Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
28 maja 2018

Czy kierowcy po 70. roku życia powinni przechodzić badania?

Czy kierowcy po 70. roku życia powinni przechodzić badania?
fot. Jastrzębie-Zdrój - Informacje Drogowe 24H / facebook.com

Spora część wypadków drogowych ma miejsce z udziałem osób w starszym wieku. Czy w związku z tym kierowcy ci powinni podlegać obowiązkowym badaniom lekarskim po 70. roku życia?

Podczas debaty poświęconej bezpieczeństwu seniorów, która została zorganizowana na Uniwersytecie III Wieku, poruszono problem bezpieczeństwa na drogach. O tym, że kierowcy - seniorzy powinni baczniej zwracać uwagę na to, co dzieje się wokół nich mówiła podkom. Marzena Szwed z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach 

- Obecnie nie ma przepisów, które nakazywałyby badania lekarskie kierowcom po 70. roku życia. Każdy z kierowców - seniorów musi sam zdecydować, jak długo może bezpiecznie prowadzić samochód. Przy czym należy wziąć pod uwagę stan zdrowia i ogólną sprawność psychofizyczną niezbędną do kierowania pojazdów. Nie ma natomiast żadnych przeszkód, aby każdy, kto czuje taką potrzebę zwrócił się o takie badania - mówiła podkom. Szwed.

Innym jeszcze aspektem związanym z bezpieczeństwem w ruchu drogowym jest obecność młodych kierowców na drogach i ich zachowanie się podczas jazdy.

- Gdyby porównać zdarzenia drogowe spowodowane przez starszych i młodszych kierowców, to według naszych danych minimalną większość sprawców stanowi młodsi kierowcy - mówiła nadkom. Szwed.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kobieta wzywała pomocy Kobieta wzywała pomocy

Złodziej poturbował ekspedientkę w sklepie Złodziej poturbował ekspedientkę w sklepie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
KAZ29.05.2018 11:22

Podwyższenie wysokości mandatów nic nie da dopóki będzie się tolerowało łamanie przepisów i nieegzefowanie ich. Na drogach jest bezkrólewie. Służby prawa mają wszystko w d*pie. Jeździjta jak chcecie.

Wasabi29.05.2018 10:28

Nie czepiajcie starszych ludzi. Jak pokazują statystyki to najniższy % wypadkowości. Ja to bym się wziął bardziej za młodych którzy jadąc 30 letnim BMW lub AUDI piszą SMSy, telefonują, pociągają browara i przede wszystkim na każdym kroku łamią przepisy i jeżdżą na cwaniaka narażając nie siebie ale innych użytkowników ruchu na wypadek. Ostatnio widziałem DEBILA który wjechał na chodnik i jechał ścieżką dla rowerów bo mu się w korku nie chciało stać a ja tą ścieżką jechałem na rowerze....i jeszcze trąbił na mnie żebym się usunął!

Gość28.05.2018 22:44

Co do mandatów to jestem ZA podwyżką może nas to nauczy pokory. Jak w innych krajach są wysokie to pełna kultura. Szkoda tylko ze nowo bogackie niemce sobie do nas wpadają poszaleć to samo tyczy się naszych na odwiedzinach u nas z wysp.

Jareczek28.05.2018 16:56

Dużo tu gadki a będzie jak jest i tyle zgodzę się z tym co napisał Kierowca że zwiększenie kwoty mandatu przyczyni się do bezpieczniejszej jazdy czyli mniejszej kwoty uzyskanej z mandatów a władza potrzebuje skubać kierowców z pieniędzy .

do erwin28.05.2018 15:22

Jestem za mandaty od 1000 zł w górę i będzie bezpieczniej na drodze kozaki i kozaczki szybciutko się wykończą finansowo .

Kierowca28.05.2018 14:49

Jestem za zwiększeniem kwot mandatów o 1000% w stosunku do obecnych i nie ma że boli wtedy chamstwo na drodze samo szybko się wyeliminowuje będą wszyscy jeżdzić grzecznie jak po sznurku tylko czy władzy by się to opłaciło nagle zmniejszone wpływy z mandatów .

Oko proroka28.05.2018 14:46

Orzecznik,a tobie badanie mózgu

Pokaż wszystkie opinie (20)