Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
22 marca 2018

WSS 2 wstrzymuje przyjęcia na Oddział Pediatryczny

WSS 2 wstrzymuje przyjęcia na Oddział Pediatryczny
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Wojewoda Śląski oraz Dyrektor Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia podjęli decyzję o czasowym zawieszeniu działalności Oddziału PediatrycznegoWSS2 przy ul. Krasickiego 21 w Jastrzębiu-Zdroju. Od 1 kwietnia mali pacjenci nie będą przyjmowani, tylko kierowani do innych placówek w regionie. 

W związku z powyższym od piątku, 23 marca 2018 roku wstrzymane są przyjęcia dzieci na Oddział Pediatryczny w Jastrzębiu-Zdroju. 

Od najbliższego piątku tj. 23 marca, w ramach opieki nocno-świątecznej, dyżurować będzie lekarz pediatra.  W przypadku koniecznej hospitalizacji dzieci będą kierowane do najbliższych szpitali z oddziałami pediatrycznymi. 

Powodem zawieszenia działalności Oddziału Pediatrycznego jest brak specjalistycznej kadry lekarskiej, zapewniającej całodobową opiekę medyczną. 

- Dyrekcja szpitala prowadzi szeroko zakrojone działania, których celem jest zatrudnienie lekarzy pediatrów oraz – jednocześnie - spełnienie wieloletnich postulatów mieszkańców Jastrzębia-Zdroju, dotyczących przeniesienia oddziału z budynku przy ul. Krasickiego 21 do głównego budynku szpitala. Prace nad stworzeniem nowego Oddziału Pediatrycznego już trwają.  Ze względu na obowiązujące procedury, planuje się jego otwarcie najpóźniej 1 października 2018 roku - informuje Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. 

WSS nr 2

Polub i udostępnij
Czytaj też

Oddział Pediatryczny w WSS2 ruszy 1 stycznia Oddział Pediatryczny w WSS2 ruszy 1 stycznia

Chętnych na badania nie zabrakło Chętnych na badania nie zabrakło

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
zołza z zofiówki25.03.2018 22:58

Przerobiłam ,, Jastrzębską Pediatrię,, wielokrotnie , smutek i żal !
Zdrówkia i dobrych lekarzy ,dla naszych maluszków :)

dede25.03.2018 7:56

Brawo.... wszystko przez nieudaczników rządzących w naszym mieście.
Hetmanowa nie dba o miasto. Woli wydać kasę na lokale dla bezdomnych i na pseudo straż miejską

Leszek24.03.2018 12:11

Kolejna sprawka władz Rybnika. Kolejny przykład marginalizacji Jastrzębia.

dagmara23.03.2018 11:46

Lekarze doją kasę ze szpitala. mają za wysokie zarobki, i pracują na 6 etatach. Czy ktoś widział by doktor był od godziny go godziny... Kończy pracę w szpitalu o 7, i od 7 przyjmuje w przychodni ciekawe jak w zero minut przemieszcza się po mieście. No chyba ze się spóźnia. Ale jak jedzie na wczasy to na samolot się jakoś nie spóźni.....

inzynier BOLEK23.03.2018 8:02

POpaprani wszystko zniszczą

smolka22.03.2018 22:21

Ludzie mają oczy zamknięte klapkami tyle w temacie.

seboc22.03.2018 21:12

Będą jeździć do Żor szpital se zarobi. Wiadomo liczy się głównie $$.

Pokaż wszystkie opinie (27)