Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
4 czerwca 2018

JSW rozdała prezenty z okazji dnia dziecka

JSW rozdała prezenty z okazji dnia dziecka
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Z okazji Dnia Dziecka, Jastrzębska Spółka Węglowa przekazała szkołom profesjonalne drukarki 3D. Urządzenia trafiły do pięciu szkół, z którymi spółka od lat współpracuje.

Nowoczesne drukarki 3D i zestawy robotyczne trafiły do szkół w ramach programu JSW Dzieciom. Otrzymało je pięć placówek: z Knurowa, Ornontowic, Gdańska i dwie z Jastrzębia-Zdroju. To szkoły, z którymi spółka współpracuje od lat. W pakiecie znalazło się również pełne oprogramowanie z różnym stopniem zaawansowania, a także program nauczania.

- Chcielibyśmy, aby każdy miał szansę w praktyce zobaczyć na czym polega drukowanie 3D i samemu zacząć naukę programowania. Jestem przekonany, że za parę lat będzie wśród was wielu czołowych informatyków i programistów. Myślę, że to jest pierwszy krok z naszej strony w zakresie bliższej współpracy ze szkołami. Chcemy jako Spółka mieć wkład w wasz rozwój i edukację. W czym będziemy mogli, postaramy się was wspierać - zapewnił Daniel Ozon, prezes JSW.

Nowoczesne urządzenia 3D polskiej firmy SKRIWARE  pozwalają drukować wielowymiarowe modele przestrzenne. Uczą kreatywności, przedsiębiorczości i nowoczesnej technologii. Dzieci i młodzież do których trafiły profesjonalne drukarki, mają ogromną szansę na rozwijanie interdyscyplinarnych umiejętności poprzez proces projektowania, budowania i programowania robotów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Radio Teheran07.06.2018 19:00

Gosciu chodxi o to ze najwazniesze jest byc sam na sam bez jaj patrzysz w slonce a tamksiezyc albo jez stokrotka kocham was

Gość05.06.2018 0:03

Jaka poprawa dla gornikow wez sie zastanow . Co ci zmierza w dobrym kierunku chyba ze siedzisz w jsw

globtroter04.06.2018 13:53

Fajnie, że JSW obdarowuje szkoły takimi rozwojowymi prezentami, może pomoże to zaszczepić w dzieciakach zainteresowanie tematyką programowania. Jak wiadomo na śląsku trudno o pracę a specjaliści są poszukiwani na rynku pracy

GG04.06.2018 12:05

A moje dziecko zadowolone i to jest dla mnie njważniejsze

kami04.06.2018 11:56

Na drukarkach 3D naukowcy drukują już komórki ludzkie. Te drukarki to baaardzo przyszłościowa sprawa. Świetny pomysł na prezent dla dzieciaków

Radio Teheran04.06.2018 11:41

@Do teheran

Duzo madrzejszym pomyslem, byloby sprezentowanie, ale wiekszej ilosci drukarek do samodzielnego zlozenia. Kost takiej jednaj drukarki to ok. 600 zl.
Taki zestaw lepiej wpisauje sie w koncepcje maszyny samoreprodukujacej sie. Za pomoca wydrukow mozna ulepszyc konstrukcje i budowac kolejne drukarki, poznajac ich funkcjonowanie i budowe.

kruk04.06.2018 11:20

Widzę na forum zbiór malkontentów życiowych. Jeden pisze że to żaden prezent, drugi że JSW szasta pieniędzmi górników... Ludzie weźcie się ogarnijcie! Zauważcie że aktualna sytuacja górników uległa znacznej poprawie i dalej zmierza w dobrym kierunku, a to że JSW stawia na rozwój naszej przyszłości czyli dzieci to raczej dobrze

Pokaż wszystkie opinie (16)