Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
1 czerwca 2018

Czy rząd pomoże jastrzębskiemu szpitalowi?

Czy rząd pomoże jastrzębskiemu szpitalowi?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju od blisko trzech miesięcy funkcjonuje bez Oddziału Pediatrycznego. Czy w związku z tym rząd zamierza pomóc szpitalom mającym problemy z zapewnieniem wystarczającej kadry medycznej?

Zawieszenie, na razie na trzy miesiące, Oddziału Pediatrycznego WSS nr 2, zaniepokoiło rodziców małych pacjentów. Zaczęli zadawać pytania, co dalej i kiedy oddział zostanie otwarty? W tej sprawie poseł Krzysztof Gadowski złożył interpelację, w której zapytał ministra zdrowia, czy zamierza pomóc szpitalom, takim jak jastrzębski, jakie konkretnie działania zamierza podjąć. 

- Odnosząc się do pytania dotyczącego powstrzymania wypowiadania przez lekarzy klauzul opt-out (wypowiedzenia umowy o pracę) informuję, iż w tym celu minister zdrowia podjął rozmowy z przedstawicielami Porozumienia Rezydentów OZZL, Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy oraz Naczelnej Rady Lekarskiej. Doprowadziły one do zawarcia w dniu 8 lutego porozumienia Ministra Zdrowia z Porozumieniem Rezydentów OZZL. Aktualnie w Ministerstwie Zdrowia trwają prace nad wdrożeniem zapisów porozumienia w odpowiednich regulacjach prawnych - poinformował Zbigniew Król, podsekretarz stanu w ministerstwie zdrowia. 

Ministerstwo stwierdziło, że zmiany, które wprowadzono do podstawowego zabezpieczenia szpitalnego (sieć szpitali) nie mają związku przyczynowo-skutkowego z problemami jastrzębskiego szpitala. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uruchomienie oddziału pediatrycznego zależy teraz  od NFZ Uruchomienie oddziału pediatrycznego zależy teraz od NFZ

Jak pomóc dziecku, gdy pogotowie nie przyjeżdża? Jak pomóc dziecku, gdy pogotowie nie przyjeżdża?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
gość03.06.2018 11:03

Czy wybory się zbliżają, że poseł Gadowski zaczyna myśleć i daje o sobie znać? Co robił i gdzie był gdy jego partia PO-PSL rządziła w Polsce aż osiem lat??? Jeżeli chce krytykować kogoś to niech zacznie od siebie!

gość02.06.2018 16:28

Czy obecny Rząd to wróżka żeby dotknięciem rączki naprawić wszystkie błędy ośmioletnich rządów PO-PSL? Cudów nie ma! Zamiast na dziwne występy na stadionie na 55. lat miasta proponuje przeznaczyć kasę na szpital!

gość02.06.2018 13:49

Szpitalem rządzi pani z PO, z-ca posła Gadowskiego. Szpital podlega pod marszałka - też z PO. Rząd PO-|PSL rządził przez osiem lat i co dali WSS nr 2??? Gdzie były wówczas te postacie z PO??? W szpitali jest kiepsko od lat, a teraz krzyczycie i tupiecie nóżkami? Zamiast marnować kasę na obchody 55. lecia miasta można było dać na szpital!!!

zeby01.06.2018 18:44

mysz.Lekarze ''pracują'' na kilku etatach a w szpitalu dyżur mają drobne na fajki. Na SOR czy to Jaststrzebie, Rybnik a nawet Warszawa to wszedzie jest problem z służbą zdrowia i trwa już to dobre kilkanaście lat.Już kiedyś pisałem że jeżeli nasi lekarze mają tak cieżko to dajmy szanse dobrym specjlistom zza wschodniej granicy,bedą pracowac za połowe stawki naszych co niektórych pseudolekarzy, a śmiem twierdzic że bedą to robic sumienniej.Obniżając stawki można zwiekszkyc ilośc personelu i pacjenci załatwieni.Wtedy nasi ''cieżko''pracujący doktorki bedą mieli wiecj czasu na swoje prywatne praktyki,tylko bez sprzetu szpitalnego.

gość01.06.2018 15:50

Polecam, info w linku: https://jastrzebieonline.pl/news,11216,wss2-czy-szpital-przetrwa.html 

mysz01.06.2018 12:03

Z tego wynika,ze nie pomoże.Lekarze pracują ponad swoje sily na niektórych oddziałach.Robią co mogą aby ratować życie swoich pacjentów.Jest pytanie co dalej.To wszystko jest do czasu.

Radio Teheran01.06.2018 9:41

"Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju od blisko trzech miesięcy funkcjonuje bez Oddziału Pediatrycznego. Czy w związku z tym rząd zamierza pomóc szpitalom mającym problemy z zapewnieniem wystarczającej kadry medycznej?"

Chwila, chwila. Zaledwie kilka dni temu byla na tym portalu, ze wszystko lada chwila (tj. z koncem roku) bedzie wporzo. Czy to byla obetna bez pokrycia?

Pokaż wszystkie opinie (9)