Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
EkoOkna
14 marca 2018

Jar Południowy ma wrócić do byłych właścicieli

Jar Południowy ma wrócić do byłych właścicieli
fot. wikipedia / kanion

Jastrzębianie długo czekają na modernizację Jaru Południowego. Niestety problemy własnościowe uniemożliwiają zrobienie czegokolwiek.  Niedawno prezydent miasta Tychy, prowadzący postępowanie w tej sprawie, zdecydował, że jar ma powrócić do byłych właścicieli.

Prezydent Miasta Tychy, który od 2007 roku prowadzi postępowanie dotyczące tego, kto ma prawo do jaru, podjął decyzję o zwrocie terenu byłym właścicielom. Na razie wstrzymana jest decyzja o jej wykonaniu, ponieważ zmarł jeden z właścicieli i konieczne jest ustalenie spadkobierców.

Jednak Miasto Jastrzębie-Zdrój nie zgadza się z tym werdyktem i zapowiada odwołanie się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Katowicach. Miasto chcą zapewnić sobie prawa do jaru musi udowodnić, że w momencie przejęcia tego terenu przez państwo, kiedy powstawało miasto, pełniły funkcję użyteczności publicznej. W tym celu pomocne są wszelkie fotografie obrazujące historię tego rejonu miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jar Południowy - jednym wielkim wychodkiem dla psów Jar Południowy - jednym wielkim wychodkiem dla psów

Europejski Bank Inwestycyjny zatwierdził 1 mld zł na JSW Europejski Bank Inwestycyjny zatwierdził 1 mld zł na JSW

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (43)
adaśś17.03.2018 6:58

ten teren powinni oddać księdzu bo to jest jego... przecież to włascicielto daleka rodzina Adama i Ewy.

joo..17.03.2018 6:56

zwrot powinien być.... termin składania zażalenia do 5 lat od zaboru mienia. po tym terinie przepadło.

Jaro16.03.2018 16:11

Kiedy powstało m. JASTRZĘBIE ZDRÓJ, w jarze od. była wielka dziura napełniona wodą. Tak, pełniła funkcję użyteczności publicznej. Pływaliśmy tam na tratwach. W nocy skrzeczały żaby..... Itd.

kurka agresorka16.03.2018 11:08

Po oddaniu jaru południowego byłym właścicielom wybudować kurnik na 20 tyś. kur. [Aby ludziom żyło się dobrze i dostatnie]

domokrążca15.03.2018 22:51

A ja, podjąłem decyzję, że pani Stenia ma oddać pani Wiesi bieliznę pana Stacha ... . Zakręcone miasto, jak karuzela w wesołym miasteczku. Jaki pan taki kram. Nic dodać, nic ująć.

Jaro15.03.2018 22:16

Nie kumam co ma prazydent tychów do tego jaru ? Postepowanie chyba przeprowadza odpowiedni sąd a nie prezydent z innego miasta....

do plaża 15.03.2018 18:36

Zmiana na niesamodzielnego kaszę? Czy to w ogóle jest jakaś zmiana? Co wy pleciecie ludzie?

Pokaż wszystkie opinie (43)