Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
5 kwietnia 2018

Żona uwięziła męża, który wezwał na pomoc policjantów

Żona uwięziła męża, który wezwał na pomoc policjantów
fot. KMP Jastrzębie

Policyjny patrol interweniował w sprawie mężczyzny, który wezwał pomoc, ponieważ twierdził, że jest uwięziony przez własną żonę. Mogła to być kara, wymierzona za kradzież mienia kobiety.

W nocy z piątku na sobotę policjanci interweniowali dwukrotnie w jednym z mieszkań przy ulicy Turystycznej. Najpierw kobieta wezwała patrol, twierdząc, że została okradziona przez własnego męża, który miał zabrać jej karty bankomatowe oraz klucze od samochodu. Po przyjeździe funkcjonariuszy małżonkowie doszli do porozumienia.

- Druga interwencja miała miejsce o godzinie 3:40. Tym razem policję wezwał mężczyzna, twierdząc, że jest więziony przez własną żonę i nie może opuścić mieszkania. Po przybyciu funkcjonariuszy kobieta stwierdziła, że mąż jest złodziejem. W obecności mundurowych mężczyzna opuścił lokal. Nie stwierdzono zagrożenia dla zdrowia i życia osób przebywających w mieszkaniu - informuje mł. asp. Bogusława Dudek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policja podkreśla, że numery alarmowe 112 i 997 są przeznaczone dla osób, których życie lub zdrowie jest zagrożone i wymagana jest szybka interwencja.

- Należy pamiętać o tym, że wzywając policjantów do spraw, które nie są związane z koniecznością natychmiastowej interwencji i nie ma żadnego zagrożenia dla osób, może zabraknąć ich w miejscu, gdzie są naprawdę potrzebni i gdzie mogą ucierpieć ludzie potrzebujący pomocy - podkreśla mł. asp. Bogusława Dudek.

W skrajnym przypadku policjanci mogą ukarać osoby, które zgłaszają nieuzasadnioną interwencję mandatem karnym, co niejednokrotnie ma miejsce w Jastrzębiu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Janek06.04.2018 10:50

Do Leszek 324787200 mumer na komende policji. W sprawie mie zagrazajacej zyciu masz czas zeby go znaleźć na internecie.
Mieszkaniec zgadzam sie z Tobą w 100%

Mieszkaniec05.04.2018 13:55

Żyjemy w mieście gdzie niski jest iloraz inteligencji.

seboc do Leszka05.04.2018 11:53

Dzwonimy na parafię do księdza lub do rudego z pis

Jan05.04.2018 11:41

Do smolka : czy ty osobo wiesz co piszesz ??? Zastanów sie nad sobą !!!!

gggg05.04.2018 11:33

do Radio Teheran. Ty tu jeszcze piszesz a na gliwickiej jeszcze nie siedzisz.

Radio Teheran05.04.2018 10:51

Miasto dziczeje.

Dudek05.04.2018 10:42

Do smolka. Wiesz co to jest numer alarmowy i kedy sie go uzywa??? Brak słów do twojego komentarza

Pokaż wszystkie opinie (16)