Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
11 kwietnia 2018

Uczniowie, którzy nie będą wagarować dostaną pieniądze

Uczniowie, którzy nie będą wagarować dostaną pieniądze
fot. pixabay

Uczniowie wiedzą, że ich podstawowym obowiązkiem jest uczęszczanie do szkoły. Jednak, jeśli za to będzie można dostać pieniądze, motywacja będzie tym większa.

Jastrzębska Spółka Węglowa inwestuje w przyszłe kadry. Wiadomo przecież, że odchodzących pracowników trzeba będzie zastąpić nowymi. Najlepiej, jak spółka ich wykształci i przygotuje do zawodu górnika. W tym celu JSW zawarła ze szkołami z naszego regionu umowy na kształcenie zawodowe uczniów, także w Jastrzębiu

Spółka zdecydowała się wypłacić 250 zł brutto miesięcznie tym uczniom, którzy w danym miesiącu nie opuszczą ani jednej lekcji bez usprawiedliwienia. Najlepsi mogą liczyć także na specjalne stypendia za wyniki w nauce. Po zakończeniu każdego roku szkolnego spółka będzie przyznawać nagrodę specjalną trzem najlepszym uczniom klas górniczych, dostaną oni  1,5 tys. zł, 1 tys. zł oraz 800 zł brutto.

- Mamy świadomość, że w związku z kryzysem, jaki dotknął branżę górniczą w poprzednich latach, młodzież ostrożnie podchodzi do pracy w górnictwie. Dlatego musieliśmy podjąć odpowiednie kroki, aby zachęcić młodych ludzi do nauki zawodu górnika i w ten sposób zapewnić sobie wykwalifikowaną kadrę w naszych kopalniach - powiedział Daniel Ozon, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Absolwenci szkół górniczych będą przyjmowani do pracy w JSW zgodnie z  zapotrzebowaniem na wykwalifikowanych pracowników.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
belfer12.04.2018 19:22

Za wagary relegowanie ze szkoły i niech tatuś i mamusia uczą tumana sami. Nauka powinna być przywilejem , a nie obowiązkiem.

Agrafka12.04.2018 15:51

Uczeń powinien być płacony tak jak nauczyciel w końcu razem siedzą w sali i się spinają .

Radio Teheran12.04.2018 11:09

"spółka będzie przyznawać nagrodę specjalną trzem najlepszym uczniom klas górniczych, dostaną oni 1,5 tys. zł, 1 tys. zł oraz 800 zł brutto"

"musieliśmy podjąć odpowiednie kroki, aby zachęcić młodych ludzi do nauki"

To podejmijcie a sie nie wyglupiajcie.

Ja12.04.2018 9:20

Tak *** i przyzwyczajajcie leniów do tego ze dostaj się pieniądze tylko za chodzenie do szkoły a potem do roboty!! Co za idiota takie coś wymyslł???
W dupach się im jeszcze szybciej popierdoli niż to jest warte a, my się będziemy z gnojami męczyć

Gość12.04.2018 8:39

Tak jest, od najmłodszych lat przyzwyczajać do życia na socjalu.

Leszek12.04.2018 6:11

Kiedy ja chodziłem do szkoły dostawa i prawie 2000.

Smolka11.04.2018 22:09

I bardzo dobrze.

Pokaż wszystkie opinie (15)