Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 28°23°
12 lutego 2018

Będą protestować przeciwko przemocy wobec kobiet

Będą protestować przeciwko przemocy wobec kobiet
fot. organizatorzy

We wtorek, 13 lutego, w Jastrzębiu kobiety będą protestować przeciwko przemocy wobec kobiet. Demonstracja będzie oryginalna, bo panie poprzez taniec wyrażą swoje emocje. 

- Tańczymy - bo taniec uwalnia naszą ogromną energię, tańczymy, bo poprzez taniec budujemy solidarność, konieczną do zmian. Akcja wpisuje się w program ogólnopolskich obchodów Stulecia Praw Kobiet, do którego stowarzyszenie Samorządne Jastrzębie dołączyło - mówi jedna z koordynatorek przedsięwzięcia Ewelina Auguścik.

Taneczny protest będzie okazją do zaapelowania do lokalnych decydentek i decydentów, by temat przemocy wobec kobiet i dziewcząt stał się dla nich jednym z priorytetowych działań. To także apel do kandydatek i kandydatów w wyborach samorządowych, by kwestie przemocy wobec kobiet włączyli do swoich wyborczych programów.

- Chcemy pokazać, że przemoc wobec kobiet dzieje się tu i teraz, obok nas – u naszych sąsiadów, przyjaciół i znajomych, na naszej ulicy, podwórku, domu. Że problem przemocy wobec kobiet jest naszym lokalnym problemem - wyjaśniają organizatorzy ogólnopolskiej akcji protestu na specjalnej stronie internetowej. 

Chętni do wzięcia udziału w akcji zaproszeni są we wtorek do Jaru Południowego na godz. 10:00. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Powalczą o Jar Południowy Powalczą o Jar Południowy

Zespół Szkół nr  2 przeciwko przemocy Zespół Szkół nr 2 przeciwko przemocy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
do Robert13.02.2018 10:18

Wedlug Ciebie tradycyjne role wywodza sie z bicia kobiet i klepania pacierza w ponczochach ? Najwiekszy wp****** dostaja kobiety tam, gdzie tworzy sie patologia i nie ma to nic wspolnego z katolicyzmem. Pisanie kreda nie jest zle. Zle jest wylacznie pisanie kreda na ulicy dla samego pisania. A jest to LEWACKI pomysl, bo wymyslily go w dobie gwaltow przez najezdzcow ze wschodu politycy wspierajacy te gwalty. Czyli politycy wspierajace lewa strone, udajac prawicowcow.

Robert13.02.2018 9:58

do szczepionkowy faszyzm. Wy tam u tego Marona znacie jakieś inne przymiotniki niż lewacki? Można odnieść wrażenie, że wszystko czego nie ogarniacie swoimi małymi rozumkami jest lewackie, czyli generalnie bardzo dużo tego jest.
Jak chodzi o tradycyjne role. To największy wp*er*ol kobiety dostają właśnie w tradycyjnych, katolickich stadłach.
Jakbyś chciał kupić kredę, to nie wstydź się. Zrobisz dobry uczynek. Ktoś weźmie kredę i napisze taki duży napis: Polska dla każdego.
Pozdrawiam i miłego dnia.

Kpina12.02.2018 21:36

A kto w końcu zacznie protestować przeciw zatruwaniu mieszkańców miasta!? SMOG to jest konkretny, wyczuwalny i widoczny problem. Zajmują się tematami zastępczymi, tańcząc i robiąc szum wokół siebie. Brawo! Biegajcie i tańczcie w tym syfie. Na zdrowie feministki!

ws12.02.2018 21:29

Jak by się przyjrzeć przemoc jest w większości domach. Nagłaśniane są przypadki kiedy to mężczyzna stosował przemoc wobec kobiety a rzadko kiedy na odwrót. Kobieta jak się zdenerwuje to też potrafi męża/partnera kopnąć, rzucić czymś, obrzucić wyzwiskami a nawet wyrzucić z domu (niestety znam osobiście taki przypadek). Przemoc (fizyczna, psychiczna itd) jest zjawiskiem występującym na porządku dziennym nie tylko u mężczyzn ale też niestety u kobiet.

szczepionkowy faszyzm12.02.2018 21:17

A kto im broni? Może jeszcze kupić kredę, aby pomalowały nasze ulice...?
Pomysł typowo lewacki...
Prawo ma chronić każdego obywatela, a nie w "szczególności" tą czy tamtą grupę ludzi!
Co do przemocy: to widzę jej ogrom, zwłaszcza psychicznej, ale kobiet wobec mężczyzn!
Dla mężczyzn jest teraz ciężki czas, bo lewactwo obraca kota ogonem, każe na siłę "babom chodzić w spodniach". Skończy się to oczywiście katastrofą (rozwody, rozbite rodziny, samobójstwa itp.), bo zaburzone zostają tradycyjne i odwieczne role męskie i żeńskie.

Piegus12.02.2018 18:29

Do Do do. Jakaś ty załosna kobieta. I taka od razu widać,ze ma przemoc słowną. A ona chce protestować przeciwko przemocy kobiet. A co do dziecka jeśli jest kalekie,to oddaj anie zabijaj. Przecież,to morderstwo jest. Bo zabija się małego człowieka w miniaturze. Ty zajrzyj do swojego ciemnego wnętrza, które może skrywa nieprawości.

Piegus12.02.2018 18:26

A kto zaprotestuje wobec przemocy mężczyzn, gdzie kobiety stosują psychiczną i też sie często zdarza fizyczną. Ale przemoc psychiczna to na porządku dziennym u nich jest.

Pokaż wszystkie opinie (16)