Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
3 sierpnia 2018

I etap Żelaznego Szlaku Rowerowego gotowy

  • I etap Żelaznego Szlaku Rowerowego gotowy
  • I etap Żelaznego Szlaku Rowerowego gotowy
  • I etap Żelaznego Szlaku Rowerowego gotowy
Więcej zdjęć:
fot. UM Jastrzębie

Z pewnością informacja ta ucieszy rowerzystów - I etap szlaku rowerowego gotowy. Teraz magistrat ogłasza przetarg na drugą część.

 I etap Żelaznego Szlaku Rowerowego poprowadzonego śladem nieużytkowanych nasypów kolejowych jest gotowy. Z jastrzębskiej strony obejmuje 370 metrów do granicy z gminą Godów i 625 metrów do granicy z gminą Zebrzydowice. W projekcie bierze udział również gmina Petrowice koło Karwiny. Rowerzyści mogą korzystać z gładziutkiej powierzchni położonej na miejscu torów. Montowane są miejsca postojowe - wiaty. 

- Niedługo ogłaszamy przetarg na kolejny odcinek. Tak powstanie pętla rowerowa po byłych torach kolejowych o długości ponad 29 km. Pojedziemy z miasta Jastrzębie-Zdrój  do Zebrzydowic, Godowa i Karwiny! Wartość inwestycji 12 mln zł, z czego prawie 9 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej - mówi prezydent Anna Hetman.

W II etapie zostanie wykonanych ponad 9 km ścieżek rowerowych na terenie Jastrzębia. Odcinek ten jest częścią 30 km pętli, którą będzie można przejechać przez następujące miejscowości: Jastrzębie (Moszczenica) - Godów - Karwina - Zebrzydowice - Jastrzębie (Ruptawa). Na ten odcinek udało się pozyskać naszemu miastu 8,7 mln zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Oznakuj swój rower - złodziej będzie miał problem Oznakuj swój rower - złodziej będzie miał problem

Wiosną ruszy rozbudowa szlaku rowerowego  Wiosną ruszy rozbudowa szlaku rowerowego

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (59)
Set59 29.08.2018 11:12

Jeśli Unia na wszystko daje forsę to gdzie są nasze pieniądze. Unia bierze kasę, daje nam z tych pieniędzy 50% i wrzeszczy że nas dofinansowuje

Radio Teheran14.08.2018 11:24

@do Radio Teheran
"Jastrzębie nie potrzebuje drogi rowerowej obok każdej drogi. Nie ma tyle mieszkańców, nie ma tyle rowerzystów. "

A nie przyszlo ci do glowy, ze ilosc drog w ogole jest wprost proporcjonalna do liczby meiszkancow,
a ilosc rowerzystow do ilosci drog rowerowych?

rowerzysta07.08.2018 8:41

Mam nadzieję że cała trasa będzie prowadzona po starych torowiskach, bo jak na razie w ruptawie i moszczenicy trasa poprowadzona jest normalnie drogami są nawet ładne znaki od strony zebrzydowic wyjeżdża się na ul. cieszyńską, traugutta, żdziebły itd.

wujo06.08.2018 14:20

nie jest gotowy. nawet na zdjęciu to widać, pani prezydent kuca na betonowej podbudowie. W niedzielę tam byłem i było całkiem zamknięte bo schła warstwa finalna na tym właśnie odcinku.
Odcinek na Zebrzydowice też jeszcze nie skończony.
Sam pomysł jest doskonały ale ten PR to już mnie wkurza.

ja06.08.2018 13:50

Do ścieżki można dojechać od strony ul. Komuny Paryskiej (przy kapliczce jest mały pomarańczowy znak który kieruje do szlaku) bądź jadąc dalej prosto od Komuny Paryskiej przez ul. Dąbrowskiego aż do ul. Szotkowickiej przy lewiatanie na Szotkowickiej trzeba skręcić w lewo i jechać aż do mostu który przechodzi nad żelaznym szlakiem.

rem06.08.2018 11:58

Mapki są chyba tajne

do ew Q..05.08.2018 21:46

Myśl jak potrafisz. To trudne. A u ciebie możliwe? Chyba nie.

Pokaż wszystkie opinie (59)