Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
30 lipca 2018

Będzie można wypożyczyć auto na prąd. 1 minuta jazdy za 1 zł

Będzie można wypożyczyć auto na prąd. 1 minuta jazdy za 1 zł
fot. UM Jastrzębie

Już niedługo elektromobilność nabierze w Jastrzębiu wymiaru praktycznego. Na terenie miasta będzie można wypożyczyć samochody zasilane energią elektryczną.

Jeszcze w tym roku w Jastrzębiu zostanie uruchomiony pilotażowy program elektromobilności. Mieszkańcy otrzymają możliwość wypożyczenia samochodów zasilanych energią elektryczną. Na początku będzie to pięć pojazdów, później sukcesywnie ich liczba wzrośnie. W piątek prezydent Anna Hetman podpisała z  Krzysztofem Gawełkiem, prezesem firmy Transporters S.A. umowę w tej sprawie.

- Jastrzębie-Zdrój aspiruje do bardzo ekologicznego miasta, dlatego obecnie wdrażamy kolejne proekologiczne rozwiązania - podkreśla prezydent Anna Hetman.

Jak mówią przedstawiciele firmy Transporters, cała inwestycja podzielona jest na trzy etapy. Pierwszym etapem będzie dostarczenie dwóch ładowarek, które zostaną zainstalowanie przy al. Piłsudskiego i w Zdroju, drugim zapewnienie pilotażowych samochodów elektrycznych w formie car-sharingu, a trzecim uruchomienie kolejnych ładowarek.

Jazda samochodem elektrycznym, jest według użytkowników, komfortowa, a pojazd jest łatwiejszy w obsłudze. Nie posiada pedału hamowania, ponieważ zatrzymanie czy zwolnienie szybkości jazdy odbywa się za pomocą silnika. Osoba wypożyczająca samochód będzie mogła pozostawić go w dowolnym miejscu na terenie centrum Jastrzębia. Pojazdy będą miały zasięg 250 km. Koszt przejazdu skalkulowany jest 1 minuta - 1 zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kto pierwszy, ten lepszy. Są pieniądze na piece C.O. Kto pierwszy, ten lepszy. Są pieniądze na piece C.O.

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (39)
Hmmm01.08.2018 20:51

Radiowiec----w linku który podesłałeś,jak byk stoi 1zł za minute jazdy i 10gr za minute postoju---czytaj do końca artykuł,a nie tylko to co ci pasuje

Radio Teheran01.08.2018 13:52

@Do Radio Teheran
"daj może aktualny link do aktualnego cennika"

Przeciez jest z kwietnia 2018, czytac nie potrafisz?
Prawda jest taka, ze firmy licza na zysk, bo znajduja frajerow posrod urzednikow.
Tak samo z rowerami, za ktore polskie miasta placa znacznie wiecej niz na Zachodzie.

LG01.08.2018 5:42

Ze wszystkich za i przeciw faktycznie najbardziej obawiam się tego co pisze @dysydent. Jak długo te pojazdy wytrzymają przy naszym społeczeństwie?

dysydent31.07.2018 15:11

Właśnie dziś w radiu mówili że we Francji ,nie wiem w jakim mieście, będą zlikwidowane całkowicie samochody elektryczne i miasto więcej nie będzie tego finansować i jeśli chcą to niech zajmą się wypożyczaniem prywatne firmy. A podlega likwidacji ze względu na ogromne szkody jakie wyrządzają ludzie niszcząc w/w auta przy czym miasto dokładało do tego interesu ogromne kwoty.Tak ,ku przestrodze.

Do Radio Teheran31.07.2018 14:24

Manipulancie, daj może aktualny link do aktualnego cennika a nie link sprzed roku. Vozilla to koszt 1 zł za minutę, jak w Jastrzębiu... Dowód? https://www.vozilla.pl/payments 

Radio Teheran31.07.2018 9:00

@Alex
"Cena identyczna jak np. we Wrocławiu, Warszawie"

Chyba faktycznie mlotka do ciebie potrzeba.

http://elektrowoz.pl/transport/wroclaw-rusza-miejska-wypozyczalnia-samochodow-elektrycznych-aktualny-cennik-vozilla/ 

GW31.07.2018 3:20

Jeśli pojazd będzie miał zasięg 250km to pojemność akumulatorów można szacować na jakieś circa 30kWh, czyli jakieś 15-18zł. W przeliczeniu na kilometr to będzie jakieś 0,06-0.07 zł. Taką pojemność miały poprzedniej generacji Nissany Leaf. Ich aktuala cena to ok. 100.000,00 zł (mowimy o nowej sztuce poprzedniego modelu). Miesięczna rata leasingowa (zakładajac klasyczny leasing) to max. 3.000,00 zł. Jakby nie liczyć narzut firmy oferującej usługę wynajmu 1 zł za 1 km to jest nic innego jak rozbój w biały dzień.

Pokaż wszystkie opinie (39)