Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°11°
17 stycznia 2019

Zespół Szkół nr 2 przeciwko przemocy

Zespół Szkół nr  2 przeciwko przemocy

Młodzież Zespołu Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego poruszona ostatnimi, tragicznymi zdarzeniami w Gdańsku postanowiła zaprotestować przeciwko przemocy - mowie nienawiści.

„Korfanty bez przemocy” - pod taką nazwą odbędzie się przedsięwzięcie skierowane przeciwko przemocy, w tym przemocy słownej w życiu społecznym. W dniu 22 stycznia w Zespole Szkół Nr 2 odbędzie się akcja, która ma zapobiegać tego typu zjawisku i uwrażliwiać młodych ludzi na drugiego człowieka.

Uczniowie „Dwójki” przygotują montaż słowno-muzyczny połączony z projekcją filmu edukacyjnego,  pamiątkową tablicę protestacyjną  „Stop przemocy, nienawiści, hejtowi”. Będą też happeningi artystyczne oraz inne  artystyczne formy wyrażenia sprzeciwu przemocy. Sport zostanie przedstawiony jako ciekawy sposób spędzenia wolnego czasu, zamiast wielogodzinne przeglądanie sieci internetowej. Wystąpią również młodzi ludzie z Pielgrzymowic - autorzy kampanii społecznej pod nazwą #Słowa krzywdzą - SP im. Karola Miarki.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Organizator protestów przeciwko ACTA oskarżony Organizator protestów przeciwko ACTA oskarżony

Na Śląsku zaszczepią lisy przeciwko wściekliźnie Na Śląsku zaszczepią lisy przeciwko wściekliźnie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Gość21.01.2019 2:03

36 ofiar jest w mogile na Górnym.

Alicja20.01.2019 17:19

Szczepionkowy faszyzm oczywiście sieje antysemityzm. I to w mieście, przez które szedł w styczniu 1945 r. Marsz Śmierci z Auschwitz, złożony w większości przez więźniów-Żydów, zabijanych także na naszym terenie (o czym świadczy np. mogiła na Górnym, kryjąca szczątki 26 Ofiar).

Gość19.01.2019 9:53

Młodzież? Wątpię .Jakiś nauczyciel nie ma co wpisać do osiągnięć.

Janusz Tracz19.01.2019 7:45

papiez apeluje co niedziele i wszyscy maja go w d...

jastrzębianin18.01.2019 23:08

jeżeli to komuś pomoże to dobrze ale wg. mnie to najpierw było bezstresowe wychowanie a teraz lekcje nt. mowy nienawiści - życzę sukcesu

dobry18.01.2019 22:33

Doszlo do morderstswa i zgoda. Ale to wyglada jak sezon ogorkowy. Przeciez to nie mlodziez tylko nauczyciele.
Ilez mozna grillowac temat. Czym sie rozni zycie zamordowanego Pawla z Gdnska o kolegi sktowanego kolo kina centrum.
Tak oto Wasze glowki mozna manipulowac. Jedno zabojstwo to tragedia a druga to smierc.

szczepionkowy faszyzm18.01.2019 22:19

jastrzębianin, nie uważasz, że mamy przerost formy nad treścią? Że w głównych mediach wszyscy płaczą, bo "muszą" (kto się wyłamie to.... itd.)?
Żałoba powinna być TYLKO w Gdańsku. Jak ktoś sobie chce, niech zapali znicz pod krzyżem na cmentarzu i zmówi modlitwę. Choć akurat Adamowicz to raczej bliżej miał do synagogi, niż do kościoła... Grochem o ścianę...

Pokaż wszystkie opinie (14)