Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-2°
2 stycznia 2018

Działania radnych PiS szkodliwe dla mieszkańców?

Działania radnych PiS szkodliwe dla mieszkańców?
fot. Robert Sitek / UM Jastrzębie

Nie milkną echa grudniowej sesji Rady Miasta, na której uchwalono budżet na 2018 rok. Radni z Klubu Prawo i Sprawiedliwość oraz część Wspólnoty Samorządowej wprowadzili poważne zmiany do budżetu. Jastrzębska Platforma Obywatelska potępiła te działania i uznał je za szkodliwe dla mieszkańców oraz ograniczające rozwój miasta. 

Działacze PO wskazują, że radni PiS w głosowaniu w dniu 19 grudnia zlikwidowali następujące zadania w budżecie miasta: możliwość przebudowy ul. 1 Maja i stworzenia na jej części deptaka (nie wykluczając dojazdu samochodem), budowa ścieżki dydaktycznej przy ul. Żeromskiego za dawnym AGH, zagospodarowanie i budowa terenu rekreacyjnego w Moszczenicy, remont ulicy i budowa chodnika na ul. Kazimierza Wielkiego w osiedlu Tuwima, zakup sprzętu medycznego dla pacjentów naszego szpitala, wydawanie gazety samorządowej „Jastrząb”.

- Likwidacja wymienionych zadań w trakcie ich realizacji, naraża miasto na straty finansowe, związane z możliwym odszkodowaniem z powodu zerwanych umów. Odpowiedzialność tę ponoszą radni PiS, którzy zlikwidowali te zadania, a zapłacą wszyscy mieszkańcy. Rok wcześniej ci sami radni przyjęli te wydatki do budżetu i zobowiązali panią Prezydent Miasta do ich wykonania. Czy tak powinni postępować odpowiedzialni radni, którym w wyborach zaufali mieszkańcy? Świadczy to dobitnie o braku kompetencji i odpowiedzialności radnych PiS-u. To bezsprzecznie działanie na szkodę mieszkańców i miasta. Zdecydowanie sprzeciwiamy się takim praktykom. Rada Miasta to miejsce na dyskusję o rozwoju miasta i jego przyszłości. To miejsce na współdziałanie i kompromis, które mają prowadzić do poprawy życia mieszkańców i rozwoju miasta. Niezrozumiała więc jest postawa tych radnych wycofujących się z projektów, które wcześniej zaakceptowali wszyscy, na które zaciągnięto zobowiązania finansowe lub mogą być zrealizowane ze środków Unii Europejskiej - napisali m.in. w specjalnym oświadczeniu działacze Platformy Obywatelskiej w Jastrzębiu-Zdroju.                                                                     

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co z tą gospodarką w Jastrzębiu? Co z tą gospodarką w Jastrzębiu?

"Mamy receptę na nasze miasto". Wybory 2018 "Mamy receptę na nasze miasto". Wybory 2018

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Pootr02.01.2018 15:17

Myślę że należy odsunąć POPIS całkowicie od koryta razem z tą Wspólnotą samorządową to jakaś masakra radni to tylko klika jak sędziowie precz ze szkodnikami

Janina02.01.2018 14:50

Co by tu zepsuć panowie,co by tu jeszcze panowie z pis.

M02.01.2018 14:44

Jestem za PIS krajowy ale nigdy nie będę głosował za farbowanymi lisami pis w jastrzębiu

gość02.01.2018 12:20

PO już nigdy nie będzie rządzić tym Miastem!!!

Leszek02.01.2018 12:01

PO niech odda kase zagrabioną z fuduszy emerytalnych.

realnie myślący02.01.2018 11:47

Pisowcom najbardziej zależy na tym, aby P. Prezydent nie miała żadnych sukcesów bo to nie ich bajka. A miasto i mieszkańcy - no cóż, jakoś będzie. Ale już wielu przyjrzało na oczy i widzi co się dzieje, więc do zobaczenia przy urnach wyborczych!!!

Jasmos02.01.2018 9:56

Tylko

PO.
PLATWORMA OBYWATELSKA musi rządzić w Jastrzębiu.

Inaczej będzie katastrofa.

Pokaż wszystkie opinie (8)