Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°
29 stycznia 2018

Górnicy otrzymają ponad 4 tys. zł za węgiel

Górnicy otrzymają ponad 4 tys. zł za węgiel
fot. pixabay

Wiadomo jaką wartość ma ekwiwalent wypłacany górnikom z tytułu prawa do deputatu węglowego.  Na mocy porozumienia pomiędzy związkami zawodowymi a zarządem JSW świadczenie to zostało przywrócone i będzie wypłacone w kwietniu 2018 roku. 

Minister Gospodarki wydał obwieszczenie w sprawie ceny zbytu 1 Mg węgla kamiennego w asortymencie orzech II, wydawanego na podstawie art. 12 ust. 9 ustawy z dnia 7  września 2007 roku o funkcjonowaniu górnictwa węglowego na rok 2018 wynosi 597,31 zł. Cena ta będzie podniesiona o wskaźnik 1,2302. Po potrąceniach podatkowych i składek otrzymujemy ok. 4 090 złotych netto.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębska Spółka Węglowa zawyża wynagrodzenia Jastrzębska Spółka Węglowa zawyża wynagrodzenia

JSW: Monitorować efektywność produkcji JSW: Monitorować efektywność produkcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (76)
greg10.06.2018 10:03

Dokładnie.Czekamy co z byłymi pracownikami.
Kiedy rozmowy?

Ryl04.06.2018 21:18

Jak pracownicy dostali zawieszony deputat to emeryci, którym zawieszono powinni też mieć odwieszony. Pracując 30 lat na kopalni człowiek został bez węgla i nawet 10 tysięcy zł. jak inni nie otrzymał. Ta 12 tysięczna grupa czeka. Mamy czerwiec 2018, w tym miesiącu pan minister Tchórzewski i pan Tobiszewski obiecali usiąść ze spółką i zadeklarować należną nam kwotę. Czekamy

gość02.02.2018 11:30

Znacznie więcej trzynastej pensji otrzymają naczelnicy wydziałów w magistracie niż górnik za węgiel. Oprócz 13-tek otrzymują kilka razy nagrody w roku i różne wysokie dodatki, a nic nie produkują. Dlaczego portal o tym nie pisze? Dlaczego nie piszecie o innych pracodawcach w mieście?
Jest pewniak, że gdy zabraknie górnictwa to Jastrzębie będzie wsią jak ponad 55. lat temu!!!

lol01.02.2018 23:00

Są lepsze wieści na temat zarobków pracowników, którzy nic nie prodkują, ale marnują pieniądze publiczne na biurokratyczne wydatki w każdej minucie dnia pracy, np. w samorządach i ich jednostkach. Daję cytat z prośbą o zamieszczenie:
"Prawie milion urzędników w całej Polsce, pracownicy budżetówki i samorządowcy na swoje konta otrzymają dodatkową pensję. To w sumie ponad 6,4 mld zł". Czy mówi Wam to coś?

gość01.02.2018 16:12

Mieszkańców nie obchodzi ile kasy otrzymują górnicy i za co!!! Nas interesuje bezpieczeństwo, praca i koszty utrzymania rodzin. Mając na myśli bezpieczeństwo należy wziąć pod uwagę również problem narkotyków, alkoholizmu, stanem jezdni i chodników w mieście oraz transportem publicznym, To powinno być tematem mediów, a nie zaglądanie górnikom do ich własnych kieszeni!!!

Ticc01.02.2018 12:25

I za co tu zyc marne grosze

Franek01.02.2018 9:40

Dostaną, bo im się należy. Po co w ogóle piszecie o tym i szczujecie ludzi? Proszę napisać jakie nagrody i dodatki różnego typu dostają pracownicy magistratu? Zostawcie górników w spokoju bo to dzięki górnictwu wszzyscy macie pracę i kasę na utrzymanie.

Pokaż wszystkie opinie (76)