Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
11 maja 2018

Mikrofon w nowym odwiercie działa. Nadal bez kontaktu z górnikami

Mikrofon w nowym odwiercie działa. Nadal bez kontaktu z górnikami
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Mikrofon został opuszczony otworem do chodnika H-10, jednak nie zarejestrowało żadnych sygnałów oprócz szumu wody. Ratownicy cały czas usiłują obniżyć poziom zalewiska.

Woda jest odprowadzana dzięki dotychczasowemu układowi pomp na sprężone powietrze. Jednocześnie na dół transportowane jest wydajniejsze urządzenie zasilane elektrycznie. Pompa będzie pracować na zasadach określonych przez kierownika akcji. Urządzenie zostanie zwiezione w częściach, będzie montowane na dole. Pompa elektryczna zostanie zainstalowana jako druga w kolejności od lustra wody, w warunkach, w jakich można używać tego typu sprzętu. Cały czas warunki pracy ratowników są ekstremalnie trudne.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
Zofiówka 12.05.2018 14:40

Dlaczego ratownicy uciekają na chorobowe. Bo BOJĄ się brać udział w akcji. Myślę że szef Wentylacji Marian Z. wypie...i. ich ze stacji ratowniczej. Walczymy do końca o życie górników. Takie jest cel prawdziwego ratownika. Kierownik stacji ratowniczej na Zofiówce nie ma jaj żeby zrobić porządku u siebie.

Plecak12.05.2018 13:54

Czy Wawreczki odmówiły przystapic do akcji ze tak piszecie

Do czarny12.05.2018 9:28

Bracia " Wawreczki " to synowie których tatuś był wysoko postawiony w KSRG więc co się dziwisz że tak wyglądają nieudolnie

Bazyl12.05.2018 7:47

Rozumiem że po odwierceniu otworu dokonano również analizy składu powietrza - powinniśmy posiadać wiedzę czy była tam atmosfera zdatna do oddychania.

Smutny11.05.2018 22:59

Podobno już czuć rozkładające się ciała :(((( niestety chodnik wygląda tak że mysz by nie przeżyła tego tąpnięcia. Najbardziej żal rodzin który pewnie nadal liczą że chłopaki przeżyli ta katastrofe! Ale dopoki akcja się nie zakończy nie można nic mówić! Szczęść Boże bracia Górnicy :(

Czarny11.05.2018 20:07

Najlepsi są dwaj bracia W. ratownicy nieudacznicy z Ed1z ciekawe kto im załatwił badania do stacji i pobyt w stacji może sie ktoś temu przyjży !nie chciałbym żeby mnie ktoś taki ratował

anonymus11.05.2018 20:02

ponoć już kolegów czuć...

Pokaż wszystkie opinie (18)