Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°10°
20 grudnia 2018

W MZK przeprowadzono kontrolę

W MZK przeprowadzono kontrolę
fot. MZK Jastrzębie

W Międzygminnym Związku Komunikacyjnym przeprowadzono kontrolę dotyczącą prawidłowości realizacji projektu o wartości 12 mln zł.

Centrum Unijnych Projektów Transportowych skontrolowało MZK pod kątem realizacji projektu „Wsparcie obsługi i bezpieczeństwa pasażerów MZK Jastrzębie innowacyjnymi systemami informatycznymi”. Chodzi o zadania zrealizowane od 2016 roku: instalacja tablic świetlnych na przystankach, wprowadzenie e-biletów, monitoring w autobusach i geolokalizacja pojazdów. Wartość unijnej dotacji wyniosła ok. 12 mln zł.

- Okres trwałości projektu wynosi 5 lat, do kwietnia 2021 roku. W tym czasie CUPT sprawdza, czy MZK realizuje wytyczne projektu. W przeciwnym razie kwotę dotacji należałoby zwrócić. Wyniki kontroli opublikowanej 5 grudnia są pozytywne. Czytamy w nich m.in., że cel projektu został zachowany, dokumentacja jest prawidłowa, a w projekcie nie nastąpiły znaczące modyfikacje - informuje Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy MZK.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dyrektor Biura MZK czeka na pasażerów Dyrektor Biura MZK czeka na pasażerów

Zobacz jak kursują autobusu w czasie majówki Zobacz jak kursują autobusu w czasie majówki

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Ix06.01.2019 10:35

A gdzie wyniki audytu dotyczące wydawania i gospodarowania pieniędzmi publicznymi tj miasta i gmin to miało być juź co najmniej 2 lata temu czekam na nie !

seba20.12.2018 14:53

Do stycznia czekamy na podwyżkę wynagrodzenia.

zenek bez spodenek20.12.2018 13:27

stek kłamstw, system ogólnie jest do d, najgorszy jaki istnieje w kraju .

lipa20.12.2018 10:45

Jak wynika z artykułu, co najmniej do kwietnia 2021

Uu20.12.2018 9:11

Długo jeszcze bedziemy utrzymywac tych darmozjadow?