Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
29 stycznia 2018

Górnicy otrzymają ponad 4 tys. zł za węgiel

Górnicy otrzymają ponad 4 tys. zł za węgiel
fot. pixabay

Wiadomo jaką wartość ma ekwiwalent wypłacany górnikom z tytułu prawa do deputatu węglowego.  Na mocy porozumienia pomiędzy związkami zawodowymi a zarządem JSW świadczenie to zostało przywrócone i będzie wypłacone w kwietniu 2018 roku. 

Minister Gospodarki wydał obwieszczenie w sprawie ceny zbytu 1 Mg węgla kamiennego w asortymencie orzech II, wydawanego na podstawie art. 12 ust. 9 ustawy z dnia 7  września 2007 roku o funkcjonowaniu górnictwa węglowego na rok 2018 wynosi 597,31 zł. Cena ta będzie podniesiona o wskaźnik 1,2302. Po potrąceniach podatkowych i składek otrzymujemy ok. 4 090 złotych netto.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (76)
greg10.06.2018 10:03

Dokładnie.Czekamy co z byłymi pracownikami.
Kiedy rozmowy?

Ryl04.06.2018 21:18

Jak pracownicy dostali zawieszony deputat to emeryci, którym zawieszono powinni też mieć odwieszony. Pracując 30 lat na kopalni człowiek został bez węgla i nawet 10 tysięcy zł. jak inni nie otrzymał. Ta 12 tysięczna grupa czeka. Mamy czerwiec 2018, w tym miesiącu pan minister Tchórzewski i pan Tobiszewski obiecali usiąść ze spółką i zadeklarować należną nam kwotę. Czekamy

gość02.02.2018 11:30

Znacznie więcej trzynastej pensji otrzymają naczelnicy wydziałów w magistracie niż górnik za węgiel. Oprócz 13-tek otrzymują kilka razy nagrody w roku i różne wysokie dodatki, a nic nie produkują. Dlaczego portal o tym nie pisze? Dlaczego nie piszecie o innych pracodawcach w mieście?
Jest pewniak, że gdy zabraknie górnictwa to Jastrzębie będzie wsią jak ponad 55. lat temu!!!

lol01.02.2018 23:00

Są lepsze wieści na temat zarobków pracowników, którzy nic nie prodkują, ale marnują pieniądze publiczne na biurokratyczne wydatki w każdej minucie dnia pracy, np. w samorządach i ich jednostkach. Daję cytat z prośbą o zamieszczenie:
"Prawie milion urzędników w całej Polsce, pracownicy budżetówki i samorządowcy na swoje konta otrzymają dodatkową pensję. To w sumie ponad 6,4 mld zł". Czy mówi Wam to coś?

gość01.02.2018 16:12

Mieszkańców nie obchodzi ile kasy otrzymują górnicy i za co!!! Nas interesuje bezpieczeństwo, praca i koszty utrzymania rodzin. Mając na myśli bezpieczeństwo należy wziąć pod uwagę również problem narkotyków, alkoholizmu, stanem jezdni i chodników w mieście oraz transportem publicznym, To powinno być tematem mediów, a nie zaglądanie górnikom do ich własnych kieszeni!!!

Ticc01.02.2018 12:25

I za co tu zyc marne grosze

Franek01.02.2018 9:40

Dostaną, bo im się należy. Po co w ogóle piszecie o tym i szczujecie ludzi? Proszę napisać jakie nagrody i dodatki różnego typu dostają pracownicy magistratu? Zostawcie górników w spokoju bo to dzięki górnictwu wszzyscy macie pracę i kasę na utrzymanie.

Pokaż wszystkie opinie (76)