Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
21 marca 2018

Co dalej ze Strefą Centrum? Wygląda na to, że nic

Co dalej ze Strefą Centrum? Wygląda na to, że nic
fot. kb / jastrzebieonline

Mieszkańcy pytają, kiedy Strefa Centrum zostanie zagospodarowana. Nie mamy dobrych informacji, bo wygląda na to, że w najbliższym czasie na to się nie zanosi.

Na terenie położonym przy ulicy Sybiraków i Północnej miała powstać przestrzeń publiczna z galerią handlową, ale również kinem i miejscem spotkań jastrzębian. Obszar ten jest w ogromnej większości własnością firmy Cortan Enterprise z Warszawy. W kwietniu 2015 roku Miasto Jastrzębie-Zdrój wydało decyzję środowiskową dla tego przedsięwzięcia. I już mogło się wydawać, że sprawa ruszy i niedługo zacznie się budowa.

Jednak ekolodzy z Górnośląskiego Towarzystwa Przyrodniczego w Katowicach  i Prokuratura Rejonowa w Jastrzębiu-Zdroju odwołali się od tego postanowienia. Chodziło o uzupełnienie dokumentacji w sprawie usunięcia drzew i krzewów z obszaru przyszłej inwestycji.

Właściciela terenu zobowiązano do uzupełnienia dokumentacji w wymaganym terminie, ale tego nie zrobił. W związku z tym nie wydano wiążącej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przyszłej inwestycji. Niemożliwe było, więc jej rozpoczęcie. Na chwilę obecną jastrzębski magistrat nie posiada żadnych informacji, co do tego, kiedy Strefa Centrum zostanie zagospodarowana. Firma straciła zainteresowanie budowaniem w naszym mieście galerii handlowej.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jak będzie wyglądała Strefa Centrum? Mamy plany Jak będzie wyglądała Strefa Centrum? Mamy plany

250 mln zł w Strefie Centrum? Tyle da inwestor 250 mln zł w Strefie Centrum? Tyle da inwestor

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (48)
Gość23.03.2018 16:02

Nic nie da wypisywanie propozycji. Ludzie zrozumcie że miasto sprzedało nasze centrum Warszawiakom. Ciekaw jestem czy jest jakaś opcja odzyskania tego terenu jeżeli inwestor nie zamierza nic budować.

Aga22.03.2018 19:52

Central Park, jak w Niu Jorku i obowiązkowy zakaz wprowadzania srajacych wszędzie psów

Gość22.03.2018 17:27

Posprzedawali strategiczne miejsca w mieście firmom które są wątpliwe lub ubolewają wtopę na tych inwestycjach lub po prostu są biedni. Tyły Kina centrum , strefa centum co jeszcze jest felernie sprzedane w tym mieście ?? KFC miało być a jednak nie ma. Wychodzi na to że teraz Warszawa nie pozwoli wyjść nam z dziury...

ryl22.03.2018 8:58

Dalej wybierajcie takich prezydentów Janecki z Hebzia to Hebzie wyremontował, i Pani od edukacji co na budownictwie się zna tak jak na darmowej komunikacji miejskiej... Kiedy w Jastrzębiu powstaną jakieś hale produkcyjne? Jak Żorach... Tylko kopalnie i nic więcej.

zołza z zofiówki22.03.2018 0:14

Ludziska , zróbmy park z ławeczkami ,alejkami i oświetleniem .
Tylko monitoring załóżcie ,żeby nie było ,,500+ jest w zasięgu,,

Polll21.03.2018 20:45

Hura pewnie niech będzie jedno wielkie wysypisko śmieci w centrum

eżyk21.03.2018 20:42

miał być KFC. Tyle promocji, a nie ma kaj kupić ;)

Pokaż wszystkie opinie (48)