Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°15°
19 czerwca 2018

Sąd aresztował na trzy miesiące dilerów dopalaczy

Sąd aresztował na trzy miesiące dilerów dopalaczy
fot. pixabay

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju aresztował dwóch mężczyzn podejrzanych o rozprowadzanie dopalaczy. Ma to związek z sobotnim zatruciem nastolatków z naszego miasta.

W poniedziałek prokuratura Rejonowa zwróciła się do Sądy Rejonowego z wnioskiem o aresztowanie dwóch jastrzębian. Jeden z nich dostarczył dopalacze dwóm nastolatkom, a drugi był dilerem zakazanych substancji. Sąd aresztował podejrzanych na trzy miesiące.

- 31-latkowi, który udzielił młodym ludziom substancji narkotykowej śledczy postawili zarzut z par. 156 p. 1 Kodeksu karnego, tj. przestępstwu powodującym ciężki uszczerbek na zdrowiu. Jest to zagrożone karą od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Drugi podejrzany, u którego znaleziono w mieszkaniu znaczne ilości substancji narkotycznych, również odpowie przed Sądem, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8 - poinformował Prokurator Rejonowy Jacek Rzeszowski.

Poszkodowani chłopcy w wieku 14 i 16 lat nadal przebywają w Instytucie Medycyny Pracy Zdrowia Środowiskowego na Oddziale Toksykologii Klinicznej. Są nieprzytomni, podłączeni do respiratora. Ich stan określany jest jako ciężki.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nielegalne gry hazardowe na celowniku policjantów Nielegalne gry hazardowe na celowniku policjantów

Znalazł dopalacze na ulicy i zażył. Mógł umrzeć Znalazł dopalacze na ulicy i zażył. Mógł umrzeć

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
Gość22.06.2018 9:56

Na 1000 lecia bez zmian nadal ćpaja śpią po klatkach ,piwnicach, kradną handlują a policji czy straży miejskiej niewidać ...

Gość21.06.2018 18:16

Nie tylko Krakowska 15 ale i Krakowska 7 , dzieci z domu strach wypuścić .

gość 21.06.2018 17:04

Krakowska 5-15 wszystko się zgadza potwierdzam opinie poprzedników , Nikt z tym nic nie robi , aż komuś stanie się krzywda .

Gość20.06.2018 15:52

Największą żenadą jest to, że Pan D. na Krakowskiej prowadzi nielegalną działalność handlując prochami, pod oknami prokuratury.

Gość20.06.2018 12:10

Dokładnie jak pisze Józek T problem z handlem różnymi prochami na Krakowskiej 15 jest. Nie można przejść chodnikiem, bo stoi kolejka. Przychodzą tu osoby znane policji złodziejaszki, kryminaliści, jak komuś ukradli telefon to go znajdzie tu, bo paserzy je dostarczają. Policji to nie obchodzi, nie ma patroli straży miejskiej. Wszyscy znają Tego człowieka z imienia i nazwiska.

Lucjan20.06.2018 11:46

Do Marlen, tym bardziej jeśli ta osoba ma wtyki na policji powinna się tą sprawą zająć prokuratura.

Ss20.06.2018 11:13

Powinni im do je bać 25 lat

Pokaż wszystkie opinie (24)