumienia pomiędzy zarządcą budynku a projektantem na etapie wykonawstwa skutkuje nieudanym efektem końcowym - wyjaśniał prezydent. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zmiana warty na osiedlu Pionierów Zmiana warty na osiedlu Pionierów

Dzień Kobiet z narkotykami na osiedlu 1000-lecia Dzień Kobiet z narkotykami na osiedlu 1000-lecia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (37)
Mieszkaniec 24.12.2017 19:55

No Panie Szereda zrób Pan rokokoko z Blokowisk tak jak m.in. w Zabrzu jest na ścianach wylane obciachowe wzory kolorowe. Ja jestem za nowoczesnym stylem choć mogę pomarzyć bo lokatorzy nie chcą więcej płacić a mieć coś poziom wyżej w bloku.

Do Gosc 7:1821.12.2017 16:41

Szerda chciał błysnąć ale poległ. Po pierwsze, bloki nie należą do miasta lecz do spółdzielni mieszkaniowych. Miastu nic do nich. I tu jest największa wpadka Szeredy. Bo wykazał się niewiedzą która nie może być tolerowana u radnego. A bloki są coraz bardziej zadbane. Mają spokojne kolory. Mieszkańcy nie chcą kolorowanek. Bloki to nie jajko wielkanocne. Podsumowując: Jego obrona jest ośmieszaniem się. Przypuszczam, że jesteś powiązany z Szeredą lub nim samym. Skreśliliśmy go z kandydatów na radnych. Tym razem mądrzejsi będą dokładnie sprawdzać kim jest kandydat na radnego. Głupich mamy wokół siebie za dużo. W radzie miasta nie są nam potrzebni ani głupi ani oszuści.

Alex21.12.2017 9:40

Z S**** nawet dzieci nieutrzymuja kontaktu,vorkabw Anglii,syn w Hiszpanii a on tu madruje

Gosc21.12.2017 7:18

Ale wy pieprzycie ze was sie czytac nie da...uwzieli sie Szeredy a wy sami wcale nie jestescie na pewno lepsi...dzieki niemu bloki pobazgrane durnymi tekstami sa fajnie opisane przez graficiarzy...a moze sami pomalujcie blok na taki kolor jaki sie wam podoba...zrzuta mieszkancow na wszystko i jechane z robota moze wtedy wam sie nudzic nie bedzie

...21.12.2017 6:51

Lepiej pogadać o kolorach bloków niż o oszustwach węglowych, nadużyciach policji i niewypełnianiu ich obowiązków. Lepiej jest zająć się wyglądem bloków niż bezrobociem bądź pomocą socjalną dla biednych rodzin i ich dzieci. Mam 20 lat i przyglądam się w co się angażują ludzie posiadający prawne możliwości czyli politycy radni itd.( nie ważne z jakiego miasta czy okręgu) i wiecie co ? Pomalujcie sobie świat na żółto, niebiesko i jeszcze na wszystkie inne kolory, ale nie dziwcie się potem że pomimo tych wszystkich fajnych barw w głębi umysłu i duszy dalej żyjecie w ciemnogrodzie.

Xd20.12.2017 21:50

Każda ulica powinna mieć inny kolor

Pokaż wszystkie opinie (37)