Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
29 grudnia 2017

Będzie "gorąca" sesja w sprawie szpitala dziecięcego

Będzie "gorąca" sesja w sprawie szpitala dziecięcego
fot. pixabay

W przyszłym tygodniu, najprawdopodobniej w czwartek, odbędzie się sesja nadzwyczajna Rady Miasta w sprawie sytuacji na Oddziale Pediatrycznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Radni oczekują wyjaśnień w sprawie „pogarszających się warunków” w szpitalu. 

Na sesję została zaproszona dyrekcja szpitala, a także przedstawiciel Marszałka Województwa Śląskiego (organu właścicielskiego szpitala) oraz pacjentów.

- Wnioskodawcy wskazują na potrzebę publicznej debaty. Oczekują informacji bieżących od przedstawiciela organu właścicielskiego, Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój. Należy również umożliwić wystąpienia zainteresowanym środowiskom - personelowi, pacjentom, organizacjom pozarządowym, które mają w swoich celach statutowych związki z funkcjonowaniem służby zdrowia. Idealnym forum debaty jest sesja Rady Miasta, która może pozwolić na  ocenę bieżącej sytuacji i podjęcie stosownych inicjatyw mających na celu zapewnienie właściwej opieki medycznej pacjentom  - napisano m.in. w uzasadnieniu uchwały.

Przypomnijmy, że zaniepokojone mamy najmłodszych jastrzębian twierdzą, że ich dzieci są pozbawione opieki medycznej pediatry w nocy oraz weekendy i święta.  W tej sprawie zostało skierowane pismo do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 z prośbą o wyjaśnienia. 

- Niestety, nas rodziców, dochodzą niepokojące informacje, które stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia dzieci. Podczas weekendowej opieki nie ma na dyżurach pediatrów, a co za tym idzie nie ma możliwości, w miejscu zamieszkania, uzyskania opieki zdrowotnej. Rodzice z dziećmi są odsyłani do pobliskich miast, a to dla rodziców i dziecka dodatkowa komplikacja. Jest to niewyobrażalna sytuacja i żądamy jej wyjaśnienia: Jak to jest możliwe, że istoty najbardziej bezbronne, jakimi są nasze dzieci, nie mają zapewnionej podstawowej pomocy zdrowotnej? - napisali m.in. rodzice dzieci w piśmie skierowanym do dyrekcji WSS 2. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Można zarobić w komisji wyborczej. Poszukiwani członkowie  Można zarobić w komisji wyborczej. Poszukiwani członkowie

Na co przeznaczą pieniądze? Na co przeznaczą pieniądze?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
Kot02.01.2018 18:37

Do realnie myślący . Co ty pierd..... Gdyby PO wygrało to nie byłoby już pewnie kopalni tak samo LOTu .. idź się chłopie zastanów co gadasz

Gość01.01.2018 22:26

hipokryci

realnie myślący31.12.2017 22:49

Do Lidki: Pis wygrał wybory ale po tym co zrobił z krajem i naszym miastem nie ma szans na powtórkę. Nasi mieszkańcy już też przejrzeli na oczy i nie dają poparcia szkodnikom.

Gość31.12.2017 18:34

Do lidka. Drobna zmiana, mówmy w czasie przeszłym: wygrał i miał poparcie mieszkańców...

lidka 31.12.2017 16:05

Pis wygral wybory w Jastrzebiu i ma poparcie większosci naszych mieszkancow , wiec uważa ,zemu wszystko wolne i tak powiedzą , ze to wina poprzednikow

Laura30.12.2017 20:58

...I o czym tu deliberować...?.Przecież to tak oczywiste.Udawać że nic nikt nie wie.A to tak długo trwa.Nawet rodzice chorych dzieci, które były pacjentami tego szpitala, nie protestowali.Mieli często okazję by wyrazić swoją opinię.Może by coś się zmieniło.Czasu nie da się cofnąć.

Radio Teheran30.12.2017 20:03

Miasto dziadowieje.

Pokaż wszystkie opinie (27)