Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
2 stycznia 2018

Działania radnych PiS szkodliwe dla mieszkańców?

Działania radnych PiS szkodliwe dla mieszkańców?
fot. Robert Sitek / UM Jastrzębie

Nie milkną echa grudniowej sesji Rady Miasta, na której uchwalono budżet na 2018 rok. Radni z Klubu Prawo i Sprawiedliwość oraz część Wspólnoty Samorządowej wprowadzili poważne zmiany do budżetu. Jastrzębska Platforma Obywatelska potępiła te działania i uznał je za szkodliwe dla mieszkańców oraz ograniczające rozwój miasta. 

Działacze PO wskazują, że radni PiS w głosowaniu w dniu 19 grudnia zlikwidowali następujące zadania w budżecie miasta: możliwość przebudowy ul. 1 Maja i stworzenia na jej części deptaka (nie wykluczając dojazdu samochodem), budowa ścieżki dydaktycznej przy ul. Żeromskiego za dawnym AGH, zagospodarowanie i budowa terenu rekreacyjnego w Moszczenicy, remont ulicy i budowa chodnika na ul. Kazimierza Wielkiego w osiedlu Tuwima, zakup sprzętu medycznego dla pacjentów naszego szpitala, wydawanie gazety samorządowej „Jastrząb”.

- Likwidacja wymienionych zadań w trakcie ich realizacji, naraża miasto na straty finansowe, związane z możliwym odszkodowaniem z powodu zerwanych umów. Odpowiedzialność tę ponoszą radni PiS, którzy zlikwidowali te zadania, a zapłacą wszyscy mieszkańcy. Rok wcześniej ci sami radni przyjęli te wydatki do budżetu i zobowiązali panią Prezydent Miasta do ich wykonania. Czy tak powinni postępować odpowiedzialni radni, którym w wyborach zaufali mieszkańcy? Świadczy to dobitnie o braku kompetencji i odpowiedzialności radnych PiS-u. To bezsprzecznie działanie na szkodę mieszkańców i miasta. Zdecydowanie sprzeciwiamy się takim praktykom. Rada Miasta to miejsce na dyskusję o rozwoju miasta i jego przyszłości. To miejsce na współdziałanie i kompromis, które mają prowadzić do poprawy życia mieszkańców i rozwoju miasta. Niezrozumiała więc jest postawa tych radnych wycofujących się z projektów, które wcześniej zaakceptowali wszyscy, na które zaciągnięto zobowiązania finansowe lub mogą być zrealizowane ze środków Unii Europejskiej - napisali m.in. w specjalnym oświadczeniu działacze Platformy Obywatelskiej w Jastrzębiu-Zdroju.                                                                     

Polub i udostępnij
Czytaj też

Miasto porządkuje tereny inwestycyjne Miasto porządkuje tereny inwestycyjne

Znowu chcieli zlikwidować gazetę "Jastrząb" Znowu chcieli zlikwidować gazetę "Jastrząb"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Pootr02.01.2018 15:17

Myślę że należy odsunąć POPIS całkowicie od koryta razem z tą Wspólnotą samorządową to jakaś masakra radni to tylko klika jak sędziowie precz ze szkodnikami

Janina02.01.2018 14:50

Co by tu zepsuć panowie,co by tu jeszcze panowie z pis.

M02.01.2018 14:44

Jestem za PIS krajowy ale nigdy nie będę głosował za farbowanymi lisami pis w jastrzębiu

gość02.01.2018 12:20

PO już nigdy nie będzie rządzić tym Miastem!!!

Leszek02.01.2018 12:01

PO niech odda kase zagrabioną z fuduszy emerytalnych.

realnie myślący02.01.2018 11:47

Pisowcom najbardziej zależy na tym, aby P. Prezydent nie miała żadnych sukcesów bo to nie ich bajka. A miasto i mieszkańcy - no cóż, jakoś będzie. Ale już wielu przyjrzało na oczy i widzi co się dzieje, więc do zobaczenia przy urnach wyborczych!!!

Jasmos02.01.2018 9:56

Tylko

PO.
PLATWORMA OBYWATELSKA musi rządzić w Jastrzębiu.

Inaczej będzie katastrofa.

Pokaż wszystkie opinie (8)