Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
12 lutego 2018

Będą protestować przeciwko przemocy wobec kobiet

Będą protestować przeciwko przemocy wobec kobiet
fot. organizatorzy

We wtorek, 13 lutego, w Jastrzębiu kobiety będą protestować przeciwko przemocy wobec kobiet. Demonstracja będzie oryginalna, bo panie poprzez taniec wyrażą swoje emocje. 

- Tańczymy - bo taniec uwalnia naszą ogromną energię, tańczymy, bo poprzez taniec budujemy solidarność, konieczną do zmian. Akcja wpisuje się w program ogólnopolskich obchodów Stulecia Praw Kobiet, do którego stowarzyszenie Samorządne Jastrzębie dołączyło - mówi jedna z koordynatorek przedsięwzięcia Ewelina Auguścik.

Taneczny protest będzie okazją do zaapelowania do lokalnych decydentek i decydentów, by temat przemocy wobec kobiet i dziewcząt stał się dla nich jednym z priorytetowych działań. To także apel do kandydatek i kandydatów w wyborach samorządowych, by kwestie przemocy wobec kobiet włączyli do swoich wyborczych programów.

- Chcemy pokazać, że przemoc wobec kobiet dzieje się tu i teraz, obok nas – u naszych sąsiadów, przyjaciół i znajomych, na naszej ulicy, podwórku, domu. Że problem przemocy wobec kobiet jest naszym lokalnym problemem - wyjaśniają organizatorzy ogólnopolskiej akcji protestu na specjalnej stronie internetowej. 

Chętni do wzięcia udziału w akcji zaproszeni są we wtorek do Jaru Południowego na godz. 10:00. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Bicie, krzyki, awantury - jastrzębska rzeczywistość Bicie, krzyki, awantury - jastrzębska rzeczywistość

Kibice (i nie tylko) nie zawiedli. Pobiegli dla Dawida Kibice (i nie tylko) nie zawiedli. Pobiegli dla Dawida

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
do Robert13.02.2018 10:18

Wedlug Ciebie tradycyjne role wywodza sie z bicia kobiet i klepania pacierza w ponczochach ? Najwiekszy wp****** dostaja kobiety tam, gdzie tworzy sie patologia i nie ma to nic wspolnego z katolicyzmem. Pisanie kreda nie jest zle. Zle jest wylacznie pisanie kreda na ulicy dla samego pisania. A jest to LEWACKI pomysl, bo wymyslily go w dobie gwaltow przez najezdzcow ze wschodu politycy wspierajacy te gwalty. Czyli politycy wspierajace lewa strone, udajac prawicowcow.

Robert13.02.2018 9:58

do szczepionkowy faszyzm. Wy tam u tego Marona znacie jakieś inne przymiotniki niż lewacki? Można odnieść wrażenie, że wszystko czego nie ogarniacie swoimi małymi rozumkami jest lewackie, czyli generalnie bardzo dużo tego jest.
Jak chodzi o tradycyjne role. To największy wp*er*ol kobiety dostają właśnie w tradycyjnych, katolickich stadłach.
Jakbyś chciał kupić kredę, to nie wstydź się. Zrobisz dobry uczynek. Ktoś weźmie kredę i napisze taki duży napis: Polska dla każdego.
Pozdrawiam i miłego dnia.

Kpina12.02.2018 21:36

A kto w końcu zacznie protestować przeciw zatruwaniu mieszkańców miasta!? SMOG to jest konkretny, wyczuwalny i widoczny problem. Zajmują się tematami zastępczymi, tańcząc i robiąc szum wokół siebie. Brawo! Biegajcie i tańczcie w tym syfie. Na zdrowie feministki!

ws12.02.2018 21:29

Jak by się przyjrzeć przemoc jest w większości domach. Nagłaśniane są przypadki kiedy to mężczyzna stosował przemoc wobec kobiety a rzadko kiedy na odwrót. Kobieta jak się zdenerwuje to też potrafi męża/partnera kopnąć, rzucić czymś, obrzucić wyzwiskami a nawet wyrzucić z domu (niestety znam osobiście taki przypadek). Przemoc (fizyczna, psychiczna itd) jest zjawiskiem występującym na porządku dziennym nie tylko u mężczyzn ale też niestety u kobiet.

szczepionkowy faszyzm12.02.2018 21:17

A kto im broni? Może jeszcze kupić kredę, aby pomalowały nasze ulice...?
Pomysł typowo lewacki...
Prawo ma chronić każdego obywatela, a nie w "szczególności" tą czy tamtą grupę ludzi!
Co do przemocy: to widzę jej ogrom, zwłaszcza psychicznej, ale kobiet wobec mężczyzn!
Dla mężczyzn jest teraz ciężki czas, bo lewactwo obraca kota ogonem, każe na siłę "babom chodzić w spodniach". Skończy się to oczywiście katastrofą (rozwody, rozbite rodziny, samobójstwa itp.), bo zaburzone zostają tradycyjne i odwieczne role męskie i żeńskie.

Piegus12.02.2018 18:29

Do Do do. Jakaś ty załosna kobieta. I taka od razu widać,ze ma przemoc słowną. A ona chce protestować przeciwko przemocy kobiet. A co do dziecka jeśli jest kalekie,to oddaj anie zabijaj. Przecież,to morderstwo jest. Bo zabija się małego człowieka w miniaturze. Ty zajrzyj do swojego ciemnego wnętrza, które może skrywa nieprawości.

Piegus12.02.2018 18:26

A kto zaprotestuje wobec przemocy mężczyzn, gdzie kobiety stosują psychiczną i też sie często zdarza fizyczną. Ale przemoc psychiczna to na porządku dziennym u nich jest.

Pokaż wszystkie opinie (16)