Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
22 marca 2018

WSS 2 wstrzymuje przyjęcia na Oddział Pediatryczny

WSS 2 wstrzymuje przyjęcia na Oddział Pediatryczny
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Wojewoda Śląski oraz Dyrektor Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia podjęli decyzję o czasowym zawieszeniu działalności Oddziału PediatrycznegoWSS2 przy ul. Krasickiego 21 w Jastrzębiu-Zdroju. Od 1 kwietnia mali pacjenci nie będą przyjmowani, tylko kierowani do innych placówek w regionie. 

W związku z powyższym od piątku, 23 marca 2018 roku wstrzymane są przyjęcia dzieci na Oddział Pediatryczny w Jastrzębiu-Zdroju. 

Od najbliższego piątku tj. 23 marca, w ramach opieki nocno-świątecznej, dyżurować będzie lekarz pediatra.  W przypadku koniecznej hospitalizacji dzieci będą kierowane do najbliższych szpitali z oddziałami pediatrycznymi. 

Powodem zawieszenia działalności Oddziału Pediatrycznego jest brak specjalistycznej kadry lekarskiej, zapewniającej całodobową opiekę medyczną. 

- Dyrekcja szpitala prowadzi szeroko zakrojone działania, których celem jest zatrudnienie lekarzy pediatrów oraz – jednocześnie - spełnienie wieloletnich postulatów mieszkańców Jastrzębia-Zdroju, dotyczących przeniesienia oddziału z budynku przy ul. Krasickiego 21 do głównego budynku szpitala. Prace nad stworzeniem nowego Oddziału Pediatrycznego już trwają.  Ze względu na obowiązujące procedury, planuje się jego otwarcie najpóźniej 1 października 2018 roku - informuje Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. 

WSS nr 2

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kolejny oddział pediatryczny będzie zamknięty Kolejny oddział pediatryczny będzie zamknięty

Karmić piersią czy nie? Karmić piersią czy nie?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
zołza z zofiówki25.03.2018 22:58

Przerobiłam ,, Jastrzębską Pediatrię,, wielokrotnie , smutek i żal !
Zdrówkia i dobrych lekarzy ,dla naszych maluszków :)

dede25.03.2018 7:56

Brawo.... wszystko przez nieudaczników rządzących w naszym mieście.
Hetmanowa nie dba o miasto. Woli wydać kasę na lokale dla bezdomnych i na pseudo straż miejską

Leszek24.03.2018 12:11

Kolejna sprawka władz Rybnika. Kolejny przykład marginalizacji Jastrzębia.

dagmara23.03.2018 11:46

Lekarze doją kasę ze szpitala. mają za wysokie zarobki, i pracują na 6 etatach. Czy ktoś widział by doktor był od godziny go godziny... Kończy pracę w szpitalu o 7, i od 7 przyjmuje w przychodni ciekawe jak w zero minut przemieszcza się po mieście. No chyba ze się spóźnia. Ale jak jedzie na wczasy to na samolot się jakoś nie spóźni.....

inzynier BOLEK23.03.2018 8:02

POpaprani wszystko zniszczą

smolka22.03.2018 22:21

Ludzie mają oczy zamknięte klapkami tyle w temacie.

seboc22.03.2018 21:12

Będą jeździć do Żor szpital se zarobi. Wiadomo liczy się głównie $$.

Pokaż wszystkie opinie (27)