Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
19 września 2018

Pytania do premiera w sprawie górnictwa

Pytania do premiera w sprawie górnictwa
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W przeddzień planowanej wizyty szefa rządu na Śląsku politycy Platformy Obywatelskiej skierowali do niego pytania w sprawie górnictwa.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej, wiceprzewodniczący PO Borys Budka, szef śląskiej Platformy, marszałek woj. śląskiego Wojciech Saługa oraz szef katowickich struktur partii Jarosław Makowski skierowali pytania do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie górnictwa.

Politycy pytają premiera: Dlaczego akceptuje pan rekordowy import węgla z Rosji kosztem miejsc pracy śląskich górników? Dlaczego akceptuje pan wzrost cen prądu o 60 proc., co zabija śląski przemysł? Dlaczego śmierć 19 tys. Polaków rocznie w wyniku smogu nie wystarczy panu, by zatrzymać handel śmieciami powęglowymi (muły, floty)?

W środę możliwa jest wizyta premiera na Śląsku. Platforma spodziewa się, że będzie to "festiwal kolejnych obietnic, festiwal kolejnych kłamstw i tego, co najgorsze w wykonaniu kampanii PiS". 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wybuchowo przed Jastrzębską Spółką Węglową - piknik naukowy Wybuchowo przed Jastrzębską Spółką Węglową - piknik naukowy

JSW planuje otwarcie linii autobusowej JSW planuje otwarcie linii autobusowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (52)
Gość20.09.2018 23:00

Jak czytam ryle to mózgu już nie macie. Metan wam zezarl.

POniósł koszty sądowe o 300%20.09.2018 20:03

.......jak "będą się Sądzić o to to podniesie koszty sądowe" Były Minister Budka co oznajmił w Sejmie obecny minister Ziobro wziął sobie te słowa zapewne do serca i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 października 2015 r. w sprawie opłat za czynności adwokackie z póź zmianami. Świadomie narażali tym samym Ich oraz obecnych obywateli na ryzyko ponoszenia znacznych kosztów sądowych. Polaków nie stać bylo na te koszty . Dzięki Ustawie Pomostowej... setki tysięcy tak kiedyś zatrudnionym ( w szkodliwych i nieb warunkach pracy ) musi teraz i w przyszłości włóczyć się po sądach i wdawać w spory z pracodawcami i ZUSem o to jakie dokładnie stanowiska pracy Tusk i jego kolesie mieli na mysli opracowujac tą ustawę Podmostową a wszystko to w sytuacji gdy na jego oczekiwanie--.jak "będą się Sądzić o to to podniesie koszty sądowe

Patriota20.09.2018 16:23

Budka to ten POwiec z wodogłowiem z twarzy podobny do towarzysza Cyrankiewicza?

Patriota20.09.2018 15:39

POlacy POkażą POwcom gdzie ich miejsce. Na śmietnik historii trafią.

Gość20.09.2018 11:17

do "do Gość Dziś o 19:22"
Największe poparcie PO ma w więzieniach, ponad 82%. To pokazuje jaka to partia.
A to że się czepiasz pisowni, bo brak ci argumentów to stare eSBeckie metody dyskredytacji.
Klasyka obecnych PO-wców i ich ślepych wyznawców jak ty

Gość20.09.2018 10:01

"Dlaczego śmierć 19 tys. Polaków rocznie w wyniku smogu nie wystarczy panu, by zatrzymać handel śmieciami powęglowymi (muły, floty)?" a dlaczego nie dozywanie spracowanych Robotników do wieku emerytalnego nie postrzymało was przed jego kradzieniem.

Inspektor Pracy20.09.2018 9:55

Ja Przypomnę Borysowi ile przez was POlitycznych złodziei umiera w Polce , robotników zatrudnionych od 15 roku życia także w szkodliwych i nieb warunkach pracy,rtęć ,nieb i wysok napiecia ,cisnienia ,temp, promieniowanie izotopowe, hałas bardzo wysoki itp....chciał zmusić do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i dni pracy w soboty i swieta na wszystkich zmianach bez dni zamiennie jak to za komuny bywało wolnych..kradnąc Im wstecznie dzialajaca Ustawą POmostową wczesniejszy wiek emerytalny . -a wszystko to w sytuacji ?każdego Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości czyli zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy ( bez renty ani emerytury). ? Ja przypomne Mu slowa Tuska że jak "będa się sadzić " to podniesiemy koszty sądowe i jak Ty to zrobileś Borysie jako Minister Sprawiedliwosći!-wiec przstań obłudny POoszuście bo jak bym miał władze to bym Ciebie kazał zywcem uwedzić w smogu

Pokaż wszystkie opinie (52)