Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°14°
9 lutego 2018

Coraz więcej Ukraińców pracuje w Jastrzębiu

Coraz więcej Ukraińców pracuje w Jastrzębiu
fot. pixabay

Pracodawcy mają coraz większy problem ze znalezieniem rąk do pracy. Częściej, także w Jastrzębiu, korzystają z pomocy obcokrajowców. 

To, że coraz trudniej jest pozyskać pracownika wiadomo nie od dzisiaj. Ten problem dotkliwie daje się we znaki jastrzębskim pracodawcom. Jak wynika z danych Powiatowego Urzędu Pracy w naszym mieście w 2017 roku zarejestrowano 860 oświadczeń o zamiarze zatrudnienia cudzoziemców, z czego 80 proc. dotyczyło obywateli Ukrainy. Na dzień 7 lutego zgromadzono 200 takich przypadków.

- Obywatele Ukrainy zatrudniani są najczęściej w gastronomii oraz produkcji. Pracownicy z tego kraju cieszą się dużym zainteresowaniem jastrzębskich przedsiębiorców - mówiła przedstawicielka PUP, podczas comiesięcznego śniadania biznesowego, które odbyło się w czwartek w hotelu Dąbrówka. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jest praca - na początek 3200 na rękę Jest praca - na początek 3200 na rękę

JSW sposoruje politechnikę JSW sposoruje politechnikę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (38)
Ogłoszenie 16.03.2018 19:41

Jeśli jest się człowiekiem asertywnym to można być i innej galaktyki. Jak tutejszy jest zwykłym bezdusznym chamem, to powinien być pogoniony i dostać dożywotni wilczy bilet na mieszkanie w Jastrzębiu. Mieszkańcy chcą czuć się bezpieczni, mieszkać w czystości i spotykać tylko miłych sąsiadów. W trzech blokach na trzech ulicach prowadzona jest akcja czystość. Jeśli śmieciarze nie posprzątają swoich śmieci wyrzucanych z balkonów i okien oraz chleba, będą zmuszeni do wyprowadzenia się z swoich mieszkań. A mieszkańcy zaśmiecanych bloków zapłacą administracji osiedli za zrobienie porządku. Koszt jednej klatki to 2500 zł. Koszt na mieszkanie - około 50zł.

szczepionkowy faszyzm12.02.2018 21:11

"także Ci wszyscy co narzekają działajcie .... zamiast narzekać otwierajcie własne działalności"
- widać, "Eb", że chyba nie wiesz jak system niszczy kreatywność w Polsce. Podatki i papierologia wykończy każdą firmę. To nie polski system dla naszej umęczonej ojczyzny. ktoś na tym korzysta, na pewno nie my, Polacy. Coś o tym wie "GG", skoro ma pracowników.

Kokodrzamb11.02.2018 22:20

Chętnie zaopiekuje się tymi Ukrainkami.

jastrz11.02.2018 16:16

Czy oni nam pracy nie podbierają ?

ecik11.02.2018 12:54

gość do maro...hau hau hau !!! jak chcesz lepiej żyć za robote się chwyć !!! hau hau hau !!! nierobie gorolski !!!

Eb11.02.2018 12:00

Każdy może założyć własną firmę zarabiać i nie być zależnym od nikogo .... i oczywiście zatrudniać kogo chce i płacić nawet miliony...... :-) także Ci wszyscy co narzekają działajcie .... zamiast narzekać otwierajcie własne działalności .... bierzcie los w swoje ręce hihi :-) zamiast krytykować zostancie pracodawcami i zatrudnijcie najlepiej tych co tu tak mądrze piszą swoje żale i dajcie im miliony euro hihi

Pokaż wszystkie opinie (38)