Spółdzielczy

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°16°
16 stycznia 2018

"Jak się pani uprze to skontrolujemy"

"Jak się pani uprze to skontrolujemy"
fot. Osiedle Gwarków / Ewelina Auguścik

Mieszkańcy osiedla Gwarków walczą ze smogiem, który spowodowany jest spalaniem odpadów niedozwolonych w piecach przez część mieszkańców osiedla Tuwima. Ostatnio działacze wzięli na cel jeden z warsztatów, który okropnie dymi.

W dniu 8 stycznia powiadomiono Straż Miejską, że z jednego z kominów domu znajdującego się na osiedlu Tuwima wydobywają się kłęby dymu. Powiadomiono więc Straż Miejską z prośbą o interwencję. Jednak mieszkanka osiedla Gwarków uważa, że nie została odpowiednio potraktowana przez funkcjonariuszy.

Rano na posesję udali się strażnicy miejscy i przeprowadzili kontolę.

 - Telefon od zgłaszającej otrzymaliśmy w dniu 8 stycznia o godzinie 8:00. Patrol strażników udał się we wskazane miejsce o godz. 10:25 i przeprowadzono kontrolę. Nie stwierdzono niedozwolonych odpadów w piecu. Owszem, w ubiegłym roku właściciel warsztatu palił flotem i został przez nas poinformowany, że jest to niezgodne z prawem. Pan tłumaczył się, że o tym nie wiedział. Kontrole, które zostały przeprowadzone pod tym adresem już w tym roku nie wykazały takich nieprawidłowości - wyjaśniał zastępca Komendanta Straży Miejskiej Andrzej Salamon, zapewniając ze SM na bieżąco reaguje na zgłoszenia od mieszkańców. 

Jednak już wieczorem znowu telefonowano do SM w tej samej sprawie. 

- Dzwoniąc do SM usłyszałam, że u tego pana to, że  „jesteśmy bardzo często. On ma tak zawsze. Kontrole nic nie wykazały (ostatnia z  dnia3 stycznia), ten pan w końcu straci cierpliwość, że tak często do niego przyjeżdżamy. Jak się Pani uprze to pojedziemy skontrolować” - mówi Ewelina Auguścik, członek zarządu osiedla Gwarków.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dowiedz się jak można zdobyć aż 17 tys. na kocioł c.o. Dowiedz się jak można zdobyć aż 17 tys. na kocioł c.o.

Możecie dostać nawet 17,5 tys. zł na wymianę kotła Możecie dostać nawet 17,5 tys. zł na wymianę kotła

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (39)
Do mieszkańca cieszyńskiej18.01.2018 10:05

Własnie tam u was najwięcej jest dymu zapewne palicie czym popadnie,powinien ktoś z automatu skontrolować te rejony bo tam ciężko przejść bo już czuć i widać te kołtuny dymu.

LuiscYfer18.01.2018 2:01

coś niby by Pani chciała zrobić ale chyba tylko podwaliny do kariery politycznej., jak się zgłasza podejrzenie spalania śmieci to trudno oczekiwać że ktoś z tego wywnioskuje pożar sadzy w kominie to jakby każdą leżącą osobę od strzału traktować defibrylatorem ........ zdrowego rozsądku ciut trzeba

mieszkaniec na cieszynskiej17.01.2018 21:22

Takie bzdury piszecie że przykro czytać w głowach się wam na tych blokach poprzewracało zawsze sie tam paliło w piecach i nigdy smogu nie widzieliście,a teraz wam smog przeszkadza gdzie nikt śmieci nie pali a tak to węgiel tylko dymi zanim się dobrze rozpali ,przeprowadz sie jeden z drugim do Krakowa to zobaczysz co to smog ,ale górnicy pracę to chcą sama roszczeniowość typowe Polskie w głowach sie poprzewracało bez komentarza!!!

Mieszkaniec szóstki17.01.2018 19:20

do ewelina auguścik - co Pani za bzdurne linki wstawia. Przecież ten mechanik ma warsztat przy Cieszyńskiej w rejonie stacji Shell a na tym zdjęciu widać ulicę bodajże Stokrotek więc co ma piernik do wiatraka? A po drugie - chyba od gaszenia sadzy która zapaliła się w kominie jest Straż Pożarna a nie miejska. A po trzecie - sadza w kominie może się każdemu zapalić jeśli komin jest nie czyszczony, nawet jeśli ma nowy piec i pali węglem i drzewem

Gość17.01.2018 18:00

To ktoś SM zgłaszał że dymi się z komina czy że komin się (dom) pali ?

Art. powyżej:
"Mieszkańcy osiedla Gwarków walczą ze smogiem"
i
" z jednego z kominów domu znajdującego się na osiedlu Tuwima wydobywają się kłęby dymu"

ewelina auguścik17.01.2018 16:58

tu bardziej niż o smog chodzi o samo podejście SM do spraw zgłaszanych przez mieszkańców. Przy tym wieczornym zgłoszeniu była informacja, że być może tam sie pali, bo dym jest inny niż zawsze....SM to zlekceważyła. Potem przyjechały 3 zastępy Straży Pożarnej,, a SM stwierdziła....że i tak by nie pomogła....

https://www.facebook.com/osiedlegwarkow/photos/a.716991995084232.1073741827.716696121780486/1491504747632949/?type=3&theater 

Do Normalna16.01.2018 22:52

To napisz do przyjaciółki albo poskarż się mamusi

Pokaż wszystkie opinie (39)