Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°
24 września 2018

Ratownicy z "Boryni" najlepsi

Ratownicy z "Boryni" najlepsi
fot. JSW

Drużyna z Ruchu „Borynia” kopalni „Borynia-Zofiówka-Jastrzębie” zdobyła tytuł mistrza ratowników górniczych Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Na starcie zawodów stanęło siedem ekip. Gospodarzem był Ruch „Szczygłowice”, który zdobył drugie miejsce. Na podium stanęli także ratownicy z Ruchu „Zofiówka”.

W zawodach rywalizowali ratownicy górniczy z wszystkich kopalni Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Zawody zorganizowano w Wilczy koło Szczygłowic. W oficjalnym rozpoczęciu uczestniczył Tomasz Śledź, zastępca prezesa zarządu JSW ds. technicznych. 

- To jest jeden z etapów waszego szkolenia. Dzisiaj to zabawa, sport i rywalizacja, ale bardzo ważne jest, abyście się poznawali, ponieważ niejednokrotnie spotykacie się na dole podczas akcji i musicie się znać, musicie na sobie polegać – przywitał zawodników prezes, życząc równocześnie sukcesów podczas zawodów i zaciętej rywalizacji.

Ratownicy górniczy rozpoczęli zmagania na torze sprawnościowym. Podczas rywalizacji na czas m.in. ewakuowali poszkodowanego, udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej, transportowali poszkodowanego, pokonywali stalową siatkę, a wszystko to dynamicznie i na czas – pod czujnym okiem sędziów.

- Zawody na pewno nie odzwierciedlają tego, co spotyka nas w wyrobiskach górniczych, ale tego typu zawody pomagają  w zgraniu zastępów i wzajemnym poznaniu się. Takie zawody, zgranie zastępów czy wypracowanie metod współpracy pomaga nam w późniejszych akcjach.­  Przygotowanie ratowników podczas rywalizacji jest doskonałe– powiedział Marcin Świerczek z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego i sędzia główny zawodów. 

Zawody takie jak te zorganizowane przez Ruch "Szczygłowice" służą doskonaleniu umiejętności, wymianie doświadczeń oraz rozpowszechnianiu jak najbardziej skutecznych technik prowadzenia akcji ratowniczych. Gospodarzem kolejnych zawodów będzie Ruch „Borynia”, tegoroczny zwycięzca.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Przyszłość kopalni i miejsc pracy zagrożona? JSW: Przyszłość kopalni i miejsc pracy zagrożona?

Jastrzębska Spółka Węglowa wydobędzie mniej węgla Jastrzębska Spółka Węglowa wydobędzie mniej węgla

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
aaaa27.09.2018 14:09

Kalifaktor nudny jesteś. Wklejasz wszędzie ten sam tekst.

Gość24.09.2018 18:31

A dzwoniła mama żeby jej syna nie brali na akcję?

AveZagórowski24.09.2018 13:50

a byla konkurencja kto wezmie wiecej wolnego i chorobowego w czasie akcji???

Gość24.09.2018 13:34

Kalifaktor

To już lata jak nie robię ale widzę że dalej rządzi rzeźnik- pszczelarz -zięć urzędnika.
Po ile teraz miód ma? bo jak kończyłem to po 30 zł za słoik 0.9l leciało

kalifaktor24.09.2018 10:34

W nagrodę wszyscy od szefa stacji dostali po słoiku miodu ?.ale muszą za niego zapłacić hehe

Ćwikła24.09.2018 9:04

Z boryni to ja jestem najlepszy reszta to amatorszczyzna .niestety powoli kończę karierę w jsw a zaczynam jako społeczny sygnalista w miejscu zamieszkania.niech żyje PIS.