Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
20 sierpnia 2018

We wrześniu psy będą miały nowy wybieg

We wrześniu psy będą miały nowy wybieg
fot. kb /jastrzebieonline

Z pewnością mieszkańcy zauważyli prace, jakie są prowadzone przy budowie wybiegu dla psów przy ul. Turystycznej. W przyszłym miesiącu czworonogi będą mogły biegać po tym terenie.

Trwają prace związane z budową wybiegu dla psów. Jak informuje rzecznik jastrzębskiego magistratu Katarzyna Wołczańska, prace mają zakończyć się do końca września.

Wybieg podzielono na dwie osobne strefy. Strefę przeznaczoną dla psów małych oraz strefę przeznaczoną dla psów średnich i dużych. W ramach zadania przewidziano między innymi dostawę oraz montaż elementów małej architektury, urządzenie zieleni oraz wykonanie odwodnienia terenu. Koszt wykonania wybiegu to prawie 390 tys. zł. Gwarancja użytkowania wynosi 7 lat.

Wybieg zapewni czworonogom bezpieczne dla nich i dla osób postronnych wybieganie się. W tym celu dla pupili zostaną zamontowane specjalne urządzenia zabawowe. Ważne jest to, aby nie traktować wybiegu jako toalety dla psów, ponieważ również na tym terenie obowiązuje nakaz sprzątania nieczystości po nich.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Patrole mieszkańców sprawdzą czy sprzątasz po psie Patrole mieszkańców sprawdzą czy sprzątasz po psie

JSW: Posiłek na stołówce zamiast flapsów? JSW: Posiłek na stołówce zamiast flapsów?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
do AntyS..C... i Straż Miejska13.09.2018 10:37

Właściciele psów powinni płacić wysokie mandaty za nie sprzątnięcie po swoim psie. Jeśli niema w nich kultury, która jest normą w większości krajów Europejskich konieczna jest interwencja strażników miejskich. Ale strażnicy miejscy zajmują się innymi sprawami. Nie wiemy jakimi. To jest arcy tajne. Dlaczego? Bo to jakieś śliskie sprawy.
Czy Pani Prezydent może nakazać ujawnienie tej tajemnicy? Czy może spowodować żeby SM zajęła się na poważnie psim problemem?

Radio Teheran21.08.2018 8:26

@Warto dodać....
" masę pieniędzy pochłoną roboty ziemne"

A jak ktos buduje dom za 390 tys., to myslisz, robot ziemnych nie przeprowadza?
Jakie tam nadzwyczajne formowanie terenu nastapilo?

AntySraczChodnikowy20.08.2018 22:53

A nasrane i tak będzie gdzie popadnie.....

A koszta to jakaś masakra masakra

Adi20.08.2018 20:14

Wybieg dla psów ?. Zamiast wykorzystac deptak i zrobic alejkę z ławkami obsadzić ładnymi drzewkami zrobic po prostu mini park by z maluchami mozna bylo wyjechac to zrobiono chlewnie miedzy blokami. Z tego jaru będzie się wydobywal smrod i jazgot.

nocna figura 20.08.2018 19:49

A co wy myślicie ze szwagier będzie za grosze dorabial sie

KAZ20.08.2018 19:17

Mam nadzieję że krzyż też postawią.

do warto dodać20.08.2018 18:30

Nie kompromituj się

Pokaż wszystkie opinie (15)